Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalatok ugye nem art a...

Tapasztalatok ugye nem art a babanak?

Figyelt kérdés
9hetes terhes vagyok es nagyon kuzdok a savval hanyasal borzasztoan vagyok egessz nap.A savra ludeat kaptam ami omeprazol a haziorvosom nem ajanlja viszont a nogyogyasz ezt irta fel a savra.Elkezdtem szedni azota jobb.Azelott szinte csak fekudni tudtam a rosszulletektol.Tapasztalatok esetleg aki szedte a gyogyszert nagyon felek nehogy artsak vele a kicsinek.Alig vartuk mar 1ev probalkozas utan jott a kis dragank.Elorre is koszonom a valaszokat

2022. márc. 17. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Utánanéztem, vizsgálatok alapján nem árt a babának, azért ezt javasolják a nőgyógyászok. Ha a savad teljesen felmarja a nyelőcsöved, és nem tudsz normálisan étkezni/aludni emiatt, az többet árt. Én sem vagyok a terhesen való gyógyszerezés híve, igyekeztem végig ehhez tartani magam, de ha muszáj, akkor muszáj, ne aggódj ezen!
2022. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Gondolod, a nőgyógyász felírta volna, ha árt a babának?
2022. márc. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Én csak Rennie-t mertem szedni. Aztán utólag mondta a gasztroenterológus, hogy Ludeát nyugodtan szedhettem volna. Úgyhogy tutira nem árt!
2022. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
A ludea biztonsággal alkalmazható terhesen. Aki hányasra hajlamos, már a pozitív teszttől kellene, hogy szedje
2022. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt olvastam egy cikkben hogy az omeprazol az elso trimeszterben tilos mivel szivproblemakat okozhat a babanak mivel az elso trimeszter a legveszelyesebb ilyenkor fejlodik sok mindene.Ezert is felek nagyon tolle.
2022. márc. 17. 20:31
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha félsz tőle ne szedd de minden kismama ezt kapja, én napi 2t szedek🤷‍♀️
2022. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Mind a 2 terhességem alatt, a 6.héttől napi 2-t szedtem.


M8nd a 2 gyerekem makk egészséges.

2022. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Én is szinte végig szedtem minket terhessegem el. Csak akkor hatott, ha éhgyomorra reggel vettem be. Napközben semmit se ért. 2 egészséges fiam született.
2022. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Az egész terhessegemet végig kísérte a gyomorsav … nekem is fel írta a dokim, aztán magyon nem örömmel de mentem a gyogyszertarba kiváltani, ahol is elpanaszoltam magam hogy én mennyire nem akartam savra gyógyszert szedni hogy 4 hónapja szenvedek már vele és tényleg mindent kipróbáltam , majd közölte a gyógyszerész hogy próbáljam meg a salvus vizet ha ennyire nem akarok gyógyszert szedni !

Nem is váltottam ki , nekem a salvus víz volt a megmentom, a társam, a legjobb barátom szules napjáig! Mindenhova jött velem . És sosem hagyott cserben 😁😅😊

És bár undi a szaga meg az íze , én enyhén hűtött változatban ittam kezdetben úgy hogy közben be fogtam az orrom is , aztán rájöttem hogy tényleg segít és konkrétan a hatása miatt megszerettem, a szar íze meg ez miatt el is torpult, később már úgy ittam mint más a gyümölcs levet vagy a Sima vizet !

Most ismét terhes vagyok és megint ő a társam a gyomoregesben !

Szóval egy próbát megér !

2022. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Miért kérdőjelezed meg az orvosod tanácsát/tudását aki évekig tanult az egyetemen?

Szerinted ha nem lehetne akkor ajánlotta volna?!

A háziorvosok egyébként sok mindent nem ajánlanak amit lehet terhesség alatt szedni.

2022. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!