Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elbizonytalanodtam. Adhatom...

Elbizonytalanodtam. Adhatom ezt a nevet a kislányomnak?

Figyelt kérdés
Van egy ismerős/baráti pár a közelünkben,akiknél nem akar jönni a baba.A nő már évekkel ezelőtt eldöntötte,hogy akarja hivni a kislányát,mi ugyanezt a nevet választottuk,de akkor még nem tudtam ezt.Elég messze laknak tőlünk,és nem is találkozunk tul gyakran,de nem jön ki ez hülyén?
2010. aug. 25. 07:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Szia! Attól, mert véletlenül ugyanaz a kedvenc nevetek, még nem kell Neked megalkudni. Ha az a név tetszik a legjobban, egyértelmű, hogy azt adnám a születendő kislányomnak. Az ismerősi körömben két testvér adta ugyanazt a nevet a gyermekeiknek, mivel egymástól függetlenül azt választották mindketten. Na, az már egy kicsit hülyébben jön ki, gondolj csak bele pl. a nagyszülők helyzetébe :-))) De ha tudod, hogy az ismerőseid is ezt a nevet fogják adni, esetleg elmondhatod nekik, hogy mi a szitu. Szép napot és boldog babavárást!
2010. aug. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Nem, nem és nem. Mindenkinek a saját joga eldönteni, hogy mi legyen a gyermeke neve. Elhiszem, hogy esetleg rosszul eshet,de szerintem ilyennel nem kell foglalkozni. Az én barátnőmnek elsőre fia született, nekem lányom, Virág lett a neve, aztán jött náluk a második gyerek, aki lány lett és neki is Virág lett a neve. És kit érdekel? Hányan élnek ugyanolyan névvel? Ne legyen lelkiismeret furdalásod, arról a sajnálatos dologról hogy nem lehet babájuk nem te tehetsz. Gondolkodj el!
2010. aug. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
szerintem nem gond van egy 4eves fiam és az utolsó 2evben az ismerőseim 75% akiknek lett babájuk ugyan úgy elneveztek a fiukat mint az enyém én nem vettem sértésnek sőt örültem h nekik is tetszik a név, amúgy meg sosem tudni milyen lesz a viszonyotok 10ev múlva vagy hogy találkoztok meg egyáltalán és nehogy meg majd a végén meg bánd h nem aszt a nevet adtad amit szerettél volna szerintem ezen nincs mit megsértődni... jó baba varast kívánok
2010. aug. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Tudom én,csak néha olyan furán érzem magam...de amugy igazatok van,egyértelműen.Csak néha rossz látnom,mert a csaj már lassan 40 felé,eléggé kivan,és mindenhova ez a név van neki irva, a számitógépbe a felhasználónévhez,stb,a pasi meg mindig lánykaruhákat nézkél...
2010. aug. 25. 07:25
 5/25 anonim ***** válasza:
Én nem adnám ezt a nevet. Ha már most szarul érzel magad miatta, akkor ez mindig benned lesz. Mindig bűntudatod lesz. Kell ez neked? Millió más név van a világon.
2010. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Mi lenne, ha második névnek adnád azt a bizonyos nevet? Vagy ez hülye ötlet? És akkor lelkiismeretfurdalásod sem lenne, mint ahogy az előző írta. Én biztos nem választanék egy olyan nevet a babámnak, ami nem annyira tetszik... Ennél már csak az "jobb", amikor egy anyuka azért sértődött meg egy másikra, mert az ugyanolyan babakocsit vett, mint ő...
2010. aug. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Két keresztneve lesz mindenképp a kicsinek.De igy fogom hivni,igy hivom az elejétől a pocakban is,ránézek az uh.képére,és látom magam előtt a kislánytt,annyira Léna!:-) Kiváncsi voltam a véleményekre,mert néha hajlamos vagyok tulkomplikálni dolgokat ok nélkül is,és nem tudtam hogy ez most csak szerintem eshet szarul nekik,vagy mások szerint is.
2010. aug. 25. 07:40
 8/25 anonim ***** válasza:

Huuu erdekes szitu. Hasonlo volt velem is. Egy csaj a tarsasagbol kijelentette, h o biztos az Jazmin nevet adja a lanyanak.Es allandoan azt hangoztatta. Meg h remeli mas nem adja azt a nevet. De az nekunk is nagyon tetszett. Es akkor letisztaztuk itthon, h jo nem azt a nvet adjuk a lanyunknak(majd ha lesz) Aztan kozben neki elobb lett babaja....es vegul nem is azt a nevet adta.

Kepzeld mi lett volna, ha nekem elobb lesz lanyom es miatta nem adom azt a nevet, ami valojaban nagyon nagyon tetszik....

Na ekkor dontottem el, h nem fog erdekelni, h kinek melyik tetszik, meg h kinek mi a kedvenc neve... :D

2010. aug. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha megkérdeznéd tőle? Hogy hogyan esne ez neki? Bántaná-e? Az őszinteséget szerintem értékelné. És a válaszától függően még mindig eldöntheted. Vagy meg is oldódik magától... Beszélj vele egy kávé mellett!
2010. aug. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Megint első vagyok:-) Még azért annyit hozzátennék a témához, hogy nyilván mindenki másképp gondolkodik, de én például olyan vagyok, hogy attól mert sokan adják ugyanazt a nevet mostanában, még nem kezdek el keresgélni vagy kitalálni extrém neveket, csakhogy elég egyedi legyek. Ha nagyon tetszik egy név, passzol a vezetéknévhez is, függetlenül attól, hogy van-e az ismerőeim körében ilyen nevű, simán azt adom. Az én fiam neve sem ritka és különleges, de valahogy elejétől fogva ez jött be a páromnak is és nekem is. (mint ahogy Nálatok is :-)))
2010. aug. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!