Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elküldhetnek a munkahelyemről?

Elküldhetnek a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok és mától szigorúan csak feküdnöm szabad.Le vagyok százalékolva 67%-ra ezért táppénz nem jár.A munkaadóm el akar küldeni,azzal az indokkal,hogy úgysem tud semmit tenni értem,és ne vegyem el a helyet mások elől.Azt mondta,ha nem írom alá a közös megegyezést akkor ő egyéb indokkal elküld.Ezt megteheti,vagy tudok ellene valamit tenni?Határozott idejű a szerződésem ami nemsokára fog lejárni.
2010. júl. 23. 11:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na várj!

A cikk sem állitott mást, amit mi is: nem küldhet el.

Természetesen ez csak a szerződésed lejártáig igaz, de itt senki nem állitott soha mást.

Ha a szerződésed lejárt, akkor már nem kell elküldenie téged, hiszen semmi sem köt oda téged többé, nem vagytok szerződéses viszonyban.

Tehát mégegyszer, amit eddig is mondtunk: nem küldhet el, de ha a szerződésed lejár, onnantól nincs állásod. De nem ő küldött el, ezt te előre tudtad és tudhatja bárki, akinek határozott idejű szerződése van.

attól tartok, nem fogalmazott egyikünk se eléggé konkrétan, egyértelműen.

Tehát az a nem küldhet el, az a szerződésed lejártáig vonatkozik az esetedre, utána se küld el, csak egyszerűen lejár a szerződésetek. Nem mindegy!

2010. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Értem ha lejár a szerződésem egyszerűen nem hosszabbít és kész.De az volt a probléma,hogy ő már szinte azonnal elakart küldeni.Persze nem fogom addig aláírni csak az utolsó napon.
2010. júl. 24. 15:46
 13/13 anonim ***** válasza:
Igy van, mi is ezt javasoltuk/tanácsoltuk.
2010. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!