Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama/anyuka...

Van itt olyan kismama/anyuka aki farosan megtudta szülni természetes úton a babáját?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 08:30
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
50%
Most látom, hogy mindketten 79 %-osak vagyunk, igy a kérdező nem tudja, ki válaszolt. Én a faros babát szült válaszoló vagyok, az előző válasz tőlem jött...
2010. szept. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
82%
Szia! Anyu annak idején az öcsémet normál módon szülte meg, nem kellett császározni, az öcsémnek pedig semmi baja.
2010. szept. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
ÉN a 3 babámat szültem meg farosan mert nagyon féltem a császártól,persze ha valami gáz latt volna akkor nem tiltakoztam volna ellene.Az orvos is bíztatott hogy minden rendben lesz nem is volt nagy(2.70)ÉS 1,5 ÓRA ALATT MEG IS LETT.Így utólag azt modom hogy semmivel nem volt nehezebb mint a normál szülés annyi a lényege hogy az első tolofájásoknál nem szabad nyomni hogy "tömörödni" tudjon a baba utána viszont már csak egyet lehetett nyomni..Teljesen egészségesen született a lányom.
2010. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vok,és a gátseb sem volt nagy.
2010. szept. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

A 9:00-ás válaszolóval tökéletesen egyet értek. Normális kórházban maga a tény, hogy a baba faros nem képezi a császármetszés indikációját. A medencevégű fekvésnek különböző típusai vannak annak függvényében, hogy a láb tartása hogyan viszonyul a farhoz. Tehát ez nem ilyen egyszerű. Nagyon okos szülészek kidolgoztak egy szakmai ajánlást, hogy mikor szabad egy szülőnőt faros babával spontán szülésbe beleengedni. Ez sok mindentől függ(magzat becsült súlya, milyen a lábak tartása, baba medencéjének mérete, a mama medencéjének mérete, nézik a baba állapotát, méh tevékenységet és még rengeteg dolgot).Egy körültekintő, szakmailag felkészült, és elég tapasztalattal rendelkező orvos tudja mit lehet és mit nem. Sokszor csak azért kerül sor császármetszésre, mert az orvos fél az okos anyukáktól, akik azt hiszik egyik faros babát sem lehet normál úton világrahozni. Egy szülésnek mindig van/lehet kockázat, és nem is biztos, hogy ha megtörténik a baj, az összefüggésben volt a farfekvéssel, de "császározzuk meg, az a biztos!!!"...pedig annak is vannak szövődményei!

És szerintem nem kellene rémtörténeteket mesélni egy faros kismamának, hogy van akinek fogyatékos lett a babája. Rendes fekvésű szülésnél is sajnos előfordulhat. És még meg is fordulhat az a picur! Bizz az orvosodban, gondolom nem véletlenül választottad Őt! Én is faros voltam, és minden rendben zajlott. Neked is minden jót kívánok!

2010. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Még annyit kérdeznék, hogy ilyenkor végig nyomni kell amíg a fej meg nem születik, vagy ha már kinyomtam a lábakat, onnantól kihúzzák a babát, vagy, hogy működik ez? Bocsi a hülye kérdésért...
2010. szept. 14. 15:16
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, már nehéz emlékezni rá, de asszem hogy amikor kijött a feneke, akkor onnantól ők egy speciális forgató-húzó mozdulattal kiveszik a babát, de ne agyalj ezen, mert ott ők mindent fognak mondani, hogy mikor mi a teendő. Neked mondjuk nem sok dolgod lesz, csak nem nyomni, amig nem szabad és nyomni, mikor már szabad... :-)
2010. szept. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Még van 1,5hét a kiírt időpontig, majd megírom milyen volt a faros szülésem. :) Remélem minden simán fog menni. :) Minden jót mindenkinek! :))
2010. szept. 14. 15:37
 19/34 anonim ***** válasza:
Szia!Az én babám faros volt és nem engedték természetes úton megszületni!Mondjuk nagy baba is volt!37.héten császárosztak 3630gramm lett!36.héten 101mm volt a BPD!És ezért nem engedték a sima szülést!A farod babáknak más a fejformájuk!Szélesebb a fejük,lapos a fejtető!Olyan kis homlokosak:)))Mondjuk ez enyém végig faros volt!Egy biztos én farosan nem is mertem volna "elkezdeni" megszülni:(
2010. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Hát, az én lányomnak se nem szélesebb a homloka, se nem lapos a feje teteje.

Viszont az egyik öccsének pont ilyen a feje, mint irod. Csak hát ő nem faros volt, de a többi stimmel...

2010. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!