Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha van egy kiságyunk jó...

Ha van egy kiságyunk jó állapotban, s a 28 éves páromé volt kiskorában, ha kifertőtlenítjük, nem lesz baja a babának?

Figyelt kérdés
Anyagi helyzetünk miatt döntöttünk úgy, hogy a párom kiságyát felhasználjuk, ennyivel is bentebb vagyunk. Sokan mondták, nem lesz baj, csak jól mossuk le domestosos vizzel. Esetleg van köztetek olyan, aki így oldotta meg? Mennyire hatásos? Még arra gondoltam, hogy ezt követően, nedves domestos kendővel is lemosom, amit a LIDL-ben lehet kapni. Akartam csiszolást, s lakkozást is, de párom nem ért hozzá, após meg annyit mondott, hogy nem hinné, érnénk-e vele valamit.
2010. aug. 6. 19:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
a domestos elég nem kell tulzásba vinni...
2010. aug. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igy van eleg lemosni, egy teljesen uj kisagy is allhat egy koszos raktarban evekig, csak erre nem is gondol az ember. Szep uj matrac, es kesz is.
2010. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
S attól, hogy olyan régi a kiságy, nem lesz gond? pl. allergiás vagy beteges lesz a gyerek? kicsit féltem.
2010. aug. 6. 19:39
 4/21 A kérdező kommentje:
A matrac az mindenképp új lesz. Kókuszrostosat akarok majd venni bele.
2010. aug. 6. 19:41
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
ha átcuvickolod Domestosossal akkor nem lesz vele semmi gond. Mi is gondoltunk arra, hogy a 2. gyerkőc az én régi ágyamban alszik majd, de végül a nagy megy egy utazóágyba a kicsi meg megy a "nagy" rácsoságyába.
2010. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a két gyerekem használta az én régi kiságyamat,még a matrac is a régi benne.Alaposan ki lett fertőtlenítve és a napon kiszárítva.A kiságynak pedig bőven elég egy alapos lemosás ,persze ha pattogzik róla valami akkor ráfér egy kis csiszolás is.a nagy 7 éves a kicsi 17 hós egyik sem allergiás és nem beteges.
2010. aug. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsóét főleg. Elég megnyugtató volt mindegyik válasz :) Nekünk a napon szárítás el fog maradni, panelben lakunk, s így a szobánkban megoldható csak a mosás. Igazából még összerakva nem láttam, hátha nem fog pattogzani róla semmi.
2010. aug. 6. 19:46
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

hát ha beteges lesz nem a kiságytól...

nem kell ennyire aggódni. Sőt a régi dolgok gyakran jobbak a mostaniaknál.

2010. aug. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak a rácsok közti méretet nézd meg. Sok régi kiságynál pont akkorák a rések, hogy a baba ki tudja dugni a buksiját. Az a lényeg, hogy nagyon kicsi rés legyen a rácsok között.

De lehet kapni klassz bababarát festékeket is, le tudjátok festeni esetleg, ha nem tetszik a színe.

2010. aug. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
A mi kiságyunk is régi nálunk is a páromé volt aki 35 éves még a matrac is elég régi benne, én átmostam domestossal,és a lányomnak sincs baja tőle 19 hónapos,és még beteg sem volt talán kétszer,natúr fa a színe még festeni sem kellett a barátnőm azt kérdezte honnan vettük mert nagyon tetszett neki és monta ha szül kölcsön kéri,úgy hogy nyugottan mosd átt és tökéletes lessz az ágy a picurkátoknak,meg legalább el mondhatja apa ágyában cseperedett fel!
2010. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!