Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég ennyi kaja szerintetek...

Elég ennyi kaja szerintetek egy kismamának? Nem akarok féktelen evésbe kezdeni, de kezdődnek az éhség rohamok

Figyelt kérdés
Minden nap a,"kevésbé" egészséges kaja mellé(férjem hús,krumpli,rizs imádó) mindig készítek egészségeset is, mert én imádom a zöldségeket. Mai reggelim: 2 tojásból sajtos omlett, zöldségek. Tízórai:2 deci tej cini minis-szel Ebéd: normál adag pöri, zöldséges kuszkusz. Délután 1 házi kakaós csiga. Ezután 1 barack, pár szem cseresznye, eper, áfonya. Vacsi 3 szelet pufirizs avokádó krémmel. A baj az, hogy kb 2 óra múlva megint ennék... Kevés lenne mindez, azért vagyok éhes még lefekvés előtt? 4 hónapos terhes vagyok...
2020. jún. 2. 20:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
62%

Uu en is oda vagyok a melegszendvicsert :D laatod holna reggel eszek is :DD sajnos csak feher kenyerbol szeretem, de nem eszek minden nap, ugy kb heti 2x es csak reggelire 1et sok zoldseggel. Ezt igy ilyen kompromisszumnak erzem.


En is csak szodat iszok, mivel ugy vagyok bele, ha mar ettem egy nap pl fagyit, sutit, vagy feher lisztet, cukrosat mar nem iszok.


Illetve raszoktam arra, hogy minden este iszok egy pohar frissen facsart grepi-narancs-citromlevet. Terhessegem elejen ez az esti gyomoregesre jo volt, es megmaradt a szokas. Illetve ez jo prevencio huvelygomba ellen is, illetve grepi nagyon jo az aranyer prevenciora. Sajnos en mindkettore nagyon hajlamos vagyok, de nagyon lekopogom (koppkopp) terhesseg alatt egyik sem jott meg elo. Szerintem ez a praktika is segit benne. Igaz sajna most tobb penz megy ki a konyhara a sok gyumolcs es zoldseg miatt, de egyelore ugy vagyok hogy megeri.


Jo babavarast :D meg csak most jon a javaaa :D


14 es voltam

2020. jún. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
19%

Attól mert vékony vagy, még állandóan zabálási rohamokat érzel a cukros tejes cini minis miatt meg a lisztes szinten cukros csigád miatt 🙈

Ha ez miatt én pl liba vagyok mert ezt így ideírtam, akkor vállalom hogy az vagyok. Dr aki ilyeneket eszik aztán ki is írja meg csodálkozik hogy csak enne meg enne, az azért bírja már a kritikát kicsit. Szerintem.

2020. jún. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
45%
Csak egy tipp éhség és falásroham ellen. A kollagén. Várandósan is lehet fogyasztani, bármilyen italba belekeverhető és könnyen adagolható a por állagú kiszerelés. Jótékony hatásai sem elhanyagolhatóak. Olvass utána 😊
2020. jún. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
22-es, értem a logikát, de mint írtam ez egy kiragadott napom volt, pékárut alig eszek,a sima kenyeret is nagy ritkán, sütiket meg pláne, se nutella, se csoki, inkább sós párti vagyok, de próbálok minden nap inkább gyümölcsöt, zöldséget enni. Az, hogy megeszek egy tál édes gabonapelyhet, hát, legalább ennnyi jár nekem is :) Eddig többet nasiztam nem terhesen, s nem voltak ilyen hirtelen éhség rohamaim. Akkor csak közrejátszik a magzat is, nem? Én szívesen olvasom a tanácsot, kritikát, de nem gondolom, hogy annyira borzasztó kajákat ennék, amit te beállítasz. Anno nagyobb adagokat ettem napi 3x + nasi,s nem voltak falás rohamaim. Most próbálom szétosztani, de talán vacsira majd kipróbálom a kiadósabbat. A mértékletesség a kulcs szerintem is egyébként. A kollagénnek utána nézek,köszönöm.
2020. jún. 3. 08:26
 25/26 anonim ***** válasza:
45%

Az én dietetikusom (más ügyből) Szarka Dorottya (van fb oldala- Étrendem-Szarka Dorottya) aki épp terhes, és ebből kifolyólag ezzel kapcsolatos posztokat is oszt meg, volt live videója étkezésről. Nagyon kedves az oldalán is lehet tőle kérdezni.

Ha tanácstalan vagy fordulj szakemberhez, ne ismeretlen gyk-soktól kérdezz.

2020. jún. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Azért az se mindegy, hány kg-ról indult az a válaszadó, aki csak 5 kg-t hízott. Arra is kíváncsi lennék
2020. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!