Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A támogatások miatt könnyebb...

A támogatások miatt könnyebb 3 gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mert sajnos kettővel eléggé nem az, valahogy mint ha azt semmibe se néznék…. Nyilván nem Csak ez lenne az oka… de elgondolkodtatott. Férjem állami munkahelyen dolgozik, eléggé jó és fix hely ( lekopogom) , nekem új gyerekbarát munkahelyet kellene találnom ami még nem sikerült, pedig 3 szakmám is van.
2021. dec. 3. 06:08
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Babavárót felvettük a maxot. Leginkább azért,hogy kiváltsuk a hitelt mert sokkal jobbak a feltételek. De 3 akkor sem lesz. Ok,nincs adó.3 gyerek után, de a kaja,rezsi k.va drága,és folyamatosan emelkedik. Most is elég sok megy el 1.gyerekre is,pedig másfél éves és nem szórjuk a pénzt. Később csak többe lesz. Úgy gondoljuk,hogy 2-t fel tudunk úgy nevelni,hogy ha esetleg okos lesz és akar,tudjon egyetemre menni. Úgy a tandíj,más városban élni ha kell és segíteni míg nem áll meg a lábán. 3-nál nem biztos és melyiknek mondjam,hogy te nem mehetsz mert már nem futja?
2021. dec. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy több a támogatás 3-ra, mint 2-re, de szerintem több a kiadás is. Anyagilag nem tudom, hogy éri meg jobban, mert gyerekfüggő, hogy mennyi megy el havonta. Nálunk a nagyobbik elvan. A középső sportol kétfélét is. Tagdíjak, havidíjak, sportruhák, cipők, kinövi folyamatosan. Na nálunk ez viszi a gyerekre a pénzt. Természetesen az utcai ruhákat is pótolni kell, ahogy nőnek. De nekem az a véleményem, hogy akkor szülj harmadikat, ha igazán szeretnéd! Az természetes, hogy utána nézel, milyen támogatások járnak rá, de mindenképp mérlegelj!
2021. dec. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
3 gyerekkel akkor sem lesz könnyű, ha még háromszor ennyit adnának. Azok a pénzek meg, amiket támogatásként (nem hitelként!) fel tudsz venni ennyi gyerekre, kb halottnak a csók.
2021. dec. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Az a 100e ft adómentesség nem fedezi a gyerekek költségeit.

Nekem van egy sulis, és mellette 2 éves ikreim akik most kezdik a bölcsit.

Az ikreknél egy hasmenéses járványnál 60ezerbe csúszott bele csak a pelenka kiadás.

A gyógyszerek, vitaminok stb mert ha az egyik beteg, a többi is az lesz. Ami a legjobb hogy felválltva. Szóval ha nem vállalkozó lennék, akkor 1-2 hét meló 3 hét itthon (minden munkáltató álma)

Már maga a logisztika sem egyszerű es később még nehezebb lesz.

A nagynak külön angol, tánc (heti 3500+1500) az a 3 gyerekre heti 15 ezer ft csak a külön foglalkozás.

Plusz a havi megtakarítás amit félreteszünk nekik (15e fejenként)

A suliban/oviban erre kell bevinni ezt azt, erre arra 1 ezrest stb

Sok kicsi sokra megy.

Aki azért vállal 3 gyereket mert kap támogatást, pedig a 2vel is nehezen jönnek ki anyagilaz, egysuerűen hilye a matekhoz!

2021. dec. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

A ruhát cipőt nem is említettem.

Nagyon nem mindegy h 20ezret költök egy hónapban cipőre, vagy 30at. Kabátra szintén.

És akkor még kell benti cipő, bakancs stb ez mind 3xosan.

Tudom h van az a szegmens ahol ez nem gond (majd lesz valahogy, jóvan az neki ami az nővérén már szétszakadt) de azért a normálisabb nem így gondolkodik

2021. dec. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor ha nem ez akkor viszont nagyon kilátástalan, hogy honnan akasztok le bármilyen munkát? 😔 a helyi önkormányzatnál mikor jelentkeztem kb kiröhögtek, hogy hàt de a férjed jól keres ( annyira azért nem ), és így nem is adtak semmilyen munkàt.


Nos, a szeretném része más dolog mert anno annyit is szerettem volna de vannak a valóság meg a vágyak ami külön kategória.

2021. dec. 3. 08:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jelenleg nincs munkahelyed, akkor gyed sem lesz. Az meg nagy kiesés. Ha nagyon szeretnél harmadikat, akkor én a helyedben előbb bebiztosítanám magamat egy munkahellyel. Le kell dolgozni x időt, utána ideális lehet a baba, de csak ha a juttatásoktól függetlenül szeretnétek a pároddal.
2021. dec. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7 írtam mindigis szerettem volna csak egy dolog mit szeretnék. Munkát már a kicsi egy éves kora óta keresek, nulla sikerrel, ami lenne az 3 műszakos fizikai, ami nem megoldható. Éveket meg már nem tudok várni, 30 múltam idősen nem szeretnék szülni.


Az egyik félelmében az, nem vállaljuk be aztán ugyanúgy nem találok állást 2 vel se …és az idő meg telik. Aztán emiatt nem lehetne 3.

2021. dec. 3. 10:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor ez a pároddal kell megbeszélned, hogy egy fizetés + a gyerekekre járó dolgokkal be tudjátok-e vállalni. Az elején lehet minimális a kiadás, ha maradtak babaruhák, anyatejes lesz, nem betegeskedik nagyon.
2021. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9. Párom szerint épp én aggódom túl. Vannak ruhák persze, a két nagyobb anyatejes volt mondjuk ezt sose tudni előre.

Mondjuk az szerencse hogy saját hitelmentes házunk van legalább ennyi.Aztán még az is lehet jobbra fordul és adódik valami munka nekem. Sajnos hiába tanultam úgy látszik.

2021. dec. 3. 11:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!