Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen koronavírusos lettem,...

Terhesen koronavírusos lettem, 10 hetes vagyok. Valaki átment ezen? Mik voltak a tünetek? Hány hetesen? Egészséges a baba?

Figyelt kérdés
Sajnos az egyik gyerkőc hazahozta az iskolából, így minden igyekezetem ellenére sem sikerült megúsznunk.. Tegnap enyhe hőemelkedésem volt és picit köhögök és ma pozitív lett a covid tesztem. Az elmúlt 5 hetet végig hánytam, szóval több szempontból sem a legoptimálisabb időzítés.

2020. dec. 16. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Szedj D-vitamint 6000 NE, sok folyadék, pihenj. Ne hagyd, hogy magas lázad legyen, muszáj a lázcsillapitás. Én orvos vagyok, csak GYED-en. Kollégáim mondták, hogy azért az emberek 80%-a komolyabb baj nélkül megússza. Figyelj magadra nagyon, a 7-8. nap szokott kritikus lenni, ha utána nem lesz rosszabb, fellélegezhetsz. Ha fulladsz, nagyon nehéz a levegő, mentő azonnal. Esetleg rendelj pulzoxymétert és ha 92% alatti a szaturáció, az baj. Próbálj enni,akkor is ha nincs sok étvágyad. Kitartást!
2020. dec. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Dehogy vagy orvos, első. Egyrészt 10E-t adunk, még nem terhesnek is. Másrészt nem 80%...
2020. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Akkor hány százalék? 20% szorul kb kórházi ellátásra. D-vitamint nincs egyértelmű ajánlás, 6-8000 NE bőven elég. Terhesen meg mást nem vehet be. ( favipiravir, ivermectin)

De jó, hogy idejöttél okoskodni, tanácsot meg elfelejtettél adni..

2020. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Testverem oktoberben kapta el, 30 par hetesen. Nagyon gyenge volt, rossz kozerzettel, szaglas,izleles elvesztese is meg olt,illetve folyt az orra, neha-neha kohecselt, de nem durvan. Kb minden este volt maggyon minimalis hoemelkedese, 37,2 fole sosem ment, bar o ezt is megerezte, nagyon rosszul volt ennyi ertektol is. Ja, es brutalisan fajt a feje. Nem volt tesztelve,nem 100%, hogy koronas volt,de nem is kizart. Nem volt orvosnal, ha belazasodott volna,vagy valami komolyabb tunete jelemtkezett volna,akkoe nyilvan felkereste volna. O es a parja sehova sem mentek,mi segitettunk nekik a bevasarlassal is. Max 1,5-2 hetig tartott naluk. Baba azota jol van,vagyis meg nem szultett meg,de vizsgalatokon minden okes vele.
2020. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

33 hetesen hozta haza oviból a fiam, nálam enyhe lefolyású volt, nem éreztem szagokat, ízeket, nem volt lázam, kis hőemelkedés, egy nap köhögtem kicsit jobban meg volt nehéz légzésem, és ízületi fájdalmaim voltak. Engem is teszteltek gyorsteszttel, pozitív lett akkor, én már túl vagyok rajta, a babával minden rendben. 30 éves vagyok, nincsenek krónikus betegségeim.

36 hkm

2020. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs teratogén hatása a vírusnak az eddigi adatok szerint. A láz az egyetlen, ami problémát okozhat, szóval a lázcsillapításra nagyon kell figyelni és nem lesz baj.
2020. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

Nekem az orvos 6000-8000 Ne-t alapnak mondott egészségesen

Én mikor bekaptam a covidot 10-12 ezret szedtem.

2020. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
A koronavírus maga nem veszélyes a babára, az okozhat gondot, ha felmegy a lázad, mert az vetéléshez vezethet.
2020. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Annyit is adunk, 7.
2020. dec. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kik adnak annyit?
2020. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!