Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég ennyi kaja szerintetek...

Elég ennyi kaja szerintetek egy kismamának? Nem akarok féktelen evésbe kezdeni, de kezdődnek az éhség rohamok

Figyelt kérdés
Minden nap a,"kevésbé" egészséges kaja mellé(férjem hús,krumpli,rizs imádó) mindig készítek egészségeset is, mert én imádom a zöldségeket. Mai reggelim: 2 tojásból sajtos omlett, zöldségek. Tízórai:2 deci tej cini minis-szel Ebéd: normál adag pöri, zöldséges kuszkusz. Délután 1 házi kakaós csiga. Ezután 1 barack, pár szem cseresznye, eper, áfonya. Vacsi 3 szelet pufirizs avokádó krémmel. A baj az, hogy kb 2 óra múlva megint ennék... Kevés lenne mindez, azért vagyok éhes még lefekvés előtt? 4 hónapos terhes vagyok...
2020. jún. 2. 20:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

Délután a gyümölcs nem jó választás a cukortartalom miatt.

De a többi szerintem oké.

2020. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Mennyit ettél terhesség előtt? Vacsira 3 szelet pufurizs után én éhen pusztulnék, pedig terhes se vagyok (meg kövér se).
2020. jún. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
11%
ne a mamit féltsed, hanem a gyereket, annak jusson elég tápanyag szerény véleményem szerint.
2020. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Első: már délután sem? Azt hittem este nem ajánlatos már a gyümölcs..

Második: kb ugyanennyit, annyi külömbséggel, hogy többet nasiztam, amit most próbálok vissza fogni, s gyümölcsökkel, müzlivel pótolni. Most 2.vacsizok,mert ahogy gondoltam, kevés volt a vacsi :)

Harmadik:nyilván próbálnám megtalálni az arany középutat,de mivel első terhesség próbálkozok beállítani a kajálásom.. szépen fejlődik, nem akarok a 2 helyett kell enned csapdájáva esni

2020. jún. 2. 20:39
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Ha a gyümölcs nem jó választás, akkor a cini minis meg a kakaós csiga főleg nem az...
2020. jún. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%
Inkább a kakaós csigát kéne letenni, nem csoda hogy két óránként ennél
2020. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Azt a férjemnek sütöttem s egyet megkóstoltam... Hú, de szigorúak vagytok. Se gyümi, se egy kb 3 centis pékáru, akkor mégis miket egyek? Hisz azt hangoztatják legalább 5x egyen egy kismama, keveset...
2020. jún. 2. 20:48
 8/26 anonim ***** válasza:
37%
Igen, ötször. De nem hiszem hogy egy lisztes cukrozott süti az ajánlás. Ha jól emlékszem akkor a cini minis egy agyon cukrozott csodatermék. Nem hiába ennèl folyton.Te tudod mit tömsz magadba, de tudd hogy nem kell többet enned csak mert terhes vagy.
2020. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%

Ennyiből szerintem nem lehet megmondani, hogy elég volt-e, mert nagyon függ attól, mennyire zsírosan készíted a dolgokat. Szóval kalóriában lehet sok is meg kevés is. De szerintem ha most csökkentetted jelentősen az édességbevitelt, akkor legalább átmenetileg pótold a kieső kalóriákat más étellel. Tehát két külön lépésben csökkentsd a cukrot és a kalóriát (ha az utóbbit is kell). Ne egyszerre, mert nem érdemes túl nagy változásokat egy lépésben bevezetni.


Éhes simán attól is lehetsz, hogy kevesebb cukrot ettél, mint eddig. Ez egy pár nap alatt elmúlik. De ugyanígy okozhatja az is, hogy túl sokat. Szerintem elsősorban a cini minis-t meg a kakaóscsigát csökkentsd, a gyümölcsöket csak végszükség esetén (azokban legalább van rost is). Ha egy nap megeszel egy kakaós csigát, mert pont sütöttél, az nem baj, de okozhat cikkcakkozó vércukorszintet, ami éhséget okoz. Nagy bajod nem lesz tőle, ha nem rendszeres és amúgy egészséges vagy, de számíts rá.

2020. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Semmi baj nincs a gyümivel, nyugi! Kakóscsigát is ehetsz néha, csak ne azzal próbáljál jóllakni. Itt nagy baromságokat fognak írni neked, lehet, hogy jobban járnál, ha pl. egy facebook csoportban kérnél tanácsokat, ahol kismamák vannak, nem pedig fotel-személyiedzők. Majd mindjárt bedobja neked valaki, hogy kezdj bele a súlyzós edzésbe, meg ne egyél zöldségeket, mert túl sok benne a szénhidrát. Elképzelésük sincs, hogy miért akarhat egy terhes nő egészségesen étkezni.
2020. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!