Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki megérezte,...

Van itt olyan aki megérezte, hogy elhalt az embrio és valós volt a megérzése?

Figyelt kérdés
Fogamzásgatlo mellett estem teherbe így egyáltalán nem is szamitottam rá, tehát az érzéseim nem tudtam bebeszélni. De aztán jött egy érzés lelkileg, hogy itt baba van, semmilyen fizikai tünetem nem volt akkor még. Az aktus után kb 1 héttel buliztam és akkor jött először egy megérzés, hogy nem kéne innom, mert épp egy új élet fejlődik bennem. A párom meg mindenki akinek mondtam teljesen hülyének nézett, hogy hát gyógyszer mellett nem lehetek terhes, és amúgy se lehet ezt ilyen korán így megérezni. Rá egy héttel pedig pozitív lett a tesztem. Az első UH-n még csak a petezsak látszott, de én tudtam, hogy minden rendben van. A második UH előtt már volt hányingerem, érzékeny voltam bizonyos szagokra és ételekre, feszultek a melleim, és rengeteget aludtam . 7 hetesen volt már szívhang is. Lehet, hogy beteges, de az első perctől kezdve beszéltem is hozzá, éreztem, hogy itt van, a tünetek előtt is. Majd a 7 hetes UH után pár nappal ez megváltozott. Még voltak tüneteim, de mégse érztem már azt, hogy itt lenne. Ezután a tüneteim is nagyban enyhultek egyik napról a másikra. Most pedig már semmi tünetem, a derekam fájdogal, meg a hasam néha enyhén görcsöl, de ez az első perctől kezdve, azt mondta a doki, hogy teljesen normális. Egyáltalán nem volt bennem semmi aggodalom, lehet, hogy ez csúnyán hangzik, de teljesen biztosra éreztem, hogy minden rendben van, nem éreztem, hogy aggódni kéne. A doki azt mondta, hogy a fogamzásgatlo nem valószínű, hogy kárt okozott. Most járok a 8. Hét végén, már csak 12 hetes UH-ra kéne mennem legközelebb és mivel semmi bajom, nincsenek erős gorcsok, nem vérzek, azzal, hogy rossz megérzésem van nem mentem a dokihoz. Csak olyan furcsa. Voltak valakinek hasonló érzései? Volt alapja vagy sem?
2022. júl. 25. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Volt hasonló megérzésem. Az első terhességnél bejött, a másodiknál meg nem. Nézd, én bizony képes voltam kifizetni tizenxezer Ft-ot egy nőgyógyásznak, amikor az egyetlen terhességi tünetem (a mellfeszülés) elmúlt 9 hetesen. Nem bántam meg. Minden rendben volt, és így nem paráztam még 3-4 hétig. Arról nem beszélve, hogy másnap terveztünk elmenni Prenára, ami elég drága és felesleges mulatság lett volna egy elhalt terhességre.
2022. júl. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nemhiszem, hogy baj lenne. Azt se, hogy egészséges, hogy ilyen “megérzéseid” vannak. Nyugodj meg, az, hogy ilyeneken gondolkodsz nagyon nem segít.. És nem, nem könnyen mondom, én pl. terhességmegállapításra is csak 9 hetesen kaptam időpontot, annyira szar a helyzet itt a kórházba. Persze megfordult rossz a fejembe azalatt az idő alatt, de nem hatalmasodott el rajtam, sőt rosszul is éreztem utána magam, hogy hogy gondolhatok ilyet.
2022. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Én 15+4 hetes vagyok és én az első perctől valamiért azt éreztem, hogy nem is vagyok terhes. Egyébként eddig minden UH-n teljesen jól volt és egészséges a baba, sőt kifejezetten aktív is. Emiatt 9+6 hetesen elmentem egy plusz UH-ra a genetikai előtt, annyira féltem, de minden rendben volt ott is. Fogalmam sincs miért van, de még egy hónap mire a következő UH-ra megyek, addig is bízom benne hogy másfél-2 hét és már érezhetem mocorogni, aztán jobb lesz, vagy elmúlik ez az érzés… Nyugodj meg, minden oké lesz! :)
2022. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én barnáztam is,teljesen biztos voltam benne,hogy nem fog velünk maradni,magamban próbáltam elengedni..

Azóta a 36. hetet tapossuk,teljesen egészséges,virgonc kislány.

2022. júl. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
A terhességi tünetek jönnek mennek , hirtelen elmúlik , hirtelen visszatér, semmi jót vagy rosszat ne jelent.
2022. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk ha ennyire parázol. miért nem mész el egy uhra.

Addig úgy se nyugszol meg, és ezen fogsz pörögni még 3 hétig....

2022. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen,én megéreztem hogy baj van.Annyi volt hogy 6 hét pár naposan már volt petezsák,szikhólyag és embrió kezdemény de szívhang még nem.Ezen nem is idegeskedtem mert mentem vissza 2 hét múlva tehát elvileg 8 hetesen.Tudtam hogy ha nem lesz szívhang akkor ennyi volt.Az uh előtt 3-4 nappal elkezdett nagyon fájni a hasam és a derekam de nem a szokásos fájdalom volt hanem teljesen más.Ebből tudtam hogy elhalt szegény:( Mentem az uh-ra és nem tévedtem,azonnal papírt írt az orvos hogy missed ab gyanú van.Bementem a kórházba másnap és persze beigazolódott hogy az van.

Éreztem legbelül hogy baj van.Azt is tudtam,éreztem hogy teherbe fogok esni és hogy az elején minden rendben lesz.Kérdező ha rossz érzéseid vannak menj el egy uh-ra mindenképp mert hátha tévedsz és még sincs semmi baj.

2022. júl. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
5-ös Ezzel nem tudok egyet érteni.Nálam két addig állandó tünet elmúlása rosszat jelentet.Pedig akkor én is azt gondoltam nincs baj a tünetek jönnek,mennek.Sajnos van,hogy bajt jelez. 😞
2022. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Én a pozitív teszt után, mikor elkezdtem kiszámolgatni, hogy akkor mikor is fogok szülni, éreztem egyszercsak, hogy "már HA fogok szülni". Nem tudtam megmagyarázni, miért jut egyáltalán eszembe, hogy ez még nem olyan biztos, el is hessegettem. Missed ab lett.

Született azóta két gyerekem, velük nem volt ilyen gondolatom.

2022. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!