Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan kérdés. Mi van ha...

Utrogestan kérdés. Mi van ha különösebb indok nélkül irták föl nekem?

Figyelt kérdés

szedjem? abból lehet baj, ha nem kéne szednem és mégis szedem?


hormonvizsgálatot sem csinált az orvos. csak amikor megvizsgált, akkro véreztem. hozzáteszem: fájt a vizsgálat. se elötte, se most utána nem vérzek.


2010. júl. 26. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát, ez fogós kérdés. Mennyi idős terhes vagy? Ő fogadott orvosod? Nem indokolta meg különösebben, hogy miért írta fel? Esetleg rákszűrést nem csinált, nem amiatt véreztél?
2010. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

5+6 hetes vagyok. most állapitották meg a terhességem. nem ö az orvosom, hanem soron kivül mentem be hozzá, mert egyoldalú fájdalom miatt felmerült bennem a méhenkivüli gyanúja. hozzáteszem végig nagyon bunkó volt, mert csipte a bögyét, hogy csak úgy bekéredzkettem és nem mentem a magánrendelőjábe.


ezek után nem nagyon bizom benne. ö azt állitotta, hogy nem a vizsgálattól volt és késöbb is fogok vérezni. (pesig volt már, hogy pl rákszürés után véreztem) én egyébként azt hittem, hogy a terhességet csak kitapogatja kézzel. de ö valami fém szerszámmal nyúlt belém, nem tudom. biztos igy szokták.


a saját orvosomhoz akihez szoktam járni, jövö hét elején megyek. öt meg tudom kérdezni, csak az a baj, ha addig el kezdem szedni, akkor már nem tud csak úgy egyik pillanatról leállitani róla. azt olvastam, hogy fokozatosan kell. ha meg nem szedem és vaalmi baj lesz...


arra gondoltam, hogy ha nem tapasztalok vérfoltot, akkor nem szedem és jövö héten már meg tudom kérdezni az orvosom

2010. júl. 26. 11:47
 3/14 A kérdező kommentje:
ha meg csinélt megint rékszürést, akkor "tök jó", mert 3 hónapja voltam. ezt láthatja a gépben is
2010. júl. 26. 11:48
 4/14 anonim ***** válasza:
A fém eszközből én rákszűrésre gondolok. Kár, hogy vannak ilyen bunkó orvosok. Én a helyedben azt hiszem, felhívnám a saját orovosomat, elmondanám, hogy mi volt, miért mentem el a másik dokihoz, hogy volt a vizsgálat, hogy véreztél a vizsgálat után, és megkérdezném, hogy mi legyen az utro-val. Első voltam.
2010. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

lehet, hogy az lesz. köszönöm.


pedig én csupa jóindulattam álltam az egészhez. előre azt mondtam magamban, hogy ha rendes lesz a doki, akkor járok hozzá késöbb is. hát azt hiszem inkább nem. nem értem miért ilyenek. és látszik, hogy csak a pénz hajtja. ha nem fizetsz, akkor bunkó. szomorú, hogy ilyenek vannak és egyre többen. kevés az akinek havatása a szakma.

2010. júl. 26. 11:56
 6/14 anonim ***** válasza:

Én a kérdésedre válaszolok (csak). Az Utrogestan arra szolgál, hogy segítse az embrió megtapadását. Vérzés esetén ildomos felírni az orvosnak, a páciensnek pedig szednie. Rosszat nem teszel vele, az biztos.

Én a helyedben szedném, hisz a babádról van szó.

2010. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is szedném. (szedtem is a 12. hétig)
2010. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nos, az utolsóval egyetértek, abban az esetben, ha tényleg indokolt. Nekem vérzés miatt Duphastont kellett szednem, de én nem vizsgálatnál véreztem, hanem eleve a vérzés miatt mentem az ügyeletre. Szóval nyilván a babáért megtesz az ember mindent, ha kell, szed utro-t, de ha nem kell, akkor minek szedje? Rákszűrés után pedig még terhesen is előfordulhat sajnos vérzés. Félreértés ne essék, nem lebeszélni akarom a kérdezőt, de ha rendben vannak esetleg a hormonok, akkor felesleges szedni szerintem. Ha nincsenek, és folyamatos lenne a vérzés, ill. a vérzés miatt ment volna orvoshoz, akkor én is azt mondanám, hogy mindenképpen szedje, de így? Azért is írtam, hogy inkább az orvosa mondja meg, mert ez azért azt hiszem, nem olyan dolog, hogy "feleslegesen" is szedni kell.
2010. júl. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedheted. Utrogestan felírása előtt nem csinálnak hormon vizsgálatot. Én még csak nem is véreztem, de mivel előtte volt egy vetélésem és egy méhen kívüli terhességem, felírta a dokim.

Nekem ráadásul max. dózist, 3x2-t kellett szednem. Engem kifejezetten megnyugtatott.

Szerintem kifejezetten rendes volt a doki, hogy felírta. Sokan írják itt a gyakorin, hogy nekik koraterhességben nem volt hajlandó felírni az orvos vérezgetésre, mondván majd a természet eldönti.

2010. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

engem a tájékoztatója bizonytalanitott el egy kicsit. azt irja, hogy nem kizárható a káros hatások lehetősége, ezért terhesség esetén csak indolokt esetben szedjük. nekem ez még nem vol elég indokolt. mielőtt elolvastam a tájékoztatót én is arra gondolta, hogy max ártani nem árt.


és igen, pontosan az a dilemmám, amit az első válaszoló irt

2010. júl. 26. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!