Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg hagynom kellene...

Tényleg hagynom kellene anyóst, hogy tapogassa a hasam, csak mert az unokája van benne?

Figyelt kérdés

Még az első trimeszterben vagyok csak, de már csókolgatja, meg tapogatja a hasamat. Nem vagyunk jóban, én legalábbis nem tudok vele abban lenni, mert egyszer régen már szétmentünk a párommal, nagyrészt az állandó duruzsolásának köszönhetően. Pedig akkor még hálás voltam neki és szeretettel álltam hozzá, már csak a fia miatt is. Azóta próbálok jó képet vágni a megúszhatatlan családi eseményekhez, meg mindenhez, de nekem ez már sok, hiszen az én testem, amire kérdés nélkül ráborul.. Ennyire túlreagálom? Szerintetek mennyi ebből a normális és mikor, amennyit el kellene nézni.. ? Nem akarok rosszindulatú lenni, de őszintén zavar és megvisel lelkileg is. Már csak azért is, mert alapból távolságtartóbb vagyok fizikailag a gyermekkorom miatt..

Én egyedül a férjem tudom elképzelni, hogy a hasam simogassa, más nem áll hozzám ennyire közel. Ti hogy álltatok ehhez a kérdéshez?



2020. aug. 9. 17:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Engem is sajnálhatsz anyós miatt, mert ha rajta múlt volna nem lenne most unoka. De ez is egy vélemény. Igazad van, fogalmam sincs, hogy fogom majd a kezébe adni a gyereket, legszívesebben elöltöznek világgá. Köszi :)
2020. aug. 9. 18:22
 12/22 anonim ***** válasza:
94%
Legyünk őszinték, amúgy sem túl jó a kapcsolat. Egyébként is nyugodtan megmondhatod neki, hogy nem szeretnéd, de így nincs is nagyon mit veszítened.
2020. aug. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

Én se csípem ha a hasam tapizzák, nagymamámmal kiabáltam miatta, lehet hogy nem szép dolog, de másképp nem fogja fel... (no meg nem simizte, hanem nyomkodta)

Anyukámnak egyszer engedtem, azóta már szemmel is látható a mozgás. Nézni szabad, tapizni csak ritkán.

Én se vagyok túl szociális, nem trauma miatt, egyszerűen csak nem szeretem a felesleges testi érintéseket. Férjem simizheti, más max nagyon alkalmanként.

Van olyan ismerős, aki hagyja hogy tapizzák, őt nem zavarja.

Anyósomékkal ilyen szempontból mázlim van, ők nem akartak tapogatni.

2020. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a férjem, a fiam és a szüleim megsimogathatják, az anyósnak tuti nem engedném (nem mentem még pocakosan hozzá, szerencsére a covid jó indok, hogy ne kelljen menni :-D).

Egyszerűen nem vagyunk jóban, engem taszít, amúgy is ilyen tipikus "túl sok" ember, belemászik az aurádba/arcodba, hangos, ripacs és mindenkit kibeszél a háta mögött. Ha nem lenne egy gyerek a hasamban akkor sem engedném, hogy tapizzon, a terhesség se kivétel ez alól.

2020. aug. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem engedtem, hogy simigassák.

Anyám akarta mindenáron. Hasonló jófaj, mint az anyósod... Én meg mondtam, hogy felejtse el. De minden áron taperolni akart. Végül nagyon szólt rá, hogy hagyjon békén, nem mindenki szereti, ha fogdossák. Utána abbahagyta. De szerencsére max 3xtalálkoztunk a terhességet alatt.

Egyedül Keresztanyu bak engedtem meg. Ritkán találkozunk, 2-3 évente, de nagyon jóban vagyunk. Ő megkérdezte, szabad-e. Egyet simított, nem volt tolakodó. De amúgy csak a férjemnek volt szabad. Nem is értem miért kéne bárki másnak.

2020. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%

#18:18-as, hű szolgája vagy a családon belüli erőszakot fenntartó rendszernek, gratulálok. Ezzel alapozzátok meg már a gyerekeknél azt, hogy fogalmuk se legyen, hol vannak a határaik, hogy tökéletes áldozatok legyenek később. A "béke" érdekében hagyd, hogy a legdurvábban megsértsék a határaid, az ÖNRENDELKEZÉSED: jeee! Fontosabb a "béke" egy arrogáns családtaggal, mint hogy milyen kárt szenvedsz attól, hogy egy veled ellenséges és idegen személy mélyen belegázol az intimszférádba! Hozzászólásodból nyilvánvaló, hogy fogalmad sincs, miről beszélsz, hogy semmi tapasztalatod és műveltséged nincs a témában. De legalább ha nincs az előbbi, pótolnád kis utánaolvasással, hogy ne csinálj hülyét magadból... Te vagy az a szülő, aki a gyerekedre ráförmedsz, hogy adjon puszit a számára förtelmesen taszító szomszéd néninek. Aztán csodálkozol, hogy felnőttként miért kerül állandóan kihasználó vagy bántalmazó kapcsolatokba.

Akinek nem sérült így a testével való kapcsolata, egy ilyen próbálkozást keményen visszautasít és fel sem merül benne, hogy esetleg túlreagálja. És igen, a férjnek kellene rendre utasítania az anyját, elég gáz az, hogy mentegeti, gondoljunk bele, mit fogtok átadni a gyereknek: egy anya, akinek fogalma sincs még a határairól a gyerekkori szexuális zaklatás miatt, illetve az apa, aki szerint meg rendben van a másik határainak megsértése. Sírva fakadok! Szerintem nagyon itt az ideje, hogy fogjátok egymást kézen és vonuljatok el szépen egy párterápiára, mert ha ez nincs alaposan átbeszélve profik segítségével, akkor csak a szó szoros értelmében reprodukáljátok magatokat az összes két irányból hozott családi problémákkal a gyerekben. Abba is rossz belegondolni, hogy mennyire lesz képes a nagyika tiszteletben tartani a gyerek önrendelkezését, jogait, határait, mert ezek után nem fűznék hozzá nagy reményeket.

2020. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
36%

En nem voltam szexualis bantalmazas aldozata, megis a csok a hasra nekem is fura lenne de sztem nem mondanek semmit ha egyszer megtortenne foleg ruhan keresztul. A simogatast en nem vettem rossz neven eddig, sot nekem jol esett/esik mikor kolleganoim megsimogatjak vagy egy ismeros, meg ha csak ritkan is talalkozom veluk. Olyan kedvesen finoman simitjak, en olyankor buszkeseget erzek :) es azt erzem hogy joindulattal teszik. Ilyenkor mindig rug egyet a kis labaval es latom hogy felderul a simogato arca hogy huuha de fura! Sokan nem is ereztek meg ilyet. Erdekes mennyire maskent eli meg ezt mindenki. Fokent hogy en se vagyok olelkezos-puszizkodos tipus, ha valaki megolel nem zavar de en sose erzek ingerenciat olelgetni senkit. Szerintem eleve csalodtal az anyosban es emiatt alszent dolognak erzed ezt az egeszet, en is igy lennek vele. Viszont eleg fura lenne ha megkene valahogy mondani anyospajtasnak hogy ne simogassa a hasad mert nem szereted. Nyilvan en konnyen beszelek mert nincs trauma mogottem, en ezt benyelnem es kesz. Esetleg mondhatnad hogy ne simizze mert rossz szogbe van, nyomja a hugyholyagod/bordad es ha ingerli a babot mozog es az faj. Meg szisszenhetsz is :D Sokan irtak h allj ki magadert, mer kemeny vagy meg fu meg osanya aki csak akkor lesz jo edesanya ha meg most kiallsz a gyerekert stb. En tudod miert nem tennem? A ferjem miatt. Mert marha hulyen jonne ki, es nem akar vitat koztetek. Gondolom igy is eleg izgalom van az eleteben, az anyagiak miatti gondok bajok ilyenkor felorlik a pasikat. Kamuzzatok valamit es senki sem serul.

16os en abszolut egyetertek azzal hogy idegen nenik ne puszilgassak majd es en is ugy szeretnem nevelni majd h nyugodtan mondjon nemet erre, sot rafogok kontrazni mellette hogy nem szeret puszizkodni es mosolygok majd. De az mar egyenesen orulet hogy azt mondod akit a szomszed neni megpuszilt anno nem tud majd felnott koraban kulonbseget tenni a bantalmazasok kozott. Ha teged is bantottak akkor ertheto a kifakadasod, de akit nem, tudni fog kulonbseget tenni. En is utaltam mikor fogatlan nenik osszenyalaztak megsem lettem lelkiserult jezus... Nem tudhatom hogy az ilyen traumat szenvedett emberek mit erezhettek, es nem is szeretnem. De akinek nem volt hasonlo elmenye szerintem hitelesebb valaszt tud adni, ilyen helyzetben mi a "normalis" reakcio.

2020. aug. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%
Ne hagyd,es utana sem. Covid van,amugy meg a herpeszvirus ,meningitus lehet barki szajaban,torkaban ,amitol meg is halhat a baba. Ne engedd puszilgatni utana sem. Azt anyanak,apanak szabad.
2020. aug. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%

#2:25 - Nem tudom, sikerül-e látni a különbséget, hogy a szülő utasít arra, hogy engedd, hogy egy számodra förtelmes valami megsértse a határaidat. De ha Te nem szeretted és a szüleid nem vették ezt észre és nem álltak ki melletted, nem csoda, hogy Te is tolod itt ezt a "béke érdekében", meg "mások érdekében" legyél áldozat - rizsát.

Nagyon gyanús szerintem, hogy ez éppen annak a jele, hogy nagyon is traumaként élted meg a nyáladzó nénit (és a hasonló határsértő eseteket, amik biztos hogy voltak, ha ezt a szüleid hagyták), csak megpróbáltad elfelejteni, ami egy adekvát gyermeki reakció, csak hát a háttérben megmarad és ilyen mentegető hozzáállásokat szül.

Meg szvsz már csak azért se hagyja a kérdező, hogy számára kellemetlen személyek sértegessék a határait, mert a megélt stressz a gyerekre és a terhesség lefolyására is hatással van. Igen, ha egy számodra kedves és elfogadott személy jóakarattal simogat az elég nagy különbség, mint ha egy olyan teszi, akitől nem érzed a teljes elfogadást és hogy tisztelné a határaidat. (#16 voltam)

2020. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2020. aug. 10. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!