Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rutinos kismamik! -Anyukák!...

Rutinos kismamik! -Anyukák! Dec.5-re vagyok kiírva. Mit vegyek a babának, h ne vigyem túlzásba, csak amolyan kezdőkészlet? (ruhára gondolok)

Figyelt kérdés
Ezeket gondoltam:egy vastag overáll,2 zokni,egy középvastag hálózsák,3-3rövid ill. hosszúújjú body,3 nem vékony hosszúújjú talpas rugi,2 ujjatlan talpas rugi,egy kis sapi,egy kis pulcsiszerű felső..idáig jutottam.A párom 190,én 173 centisek vagyunk,ezért 56-osat max egyet vennék,amiben hazahozom.A többi 62-es lenne.Mi kell még feltétlen?+4 textilpelus,egy takaró,egy fürdőlepedő.Kapni nem nagyon fogunk.Előre is köszönöm a segítséget.
2010. júl. 26. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Textilpelusból minimum 20 kell, fürdőlepedőből is kell minium kettő. (Hajlamosak törölközés közben pisilni, kakilni, szóval kell a váltás.) Ugyanez áll a bébitakaróra is, minimum kettő kell.


A kis ruhákra igaz, hogy méretenként 4 db elég mindegyikból )body, rugi stb), mert nagyon gyorsan kinövik, ha több, van szinte rá se tudod adni.


Atzért vigyázz. Én is úgy gondoltam, hogy nagy baba lesz, aztán 35 hétre született, én meg ott álltam egyetlen darab 50-es ruci nélkül... Amiben hazavittük a kórházból, csak úgy lóbott rajta, de nem volt kisebb.


Könnyű szülést!

2010. júl. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

No, mi mindketten magasabbak vagyunk nálatok, a gyerek meg 2,7 kg-al született (ő született legnagyobbnak a 3-ból, igy utólag). Elég sokáig jó volt rá az 56-os ruha :-)) Most 4 éves, messze a legmagasabb persze, de a születési súly és magasság nem ettől függ...

Szerintem kéne: több zokni, legalábbis én sokáig zoknit adtam a gyerekre éjjel-nappal, onnan a legkönnyebb felfázni. Több hálózsák, mert mikor 2 nap alatt csupa anyatej, amit kibukott, akkor csak ki kell mosni azt az egyet... de 2 már elég, lehet mosni. Szerintem ujjatlan rugi felesleges, én nem adnék rá télen, kvázi félmeztelen lenne.. Hacsak nem gondosan összeválogatod, hogy az ujjatlan body-t az ujjas rugival, az ujjatlan rugit az ujjas body-val adod rá, hogy mindig legyen valami a karján... Textilpelus sokkal több kell, szerintem. Kb. 10-20. Vagy minden nap mosod... A takarót és a törölközőt szintén mosnod kell, szóval kell több sajnos belőle.

3 gyerekes

2010. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is decemberben szülök. Egyet értek az előttem szólóval, kell min. 20db textil pelenka, nekem már van két gyerekem, sokat használtuk. Én a feje alág is tettem, és mikor büfiztetsz, akkor is kell a válladra. Nekem a kislányom mindig egy csomó tejcsit vissza büfögött, az a pelus ment is a szennyesbe. Azzal nem szabad spórolni. Teszveszen már lehet kapni 15db-os kiszerelést, ami magyar minőség, vastag, nedvszívó, é abból fogok rendelni, 3000ft, vagy 3500. Boldog babavárást neked!
2010. júl. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőnek talán elég, bár rugiból lehet több kell majd. Viszont textilpelusból 4nél több kell, azt vehetsz 10-et is szerintem, kelleni fog. Sapiból is egy vékony, egy vastag jó ha van, bent ha fürdés után megmosod a haját (főleg ha nagy lesz neki), és mondjuk kicsit hűsebb van, amíg megszárad ráteszed a vékonyabbat. Vastag meg ugye kintre. És egy tanács a rugikhoz: ha találsz olyat vegyél, ami elől patentos, sokkal könnyebb ráadni. Nem szenved baba-mama, míg felöltözteted.

Boldog babavárást!

2010. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat,boldog babavárást:)
2010. júl. 26. 07:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Kising,harisnya nem kellenek?Jobb a rugi,ugye?
2010. júl. 26. 07:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jobb a rugi.

Második voltam

2010. júl. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Textil bébikesztyű. Csak, hogy ne karmolássza össze magát, ha esetleg hosszú körmöcskéi lennének. Overál helyett választhatsz babazsákot is. Nem tudom, mit értesz fürdőlepedő alatt, de célszerű tetra kifogót és kapucnis törölközőt is beszerezni. Egyébként egyetértek az előttem szólókkal: rövid ujjú dolgok szerintem annyira nem szükségesek téli babánál. Mi is december 27-re várjuk. :) Problémamentes bababvárást!
2010. júl. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem kell harisnya.56osat nyugodtan vehetsz,mert az én babám is nagyon sokáig hordta,pedig nagy baba ő is.Rugiból meg bodyból szerintem vehetnél még egy párat,mert igy soha nem lesz tiszta ruhád,mindig mosni fog kelleni.Sapkából egy vékony,egy vastag.Textilpelusból először én is 4 et vettem,aztán kevés volt,vettem még négyet,ugy már bőven elég volt,szerintem teljesen felesleges a 20.Lehet hogy nem is fogsz használni csak 1-2 dbot.Fürdőlepedőből takaróból vehetnél még egyet,ha a másik mosásban van,nekem sokszor lepisilta fürdés után
2010. júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vennék talp nélküli rugit, nekünk volt, sosem használtam, nem szerettem azt zoknival. Főleg télen. Nem érdemes drága ruhákat venni, vegyél használtan többet, így tényleg állandóan mosni fogsz, a mosással járó költségek visszajönnek, ha nem kell mindennap mosni. 4 rugit simán egy nap alatt bekoszolhat. (kaki, pisi kifolyik, hányás, bukás, stb). Menj el babaruhabörzére, gyönyörűeket lehet kapni olcsón.

Az overállnál jobb szerintem a zsák. Nekünk olyan van, amit be lehet kötni az autósülésbe, így amikor télen mentünk valahová , és ott meleg volt ( mondjuk a kocsiban, csak teljesen széthúztam a zippzárt, és kész is, nem kellett öltöztetni annyit. Azt úgy is utálják a picik.

2010. júl. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!