Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg hagynom kellene...

Tényleg hagynom kellene anyóst, hogy tapogassa a hasam, csak mert az unokája van benne?

Figyelt kérdés

Még az első trimeszterben vagyok csak, de már csókolgatja, meg tapogatja a hasamat. Nem vagyunk jóban, én legalábbis nem tudok vele abban lenni, mert egyszer régen már szétmentünk a párommal, nagyrészt az állandó duruzsolásának köszönhetően. Pedig akkor még hálás voltam neki és szeretettel álltam hozzá, már csak a fia miatt is. Azóta próbálok jó képet vágni a megúszhatatlan családi eseményekhez, meg mindenhez, de nekem ez már sok, hiszen az én testem, amire kérdés nélkül ráborul.. Ennyire túlreagálom? Szerintetek mennyi ebből a normális és mikor, amennyit el kellene nézni.. ? Nem akarok rosszindulatú lenni, de őszintén zavar és megvisel lelkileg is. Már csak azért is, mert alapból távolságtartóbb vagyok fizikailag a gyermekkorom miatt..

Én egyedül a férjem tudom elképzelni, hogy a hasam simogassa, más nem áll hozzám ennyire közel. Ti hogy álltatok ehhez a kérdéshez?



2020. aug. 9. 17:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Ha úgy érzed nem kéne hagyni akkor miért hagyod? Miért kell ehhez kérdést feltenni? Vagy csak panaszkodni akartál? :)

Fogadok ki se mered nyitni neki a szádat, mert ilyen nyámnyila vagy. Anya leszel a jóég áldjon meg. Magadért nem álsz ki a gyerekedért se fogsz?

2020. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Metionin ***** válasza:
93%
Ne engedd. A te tested, függetlenül attól hogy gyerek van benne. Csak annak engedd megsimogatni a hasad, akiben megbízol, akitől nem zavar. Én hülyét kapok az ilyen emberektől, mint anyósod. Majd fogdossa a gyereket ha megszületett.
2020. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Kedves első! Örülök hogy az észosztás ennyire megy, empátia meg nulla. Azért tettem fel a kérdést, mert engem a nevelőapám és apám is taperolt gyermekkoromban és érdekelne más emberek akik mondjuk szociálisabbak, vagy nem éltek át ilyen traumákat hogyan állnak ehhez a kérdéshez, én viszem e túlzásba. Nem vagyok nyámnyila, szimplán nem akartam rögtön nekiesni. Nem olyan könnyű szép szóval vagy bárhogy megértetni vele bármit, eléggé a saját világában él. Férjem első reakciója is az volt, hogy dehát az unokája.. Látszik hogy anyós az unoka iránti szeretetből teszi, csak kiver tőle a víz.
2020. aug. 9. 17:26
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
1 vagyok. Én is nevelőapa általi abúzus áldozata vagyok innen erősödtem meg ahhoz, hogy olyan legyek amilyen. Meríts te is ebből erőt és állj ki magadért! :) Nem az észt osztom, tudom mit beszélek. Hozzá kéretlenül többet nem nyúlnak az tuti!
2020. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
A nekiesés és a hagyás közt van középút is. "Mama legyen szíves hagyja a hasamat békén. Ha megszületett az unoka simizheti amennyit akarja. Köszi."
2020. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Metionin ***** válasza:
92%
De nem, az nem az unokája, az a te hasad. Az unokája majd akkor lesz, ha megszületik a gyerek. Amúgy nekem nem volt ilyen traumám de én se vagyok ilyen dörgölőzős típus, nem szeretem ha fogdosnak. Lehet anyós alapból ilyen csókos de akkor is szólni kellene neki. Nem nekiesni, csak szépen kulturáltan, hogy ne haragudjon, te ezt nem szereted, a gyerek különben sem érzi, nem tud róla.
2020. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Engem nem ért trauma, s nagyon sajnálom, ami veled történt.


De én, ebben a témában úgy gondolkodtam anno, s a mostani várandósságom alatt is, hogy ez az én testem.

Magamon, a férjemen és a nőgyógyászomon kívül, senkinek semmi joga random tapogatni, vagy puszilgatni a hasamat.


Attól, hogy az unoka éppen benne növekszik, nem jogosít fel senkit tapogatásra.


Én pl. csak úgy, Édesanyámnak sem engedtem. Hacsak, nem épp meg akartam mutatni, mekkorákat rugdos. De ez, kb. 1 alkalom volt.

2020. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Igazából a férjem konfliktuskerülő nagyon és az ő "dehát az unokája" véleménye miatt kerestem megerősítést. Így legalább meg tudom mutatni neki, hogy mások is így gondolkodnak erről.
2020. aug. 9. 18:07
 9/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell hagynod senkinek!
2020. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
7%
Ha anyóssal nem akarsz rosszba lenni, akkor enged neki. Ha már elején ilyen miatt problémázol vele, eléggé rossz lesz a kapcsolatotok. Semmi baj nincs, azzal ha megakarja simogatni a hasadat. Fel nem bírom fogni az ilyen embereket, hogy tudnak egyáltalán levegőt venni vagy ha az életbe valami éri őket, hogyan oldanák meg, ha egy has simogatástól, így kivannak, ráadásul az anyósod az. Nem is tudom, hogy fogod oda adni neki az unokáját, hogy vigyázzon rá meg hasonlók. Sajnálom az anyósodat.
2020. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!