Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha van egy kiságyunk jó...

Ha van egy kiságyunk jó állapotban, s a 28 éves páromé volt kiskorában, ha kifertőtlenítjük, nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
Anyagi helyzetünk miatt döntöttünk úgy, hogy a párom kiságyát felhasználjuk, ennyivel is bentebb vagyunk. Sokan mondták, nem lesz baj, csak jól mossuk le domestosos vizzel. Esetleg van köztetek olyan, aki így oldotta meg? Mennyire hatásos? Még arra gondoltam, hogy ezt követően, nedves domestos kendővel is lemosom, amit a LIDL-ben lehet kapni. Akartam csiszolást, s lakkozást is, de párom nem ért hozzá, após meg annyit mondott, hogy nem hinné, érnénk-e vele valamit.
2010. aug. 6. 19:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A mi kiságyunk amit most használunk a 22 éves unokatestvéremé volt már 6 gyerek nőt ki belőle most a fiam használja és novemberben átadja a kistestvérének.

Nagyon jó állapotban van mi is jól átmostuk domestos-os vízzel.

Egyik volt használója sem beteges, allergiás a fiamat is beleértve.

Használjátok nyugodtan egészséggel.

Ja a babakocsink is használt volt!

2010. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
a baratnom lomtalanitason, kint az utcan talalt egy kisagykeretet. egybol beleszeretett, mert kezzel faragott "csoda" volt. hazavittek, lecsiszoltak, lakk, atmostak. nem lett baja a gyereknek. pedig ez a pesti utcak egyikerol lett osszeszedve. :)
2010. aug. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Tegnap akartuk összerakni a kiságyat, de se a párom, se az após nem tudta. Sajna nincs meg a leírás. De azért próbálkoznak. Egy-két helyen le van kopva ahogy elnéztem, s valahol hibája is van, meg van repedve, de nem annyira vészes. Após szerint semmi baja, pedig szemmel láthatóan van. Én azért le lakkoztatnám a párommal. Tudtok valahol olyan boltot, ahol kiságyra van kimondottan lakk, vagy milyen lakkot szoktak rá kenni? Bár még gondolkozunk, ez marad-e. Nagyon kicsi a szobánk, após nem hajlandó velünk cserélni, Ő van a nagyobb szobában, mi meg a kis szobában leszünk 3.-an:( S az ágy egyben van a pelenkázó komóddal, s nem lehet szétszedni. Csak úgy oldható meg, ha az erkély ajtót épphogy ki tudjuk majd nyitni, amin, ha nagyobb lesz a pocak, nem férek majd ki.
2010. aug. 22. 17:55
 14/21 anonim ***** válasza:
A mi kiságyunk is nagyon régi, mégis jó. Viszont ha sok gondod van vele, akkor miért nem vesztek inkább egy újat? Tudom, írtad, nincs sok pénzetek, de olcsón is lehet kiságyat kifogni. Persze nem valami fullextrás kiságyat, csak egy egyszerűbbet. Pelenkázókomód helyett pedig lehet kapni rátehető pelenkázót, ami így még a helyet sem foglalja, és még praktikus is.
2010. aug. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, nem lesz a picinek semmi baja a régi ágyban. Az én picimnek épp most újítják fel a szüleim a nagynéném bölcsőjét...Igazi régi, faragott bölcső, több mint 40 éves, de eszembe sem jutott hogy baja lehet tőle a kislányomnak.
2010. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Mi is hasonlóképpen oldottuk meg.A férjem keresztfiának a kiságyát megkaptuk, ami 15 éves. Padláson volt eddig.A fiúk lehozták, hazahoztuk darabokban, itthon lemostuk a darabokat zuhannyal, áttöröltük Domestosos ruhával, és amikor megszáradt, még átmentem az egészen Prontoval.Fehér, de elég megkímélt állapotban van.Egyedül a rácsokról pattogzott le picit a festék, ezért vettünk fehér beltéri lazúrt, a férjem lefestette 2 soron.Épp mára száradt ki.Ma lesz összerakva, rendelünk hozzá kókuszmatracot, amit úgy kell csináltatni, mert nem szabvány méret a fekvőrész (117*71,5-es), és sehol nincs ilyen matrac.A baldachinon még gondolkodunk.Az a jó benne, hogy kombi kiságy.Így van egy pelenkázó szekrény része, ami alul polcos.Oda beraktam az ápolási szereket.Ráadásul átalakítható az ágy, a rácsok levehetők, és mivel jó nagy, kb. 6-7 éves koráig meg van oldva az ágy kérdése.Nem lesz baja a babának, ne aggódj!
2010. aug. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
szia nem kell félni tőlle nálunk az apukám 50 éves kiságyát használtuk mind a kettőnél és semmi bajuk nem volt tőlle a páromis le csiszolta meg át festettük és kész sőtt most úgy nézki jön a harmadik is és most is azt fogjuk használni.
2010. aug. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én a saját 24 éves kiságyamba teszem a babát,amiben már rajtam kívül még 2 gyerek felnőtt.Letakarítottuk,lecsiszoltuk,át lett lakkozva és ennyi.Sokkal jobb így minthogy kiadtam volna 20-30 és még több ezreket egy újra.
2010. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mi most vettünk egy ágyat használtan, én is a Domestosos kendő mellett döntöttem:) Sőt, nálunk a matrac is használt, lehúztuk a huzatot, és amíg ilyen harminc fokok vannak, mindig kint van a napon, ha jól tudom, az UV-C hullámhossz jó fertőtlenítő.

Én csak arra fogok ügyelni, hogy ne nagyon rágogassa az ágy szélét, de arra meg van az Ikeában műanyag izé, amit hosszában ráhúzol, ágyszéle-védő, és azt aztán rághatja (pácolva van a kiságy, és nem szeretném hogy a nyállal valami kioldódjon.)

Egyébként nézd meg azt a sok roma gyereket, semmi bajuk nincsen és életükben nem láttak kókuszmatracot, sokszor még kiságyat se, úgyhogy nem kell túlaggódni, az agyonfertőtlenített világ se tesz jót a babának.

Nekem azt mondta anno a belgyógyászat-tanárnőm, hogy a gyereknek évente összesen meg kell ennie egy zacskó Dunakavicsot a játszótéri homokozóból (kiszóródva!) mert akkor rendben van az immunrendszere:))

Sőt, egy csomóan falat esznek (bbbezony, furkálja az ujjával, sok példa van rá) meg a kutyát-macskát a szájukba veszik, és pont ők nem allergiásak, ne aggódj :)

nem olvastam ez eddigi kommenteket, bocs ha ezt már írta valaki.

2010. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hű, panelban laktok, most olvasom. Hát a helyhiány az gáz, mi is most ajándékoztunk el egy kétüléses kanapét, mert nem fértünk el, pedig kertesben lakunk, de nem bírom a zsúfoltságot.

A festés az úgy megy, hogy bementek egy festékboltba, és ott csiszolópapírt kértek (sokféle vastagságú van, el kell mondani,hogy mire kell, és az eladók segítenek, hogy durvább vagy simább legyen.)

Kézzel át kell csiszolni a rácsokat, az nem olyan nagy munka, csak azt kell leszedni vele ami könnyen lejön.

Festékből szintén sokféle van, ecsettel kenős vagy fújós változat, azt szintén az eladók tudják megmondani, hogy melyik a bababarát, melyik mennyire fed, hány soron kell lekenni, satöbbi.

Ezt meg tudod oldani az erkélyen, újságpapírokon, elvileg most gyorsan szárad.

Mi a falra is tettünk polcokat, hogy jobban elférjünk, de lakótelepen fúrni nem egy leányálom, legalábbis azt mondják - ha van rá lehetőség, a pelenkázót szedd szét polcokká és fúrjátok fel a falra (akár úgy hogy egy nagy egybefüggő hátulja van, és azon a polcok.)

Nem biztos, hogy magára a pelenkázóra szükséged lesz, mi házilag csináltuk a rátétet (viaszosvászon, farostlemez, közepébe pamut, hogy puha legyen, pl. egy fél takaró, a lemezre takaró, arra a vászon, szögekkel a túloldalon rászögezed és kész. Lehet keretet is csinálni, hogy le ne guruljon a baba. De használtan is érdemes nézelődni, írd be a Google-ba, hogy xxx használt (xxx=amit venni szeretnél) és a várost-megyét ahol laksz, sok találat lesz,mi így vettük a kiságyat.

Szóval a pelenkázó rátétet meg használhatod már meglevő komódon, a mosógépen, vagy az ágyon, ki hol pelenkáz és fér el egyáltalán (nálunk a mosógépen lesz.)

2010. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!