Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég ennyi kaja szerintetek...

Elég ennyi kaja szerintetek egy kismamának? Nem akarok féktelen evésbe kezdeni, de kezdődnek az éhség rohamok

Figyelt kérdés
Minden nap a,"kevésbé" egészséges kaja mellé(férjem hús,krumpli,rizs imádó) mindig készítek egészségeset is, mert én imádom a zöldségeket. Mai reggelim: 2 tojásból sajtos omlett, zöldségek. Tízórai:2 deci tej cini minis-szel Ebéd: normál adag pöri, zöldséges kuszkusz. Délután 1 házi kakaós csiga. Ezután 1 barack, pár szem cseresznye, eper, áfonya. Vacsi 3 szelet pufirizs avokádó krémmel. A baj az, hogy kb 2 óra múlva megint ennék... Kevés lenne mindez, azért vagyok éhes még lefekvés előtt? 4 hónapos terhes vagyok...
2020. jún. 2. 20:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%

MÉRTÉK - ez a kulcs


Nem lesz attól bajod, ha megeszel néha egy (akár kettő) kakaós csigát, vagy ne adj' Isten megkívánod a Nutellát és eszel belőle pár kanállal. Nem kell rögtön megvonni magadtól mindent, amit szeretsz, megkívánsz. (Persze ha cukros vagy, vagy valami különleges diéta kell, akkor más a helyzet.)

2020. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. A bmi indexem normál, mióta várandós vagyok 2 kg jött fel. Extra diétát sosem folytattam, fősulis koromban kifejezetten sovány alkat voltam, azóta kerekedtem ki kicsit mindenhol, ami nem zavar, de nem szeretnék +20 kilósan szülni menni, mert gerincproblémáim is vannak. Megpróbálok kevesebb cukrot bevinni, bár egyébként csoki meg ilyenek nem is kellenek, sosem voltam nagy nassolós, de ezeket a tejbe cuccokat meg szeretem :D
2020. jún. 2. 21:53
 13/26 anonim ***** válasza:
51%
A pufirizs kb csak üres kalória,mondjuk max 60-100,de jól nem laksz vele.Teljes kiőrlésű kenyér jobb választás lehet.Én terhesen kezdtem pld teljes kiőrlésű lisztből sütni szinte mindent, elvileg egészségesebb,laktatobb, utóbbival vitába szallnék,de mindegy.Sok zöldség,kevesebb gyümölcs.Kiadós reggeli.
2020. jún. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

Jesszus milyen libuskak irnak itt :DDD


Szerintem jol eszel, de estere kicsiket tobbet ennek hogy ne legyel ehes, pl tobb rizspufit es 2 avokadot.


En mindent eszek. Mertekkel, de ha megkivanok egy kakaoscsigat, akkor eszek. Ha meg mindig torkos vagyok, akkor gyumihez fordulok. Lenyegeben en minden nap bunozok kicsig az helyett hogy egyszerre falnek mindent.


En pl szeretek tv elott nassolni, de amiota terhes vagyok gyumit nassolok, epp ami van itthon, az lehet szolo, alma, narancs, barack, eper, akarmi, es leszarom hogy este nem lehetne.


34. hetben vagyok, +5kg van rajtam, es sosem ehezek,sztem nem csinalom rosszul.


Lenyeg a mertekletesseg :) sztem nem csinalod rosszul, de nem eri emg eheztetni magad, kb 200 kaloriaval tobbet hasznal fel alapjaraton a szervezeted terhesen. Hat 4 pufirizzsel es egy avokadoval tobbet eszel nem fogsz hizni. Vagy ha este eszel gyumit, attol sem.


Es lepontozhattok, akkor is igazam van, hisz 34. Hetre 5kg sztem jo. Es tegyem hozza nagyon hizekony tipus vagyok, nem 50 kilosan lettem terhes, imadok enni :D

2020. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%
Persze Utolsó, hát mit gondolsz, a "bio kölesgolyó mamik" csak úgy teremnek a gyerek 6 hónapos korában?!:D Nem, nem, ők már terhesen is profin tudnak mindent és a cukorra, szénhidrátra még csak gondolni sem mernek.
2020. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
59%
[link] itt találsz egy mintaétrendet. A kakaóscsiga és ciniminies valóban nem a legjobb, falásrohamot okoz. A pufirizs is. Ezerszer jobb egy szelet kovászos kenyér, egészséges és még laktat is. A hús, krumpli, rizs sem rossz, ha úgy eszed, hogy 1/4 hús, 1/4 rizs/krumpli, 2/4 zöldség (itt a tányér felosztására gondolok). A gyümölcs jó, ha nem feldolgozva eszed, tehát úgy ahogy van, nem pedig pürésítve, turmixolva (pl smoothie) mert úgy megemeli a cukrot és megint falásrohamot csinál. És igyál vizet mielőtt eszel, ha nem múlt el az éhség, akkor egyél. Inni mit szoktál? Nekem kb 1 éve volt ilyen kérdésem, az akkori válaszolók cukros gyümölcsjoghurtokkal akartak teletömni😅 az orvosom akkor fehérjeturmixot javasolt estére nekem, biotech iso whey zerot ittam, vagy pudingot csináltam belőle chia maggal, meg hasonlókat.
2020. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Azta.. 5 kg csak, taníts mester :) jó, az is igaz, hogy nem vagyunk egyformák, van, aki brutál vizesedik, pl a bnőm 22 kg-t szedett fel, rengeteg vízzel...
2020. jún. 2. 22:43
 18/26 anonim ***** válasza:
67%
14esvagyok, tegyem hozza, en is eszek ciniminist, es nutellas kenyeret, csak egyik nap ezz,masik na azt. Ne parazz ra ne gyakorin nezelodj hanem figyelj a tested jelzeseire. ;)
2020. jún. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
49%
Igen mondjuk ez szerencsem higy egyelore meg nem vizesedek. Minden reggel merem magam, igy tudom kordaban tartani :)
2020. jún. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó! Sajnos nem vagyok kenyeres, simán letolom a gulyáslevest vagy bármit, ami mellé normális ember kenyeret enne anélkül :D viszont a melegszenya vagy pirítós jöhet,majd szétnézek már. Köszi a tippeket. Gyümölcsöt mindig csak simán eszek, nem vagyok smoothies. Inni baba vizet iszom vagy ásványvizet, tej, illetve kefír is játszik gyakran.
2020. jún. 2. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!