Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Illetlenség a vendégeket...

Illetlenség a vendégeket megkérni hogy mossanak kezet?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok és van egy 2éves kisfiam is.

Egy iskolás és egy ovis gyereket jönne a szüleivel.


2010. szept. 3. 13:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Mennyi balhém volt emiatt. Persze én csak a baba mellett kértem meg őket, hogy mossanak kezet, de mindeki úgy nézett rám mint a véres rongyra, pedig nekem kellett volna így nézni.
2010. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%
Amikor pici volt a babám én is gond nélkul megkértem bárkit hogy mossa meg a kezét,nem érdekelt mit gondol,ha nem tetszik menjen haza.Néha nemkem is kellemetlen volt,meg ők is hülyének néztek,de akinek nincs annyi esze hogy ha bemegy az utcáról a taknyos náthás időszakban,vagy bármikor egy picihez,megmossa a kezét,akkor sajnálom,inkább ne jöjjön ide.Most hogy a második születik is igy fogok tenni.
2010. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
48%
Előző vagyok,de jó érzés hogy az emberek nevelhetőek,volt olyan akinek egyszer kellett elmondanom,és még egy éves korában sem nyult hozzá a gyerekhez,meg semmihez addig amég kezet nem mosott,automatikus dolog volt nála,jóhogy nem még kabátban ment kezetmosni,amint belépett az ajtón.Persze olyan is volt aki azóta sem jött...
2010. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%

Nálam alapvető hogyha hazaérek vagy bárhoba odaérek vendégségbe, első hogy kezet mosok.


Amióta babám van, 6 hete, aki idejön, miután levette a cipőjét udvariasan megmutatom hogy "itt a kézfertőtlenítő, ott meg a mosdó"


Szerintem nem bunkóság hiszen a te gyermeked, lakásod, stb..aki ezt nem tartja tiszteltben...no comment.

De szerencsére nálam a vendégek 99%-a ahogy ideér, amióta baba van azonnal megy kezet mosni. (megjegyzem baba előtt soha senkit nem kértem hogy mosson kezet, csak amióta itt van ő is :))

2010. szept. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

Nyugodtan közöld velük, hogy mossanak kezet. Mi párommal eddig is így csináltuk, főleg, hogy mi ráadásul tömegközlekedünk is. Undorító milyen "emberek" fogják meg ugyanazt amit neked is meg kell :S


Ez egyáltalán nem túlzás. Ez nem túlzásba vivés. Mi lesz ha megszületik a pici baba? Kézmosás nélkül senki nem nyúlhat hozzá, és semmihez amivel te is érintkezel a lakásban. Ez ilyen egyszerű.

2010. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
36%
ha megvan a baba akkor oké h szólsz.én is mindíg kikötöm ha jönnek a babát meglátogatni h kézmosás.de úgy h még csak babás vagy...hát kicsit túlzás.mi bajod lehet ha nem mosnak kezet?megfogják koszos kézzel a hasad és bajod lesz vagy mi??nem értem a kérdést.na mindegy.
2010. szept. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

hát igen ez poénos...akkor hányszor mosol egy nap kezet? nem elkülönítő a lakásotok :-)

nyilván egy újszülöttet nem fogdosunk koszos kézzel de egy terhes látogatásakor nem kell bemosakodni...

még a végén addig suvickolod magad hogy a normál flórádat is kiírtod...

influenza járványkor még a fertőtlenítő se árt de amúgy...

gondolkozzatok már kicsit nyitott ablakon át jön be minden és behordjuk ruhán keresztül stb azért nem tudsz steril környezetet teremteni és nem is kell...

ha ennyire belelovalod magad akkor a ruhájukat is szedd le róluk és tegyél orr-száj maszkot mindenkire...

terhes vagy nem immunhiányos!

2010. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
(már bocsánat az offért, de nem tudom ki az a címeres marha aki egy olyan választ hogy igen, én megkérem udvariasan a vendégeket hogy mossanak kezet, lepontoz?? Már ne is haragudjon az okos illető, de nála ez negatív válasz, ezekszerint az ő gyerekét bárki megfoghatja akár bkv-s kézzel is? Gratulálok!)
2010. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ugyan illetlenség, de csak nyugodtan mondd nekik. Találj ki valamilyen kedves, kulturált mondatot, amivel erre kéred őket. Pl. "Itt a fürdőszoba, itt tudtok kezet mosni." :)
2010. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!