Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anorexiás vagyok és terhes...

Anorexiás vagyok és terhes lettem! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Diagnosztizált anorexiám van.kezelés alatt állok de még nem teljes a gyógyulás!!Szerdán derült ki hogy terhes vagyok!!Hogyan tovább??Nem tudom mi lesz!!Rosszabbodik majd az állapotom??
2010. aug. 28. 21:58
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 29 hetes kismama vagyok. Mindig is evesi zavaraim voltak. Evekig bulemias voltam(errol senki nem tud), kesobb pedig az eletvitelembol adodoan alig ettem.Nem alltam soha kezeles alatt,mindig magam birkoztam meg vele. Mikor terhes lettem is csak 48 kilo voltam. Aztan jott a valtozas!!!

A szervezetem olyan uzemmodra kapcsolt,hogy vedje a babat. Jottek a farkasehsegek,muszaj volt ennem mert rosszul voltam. Belattam mar a legelejen,hogy mindent meg kell tennem,hogy a baba egeszsegesen fejlodjon. Igy is lett. Mindig csak keveset ettem,de sokszor. Rovid idon belul a testem normalis alakot oltott. Semmi felesleg nincs rajtam, minden csak a babo kiparnazasat szolgalja. Majdenm 60 kilo vagyok,hatalmas a hasam,de egy hete meg siman es buszken mentem vegig a strandon bikiniben!!! :-)

Sok sikert!! Ha kerdesed van irj!!!

2010. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En vagyok a 19 hetes kismami aki az elejen irt!

Nagyon jo latni hogy ilyen jol haladsz, es probalkozol! Hidd el menni fog! A vitaminokat szedd, foleg a folsavat, es a gyumolcsok meg a zoldsegek kimondotan jok lesznek! Ha egyenlore nem tudsz mast enni, ne keseredj el, a lenyeg hogy probalod! A hanyinger az bizony a terhesseg miatt van, de nekem a 12.-13. het utan elmult szerencsere. Remelhetoleg Neked is el fog, es akkor aztan jonnek a kivanos napok, es hidd el nem lesz gondod az evessel!

Biszke vagyok Rad, igy tovabb! Van egy forum ahol en es meg 2 kismama vagyunk fent, meg 2 akik probalkoznak a babaval, ha ven kedved jonni irj egy privat e-mailt es elkuldom Neked az oldalt! Ott meg szoktunk dumalni mindent, nagyon jo a tarsasag. :)

2010. aug. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

17:48 as vagyok ezt találtam:


Anorexia, bulimia, kényszerevés... a bulvárlapok hírei alapján úgy érezhetjük, csak a sztárokat érik utol. Sajnos ez nem így van. A várandósok közel tizede érintett.

Régen azt hitték, a terhesség véd a pszichiátriai betegségek ellen. Ma már tudjuk, hogy ez nem így van. A veszélyeztetett nők ebben az időszakban is küzdhetnek evészavarral.

Médiatár főoldal

videó


A döglött lótól az evészavarig

A döglött lótól az evészavarig

lejátszás

És ez már kettejük bőrére megy! Ha az anya túl keveset eszik, nagyobb a kockázata, hogy a babája kis súllyal vagy koraszülöttként lássa meg a napvilágot, és a szoptatással is nehézségeik legyenek. Márpedig a koraszülöttek közül négyszer annyian válnak felnőttkorukban evészavarossá, mint azok közül, akik normál súllyal jöttek világra - így vándorol a baj nemzedékről nemzedékre.


- A terhesség alatt az anya teste befogadja a magzatot, a méhlepényt, de ne feledkezzünk el a gyarapodó méhizomzatról, a keringő "többletvérről" és a visszatartott vízről se - mindez növeli ugyanis a test tömegét. A súlygyarapodás tehát korántsem mind háj! - mondja szakértőnk, dr. Dobó Katalin belgyógyász. Nem jobb a helyzet akkor sem, ha az anya (kettő helyett?) fal, ez kóros elhízáshoz vezethet. - A túlsúlyos mamákat jobban fenyegeti a terhességi cukorbetegség, a magas vérnyomás, a húgyúti fertőzések, és esetükben gyakoribbak a szülési szövődmények - foglalja össze a belgyógyász.

Mesél a test

A várandósság időszaka mindenképp megterhelő, akkor is, ha várjuk, akartuk és szeretjük a pici babát. Nőből anyává válni, megtalálni az új helyünket a családban, új viszonyt kialakítani a rokonokkal, és szembesülni a ténnyel, hogy már soha semmi nem lesz a régi - mindez akár válságba is sodorhatja a kismamát. Ha már a terhessége előtt is küzdött táplálkozási zavarral, nem valószínű, hogy éppen ebben a szélsőséges lelkiállapotban fogja elkerülni. Az anorexia, vagyis a végletes, éhezésig fokozott fogyókúra többnyire fiatal lányoknál jelentkezik. A beteg sokkal gömbölyűbbnek látja magát, mint amilyen valójában. Nagyon keveset eszik, de ekkor is bűntudata van. Az anorexia nagyon fontos kapaszkodó lehet egy bizonytalan élethelyzetben.


Ha mást nem is, de a súlyát tökéletesen ellenőrzése alatt tartja a beteg. A fogyás hatására először a zsírszövet, majd a vázizmok és a belső szervek izmai is sorvadni kezdenek. A betegek 6-10 százaléka meghal a betegség kezdete utáni évtizedben. Az anorexiások bizonyos része a csökkent hormonműködés miatt nem képes teherbe esni. Ha átmeneti javulás után mégis sikerül, a betegség újra hatalmába kerítheti az anyát. A terhesség alatt ezt pregorexiának nevezi újabban a szakirodalom.


- Az anorexiás (pregorexiás) mindenben tökéletességre törekszik, így az anyaságban is a legjobbat szeretné nyújtani - emeli ki Kocsor Judit pszichológus. - Ha segítséget kér pszichológustól vagy pszichiátertől, a szakember talán éppen az anorexiával együtt járó maximalizmusra építve segíthet.

A bulímia (falásrohamok evés utáni hánytatással) a terhesség alatt jobbára szünetel, de előfordul, hogy végül a halmozódó lelki terhek miatt még olyan nőknél is megjelenik, akik a várandósság előtt nem szenvedtek tőle. A bulimiás betegeknél a gyors evés, majd az ezt követő hánytatás vagy intenzív testedzés a szervezet folyadék- és sóháztartásának felborulásához vezethet, ami szintén komolyan veszélyeztetheti a babát és a mamát is.


A túlevés és azt ezt kísérő kóros elhízás - jellemzően a szülést követő kusza állapotban - egyáltalán nem ritka, amikor is már élesben "méretik meg az anyaság".

Médiatár főoldal

videó


A zabálás pszichológiája

A zabálás pszichológiája

lejátszás

- A túlzott evéshez mint örömforráshoz való ragaszkodás hátterében sokszor rossz beidegződés áll - mondja Kocsor Judit. - Akinek gyerekkorában az étel helyettesítette a törődést, annak gyakran felnőttkorában is az evés lesz a lelki támasza. A terhesség alatti mértéktelen evés arra utalhat, hogy vigasztalásul eszik a kismama, például mert nem figyel rá eléggé a környezete, vagy nem tud ráhangolódni a rá váró feladatra.

Mindennapi zökkenő

Az émelygés, a hányinger a legtöbb terhességnek normális "mellékterméke", de bizonyos szint fölött kórosnak tekinthető. Ilyenkor többnyire diétával, infúzióval igyekeznek gyógyítani, de akad, akinek pszichológus segítségére van szüksége.

- A hányás lelki problémát is jelezhet: valamit nem tud megemészteni, elfogadni, lenyelni a kismama - mondja a belgyógyász.

A kívánósság mellett se menjünk el szó nélkül. A jelenség hátterében hormonális változások állnak, s igencsak meglepő helyzetekbe sodorhatják a párokat.

- Nagyszerű kaland éjjel mákos bobajkát keresni a város valamelyik nyitva tartó éttermében, vagy szép szeretetmegnyilvánulás a leendő apa részéről télen dinnyét szerezni - mosolyog a pszichológus. - Mindaddig nincs gond, amíg a dolog nem fajul követelőzéssé, az apa számára pedig nem lesz nyűg a beszerzés.

Megszállottan egészséges

A szakemberek is vitatkoznak azon, hogy az egészségesétel-függőséget (ortorexia) az evészavarok vagy a kényszerbetegségek közé sorolják. A beteg olyannyira ragaszkodik egy ideálisnak tartott étkezési szisztémához, hogy ettől sohasem hajlandó eltérni, mert a szigorú elvek betartásában látja egészsége biztosítékát. Lehet, hogy csak bizonyos fajta növényeket vesz magához, vagy kizárólag bioételeket fogyaszt, és igen sok időt tölt el a megfelelő alapanyagok beszerzésével, a megfelelő elkészítéssel. Akár a koplalást is vállalja, ha nem jut a számára megfelelő ételhez.

- Ez a fajta szélsőség inkább társadalmi, mint egészségügyi értelemben lehet káros a magzatra nézve, hiszen az anya különleges étkezési szokásai miatti elszigetelődése csak fokozódhat a baba megszületése után - figyelmeztet Kocsor Judit. - Ebben a helyzetben sokat segíthet a támogató, elfogadó környezet, de ha a probléma már a mindennapi életmenetet veszélyezteti, mindenképpen szakemberhez kell fordulni.


Remélem már ettél jó sokat :)

Ügyes anyuci vagy sikerülni fog!

Javaslom ha van rá módod 13 hetesen menj el 4D-re akkor már egy igazi kisember lesz a angyalkád és még több erőt ad majd neked a harchoz/amit mellékesen megjegyzek TE fogod megnyerni!!!!!!/. Én is ekkor voltam mert esély volt h Down szindrómás lehet de megláttam 13 hetesen ahogy a kis fejecskéjét fogdosta úszkál és hát akkor túdttam bármi is lesz ö a legfontosabb!!!!!!!!egészségesen született! Mint ahogyan a te Babád is egészséges lesz mert egy remek Anyukája van aki beint az anorexiának!

2010. szept. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát az fura hogy nem mondták mennyit szedj a vitaminokból.Csak "tippelni" tudok.Én is szedek most vasat,nem sulyos a vashiányom,de as terhesség vége felé vagyok,nekem napi kettőt kell.Az Mg-ből és a folsavból talán napi 1,evés után mindig!De inkább kérdezd meg a dokid.
2010. szept. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Kitartás és hajrá!! A babaruha és a 4d nagyon jó ötlet, a hányinger ellen használ ha bekapsz pár falatot, viszont szerintem mindenkinél más mulasztja el kisérletezz nállatok mi válik be.
2010. szept. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
48%
egyél sok kenyeret. nagyon sok tápanyag és vitamin van benne. a salátákból nem fog túl sok kalória felmenni. hidd el, nem fogsz elhízni, de a babának nagyon fontos.
2010. szept. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
73%

09:14 vagyok.

nem is tudom, mit írhatnék. nehéz ez az egész, én is voltam anorexiás tizenévesként... engem az segített ki a betegségből, hogy megismertem a leendő férjem. hátha rád a baba lesz ilyen hatással. gondolj arra, hogy nem teheted őt tönkre csak azért mert te rettegsz az elhízástól. most vágj úgy bele, hogy szünetelteted a koplalást, amíg ő a pocidban van. aztán reméljük, mire megszületik, nem akarod folytatni. de most egyelőre vedd úgy, hogy elhalasztva a szülés utánra.

2010. szept. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!