Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet a császármetszést...

Hogyan lehet a császármetszést választani a rendes szülés helyett mert azzal akarok szülni ?

Figyelt kérdés

2022. márc. 13. 20:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
6%
29es van benne bőven igazság amit írsz. Rengeteg szülés utáni komplikáció kikerülhető lenne, ha nem lenne a legtöbb helyen a,sok indokolatlan oxi, gatmetszés, kötelező háton fekve szülés stb. A kórházas fórumok tele vannak horror sztorikkal,nem csoda,hogy már egy műtét is vonzóbbnak hat :( nem kéne így lennie...
2022. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
0%
30. Adnak beöntést / kúpot. Én nem “fostam” le se a gyereket se az orvost.
2022. márc. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk pl.semmit nem adnak.

Nyíregyháza.

Kérdésemre pedig azt a választ kaptam,hogy letörlik ha úgy vsn,ne aggódjak ezen,láttak már ilyet 😒

2022. márc. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
89%

A szülésfelkészítőkön el szokott hangozni, hogy a vajúdás olyan görcsöket generál, hogy nagyjából kiürül a bél mire kitolási szak jön, de ha esetleg mégis marad valamicske, az teljesen természetes, anyuka általában észre sem veszi.

Ha napok óta tartó székrekedés van mondjuk és nem ürül, akkor lehet legalább kúpot kérni, nem fogják megtagadni, ha maguktól nem is ajánlják fel. :)

A menetrendszerinti beöntés már a legtöbb helyen nincs.

Nekem olyan fura, hogy valaki egy ilyen kiszolgáltatott és "kitárt" helyzetben ezen aggódik. Ott szerintem már nincs tabu.

2022. márc. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%

"Csak ne csapjunk már át abba a témába folyamatosan, hogy természetes szülés 99% egyenlő a maradandó sérülésekkel/károkkal..."


Senkit nem érdekel hogy hány % volt az esély rá, ha pont beleesik és mondjuk oxigénhiányos lesz a gyereke. Van aki megkockáztatja, van aki nem.

2022. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
49%

35# Csak az a baj, hogy nem csak szülés közben alakulhat ki bármi gond. Ilyen formán szerintem teljesen blődség gyereket vállalni, mert mi lesz ha... Felesleges ilyeneken pánikolni, amikor az ember lánya modern kórházban orvosok hada között szül állandó monitorozás mellett, nem otthon egyedül, a sufniban.

De mondom, nekem totál mindegy ki hogy szül, csak ne akarjunk okosabbak lenni az orvostudománynál, mert nyilván megvan az oka, hogy miért nem alap a császár a mai világban mindenkinél... Itt gyakorin egy kicsit túl van ez fújva.

2022. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
48%
Más országokban alap, hogy választhatsz, hogyan szülsz. Eldöntheted hogy magadra nézve vállalsz nagyobb rizikót, vagy a babára. Így lenne a normális mindenhol.
2022. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
31%
Plusz mindenhol kérhetsz EDA-t,a mi kórházunkban meg alapból elutasítják.
2022. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Itthon is választhatsz, ha kifizeted (magánellátás). Sok országban alapból nem jár ingyen egészségügyi ellátás, ehhez mérten választhatsz (de lehet még a biztosítód is beleszól). Egy műtét értelemszerűen nem annyiba kerül nyilván, mint egy sima szülés.

Szülni pedig bármelyik kórházban lehet, nem küldenek haza 5 perces fájásokkal. Ha valaki EDA-t szeretne, akkor egy ezt támogató kórházat kell keresni. Az is lehet, hogy szimplán nincs anesztes kapacitás a szúrásra helyben... ez meg sajnos helyi eü adottság. Lassan örüljünk, hogy még van ellátás egyáltalán.

Annak is megvan az orvosi, szakmai oka, ha nem feltétlenül ajánlják az EDA-t, lelassítja a dolgokat, gyengítheti a fájásokat és beavatkozás beavatkozást szül. Pl. sokkal nagyobb eséllyel lesz vákuumos befejezés. De több egyéb fájdalomcsillapítási lehetőség is van és akkor a természetesekről még nem beszeltünk (meg nem is fogok), mert ezekben valaki szimplán nem hisz.

2022. márc. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
43%
Majd rájössz, hogy sokkal rosszabb utána. A természetes szülés 1-2 órán át rossz, de utána hamar felépülsz. A császár után hetekig szenvedsz majd. Szobatársam mozogni alig tudott amíg bent voltunk, én szülés után 1 órával zuhanyoztam, sétáltam. De te tudod...
2022. márc. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!