Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nov.17 en kaptam meg a 3.pfize...

Laboda Tímea kérdése:

Nov.17 en kaptam meg a 3.pfizer oltásomat.Kiderült ma hogy 5 hetes terhes vagyok.Gyogyszerrel vedekeztem. Minden tapasztalat,akár szülés vagy terhesség kapcsán érdekel,hogy lehet e baja a babának? Ezen agyalok,hogy megtartsam e a babát.

Figyelt kérdés
2021. dec. 28. 22:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Az oltás miatt aztán ne aggódj. Már számos tanulmány van, amiben egészséges babák jöttek a világra. Inkább a többi szempontot vizsgáld meg helyette (anyagiak, szerető család, készen állsz e az anyaságra)
2021. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

ez nem ok az abortuszra, nem lesz semmi baja a babának. sokaknál utólag derült ki, hogy terhesek voltak amikor megkapták az oltást, mégsem lett semmi baja a babájuknak :)

szóval ha amúgy nem baj ha jön a baba (nyilván nem tervezett ha gyógyszert szedtél), akkor ne vetesd el.

2021. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Nemigen értem a kérdést.


Ha november 17-én kaptad az oltást, december 29-én pedig 5 hetes terhes vagy, akkor oltás napján 0 ill 1 hetes terhes lehettél.

Ha abból bármi gond lett volna, már elvetéltél volna. (Azt hiszem, hogy kb 6 hétig nincs összeköttetés anya és magzat között.)

2021. dec. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Latom nem nagyon megy a biologia. Ha ma vagy 5 hetes, akkor kb december 8-an volt ovulaciod, azaz november 17-en meg marhara nem voltal terhes. De ha terhesseg alatt kaptad volna, akkor se lenne semmi baja….
2021. dec. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Abban igazad van, hogy a terhesség első trimeszterében nem ajánlják az oltást. De ez nem azt jelenti, hogy ártalmas, hanem hogy nem tudják 100%-ig kijelenteni, hogy biztonságos.

A többit meg már leírták a korábbi hozzászólók.

2021. dec. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Elsősorban amiatt nem javasolt az első trimeszterben oltani, mert akkor amúgy is nagyobb az esély a vetélésre, és ne lehessen az oltásra fogni.

Ahogy korábban is írták csak emiatt ne vetesd el.

2021. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszait :-)
2021. dec. 29. 10:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

4-esnek meg a szövegértés nem megy. Nem azt írta a kérdező, hogy nov. 17-én már terhes volt, hanem hogy akkor kapta a 3. oltást, most meg 5 hetes. Valószínűleg arra gondolt, hogy az oltás beadása és a teherbeesés közel voltak egymáshoz. Előbb értelmezd a leírtakat, utána flegmáskodj!

De hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem nőgyógyász javasolta, hogy adassam be terhesen, mert rengeteg problémát okozhat, ha elkapjuk. Szóval sokan már terhesség alatt adatják be, nem teherbeesés előtt.

2021. dec. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Én is a második pfizer után estem teherbe.

Akkor olvastam itt gyakorin, hogy sokan mások is a pfizer után lettek terhesek 🤷‍♀️

3r hetes vagyok, elvileg minden rendben

2021. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
*34
2021. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!