Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Illetlenség a vendégeket...

Illetlenség a vendégeket megkérni hogy mossanak kezet?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok és van egy 2éves kisfiam is.

Egy iskolás és egy ovis gyereket jönne a szüleivel.


2010. szept. 3. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Mond a gyerekeknek ,hogy most megyünk és együtt megmossuk a kezünket,és így a szülők is megmossák,mert burkoltan megkapták az üzenetet,pláne ha látják,hogy te is kezet mosol,akkor leesik majd nekik.Nem nem illetlenség.
2010. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%

dehogyis. ha nekik nem evidens, akkor nyugodtan jelezd nekik, hogy merre van a mosdó. ha tágranyílt szemmel csodálkoznak, nyugodtan mond meg, hogy kérlek mossatok kezet.

h

2010. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Miért kell őket megkérni külön? Mert terhes vagy? Szerintem túlzásba viszed a higiéniát. Mi baj lehet, ha mondjuk nem mosnak érkezéskor kezet? Semmi.
2010. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%

Jó a kérdésed! Már én is gondolkodtam, hogyan fogom közölni a vendégekkel, hogy mossanak kezet, ha már meglesz a baba? Biztos félni fogok, nehogy odahozzanak valami bacit.

Az egyik ismerősöm azt csinálta, hogy kiírta a gyerekszoba ajtajára, hogy mielőtt ide belép oda, menjen a fürdőszobába. A megfogalmazásra nem emlékszem, de ez volt a lényege.

2010. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

Nálunk nem kérdés,ohgy ha hazaértünk valahonnan kezet mosunk. Ezért én már nem kérem sem a 6 sem a 2 évesem erre. Sőt idegen helyen is mennek kezet mosni.

Amit az első írt az nagyon jó dolog.

Nem nem illetlenség és nem is a higiénia túlzásba vitele mint ahogy valaki írta.

2010. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Azért más ha ott a baba.


Akkor mondod hogy ha megmossa a kezét oda adod a gyereket. mikor tesóméknál született a gyerek nekem ez nem volt alap, de miután mondta asógornöm egyböl leesett és már úgy mentem hogy beértem egyböl kézmosás, nyakig és a bébi a kezembe. nekem nem volt akkor még gyerekem, és nem is gondoltam bele.

2010. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Nekem volt, hogy a gyerekorvos jött és nem mosott kezet, úgy vizsgálta meg a beteg gyereket! :O Hát én nem mertem szólni neki, de azt hiszem mostmár szólnék mindenkinek, mert lehet, hogy zavarában nem jut eszébe.
2010. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nálam alapvető hogy ha pl csak leugrok a postaládához (társasház) amint felértem kezet mosok. Annyi tüsszögő ember van. Nem akarok bunkó lenni csak nem akarom hogy olyan "piszkos" kézzel nyúlkáljanak mindenhez.

Amúgy sógórnőmék jönnek....

2010. szept. 3. 13:39
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

A barátnőm mesélte, hogy a pár hetes babájához jött az anyós hót göthösen, és hozta az uncsitesót is, aki szintén beteg volt. Na, ez nálam tuti kiverné a biztosítékot, és kerek perec megmondanám, hogy egy tapottat se tovább.

Szerintem kérd meg őket aranyosan, hogy mossanak kezet, mert félsz, nehogy elkapj valamit!

2010. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

Az én anyósom nem egy tiszta ember... De ha ide jön, az az első, hogy kezet mos-nekem is már aránylag nagyok a gyerekeim 2 és 11 évesek, de addig még puszit sem ad nekik míg a fürdőt meg nem járta.


Anyám, meg ahogy ideér már tapizza a kicsit... Ráadásul Ő dohányzik is.... (én spec. nem bírom.....).

2010. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!