Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki csípőficamos volt kiskorában?

Figyelt kérdés
2011. aug. 22. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én az voltam, még nem vagyok kismama, de szeretnék az lenni hamarosan. Miért kérdezed, lesz valami extra gond emiatt? Nem is gondoltam erre.
2011. aug. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen én csípőficammal születtem. 1 évig egy speciális szíjat kellet hordanom, hogy ne legyen később probléma. Azóta kihordtam egy gyereket (lány és bár a hajlam megvolt, szerencsére Ő egészségesen született) és most vagyok várandós a második babámmal.

Egy gyönyörű 2 éves és egy 19 hetes magzat anyukája

2011. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Állítólag az voltam:-) de nem tűnt fel, hogy valaha valamiben is akadályozott volna a dolog, vagy hogy extra nehézségeket okozna a terhesség alatt
2011. aug. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül rendesen szültél? Neked is "szét akart szakadni" a csípőd annyira fájt?
2011. aug. 22. 12:26
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha engem kérdeztél (aki már szült és biztosan tudja, hogy csípőficamos volt), természetes úton szültem és még gátmetszés sem kellett. Szerintem ha fájt volna a csípő se vettem volna észre, mert máshol sokkal jobban fájt. + még irtózatosan ki is merültem a több, mint 17 órás szülés alatt így az volt a lényeg, hogy túl legyek már rajta. A terhesség alatt sem jelentett problémát tömegközlekedéssel jártam dolgozni napi 2 óra oda 2 vissza és még a 9. hónapban is dolgoztam. Tehát nem volt probléma!
2011. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem,mert kb a 6. hónap táján kezdett el iszonyatosan fájni a csípőm,néha még a menés is nehéz vt. kereskedelemben dolgoztam,de most táppénzen vok...a dokim eltiltott az álló munkától... persze ehez társul még egy köldöksérv műtét is,szintén kiskori... köszi a választ
2011. aug. 22. 12:37
 7/15 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy hozzám se szóltál, kérdező, én vagyok az első, aki kérdeztem, hogy milyen probléma lehet még ebből, de nem baj, amit szerettem volna, azt megtudtam a válaszokból. Kár, hogy csak ahhoz lehet szólni ebben a rovatban, aki már anyuka, aki meg csak szeretne az lenni, az le van tojva, mintha kevesebbet érne.
2011. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
bocsi első... nem akartam bunkó lenni... csak én is vártam a válaszokat,mert én se tom h lehet e belőle gond... a doki nem mondott különösebbet,ezért jó h válaszolt olyan aki már szült...
2011. aug. 22. 12:44
 9/15 anonim ***** válasza:

Bocs még annyi, hogy elméletileg a terhesség /vagy a szülés nem jelenthet nagyobb kockázatot vagy fájdalmat esetleg problémát olyan kismamának aki csípőficamos volt, de kezelték. Annyi esetleg, hogy genetikailag nagyobb az esély, hogy a babánk csípőficamos lesz. De szerencsére ez igen elenyésző %.

A gyönyörű 2 éves és a 19 hetes magzat anyukája (a 84%-os)

2011. aug. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönjük a választ!
2011. aug. 22. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!