Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás diéta?

Magas vérnyomás diéta?

Figyelt kérdés
Magas vérnyomás miatt kórházba kerültem, 18 hetes vagyok. Elég sokat híztam is, mert vizesedtem, persze azért a kaját se fogtam vissza. Csak ennyit mondtak,hogy a szénhidrátokat fogjam vissza. Mit javasoltok?
2022. márc. 10. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
A kórházban biztosan megmondják a teendőket, de ha megnyugtat laikusok válasza is, akik esetleg átestek hasonlón, én kútfőből azt mondanám, magas vérnyomás esetén a nátrium minimumra redukálása is sokat segíthet.
2022. márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Hát én csak annyit tudok hozzászólni, hogy vigyázz a sóval. Anyósomnak van magas vérnyomása, ki kellett szinte teljesen iktatnia. Helyette egy speckós sót fogyaszt. Nagyon sok mindeben ott a só,szóval olvasd mindig el, hogy miben és mennyi van. De tényleg, édes dolgokba is belenyomják. Viszont gondolom a kórházban is kaptál tanácsokat.
2022. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Só mentes diéta. A só emeli a vérnyomást. És rengeteg folyadék!!!!!!!

Figyelj oda!

Én 9 hetesen kerültem kórházba 220as vérnyomással.

2 hónapig még szédültem utána minden nap a gyógyszer miatt. Jobb oda figyelni

2022. márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nekem csak ennyit mondtak, hogy a ch-t fogjam vissza, meg a sót. De pl. 160g ch egy nap? Vagy lehet több is? Vagy teljes kiörlésű legyen minden meg ch csökkentett? Nem lesz baja a babának, ha kevesebb ch-s dolgot eszem?
2022. márc. 10. 19:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!