Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elküldhetnek a munkahelyemről?

Elküldhetnek a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok és mától szigorúan csak feküdnöm szabad.Le vagyok százalékolva 67%-ra ezért táppénz nem jár.A munkaadóm el akar küldeni,azzal az indokkal,hogy úgysem tud semmit tenni értem,és ne vegyem el a helyet mások elől.Azt mondta,ha nem írom alá a közös megegyezést akkor ő egyéb indokkal elküld.Ezt megteheti,vagy tudok ellene valamit tenni?Határozott idejű a szerződésem ami nemsokára fog lejárni.
2010. júl. 23. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt a munkáltató nem szüntetheti meg a munkaviszonyt.
2010. júl. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igy van nem szüntetheti meg a munkaviszonyt!! Ha megteszi akkor fenyegesd meg hogy feljelented!! Várja meg mig lejár az időd...
2010. júl. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
El küld ha nem írod alá a papírt, mert határozott idejű szerződés esetén azonnali hatállyal és indoklás nélkül elküldhet. Ha nem így akkor kivárja a szerződés lejártát és nem hosszabbít. Hiába vagy terhes, munkaügyi bíróságra kell vinned az ügyet, hogy terhes voltál, arra meg vagy van pénz vagy nincs sajna.
2010. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Eléggé elvagyok keseredve nincs elég bajom,még ez is idegesít.Azt hiszem nem tudok mit tenni.Biztos vagyok benne,hogy ha most nem írom alá akkor küld el amikor lejár a szerződésem.
2010. júl. 23. 12:14
 5/13 anonim ***** válasza:

De hát akkor várd meg, mig lejár a szerződésed!!!

Igy is, úgy is leküld, azt mondod!

Tudsz tenni ellene, ha elküld bármilyen indokkal, akkor feljelented a munkaügyi biróságon.

De tulajdonképpen neki miért baj, ha ott vagy állományban és nem kerülsz neki semmibe???

2010. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze,azt megvárom míg lejár.Fogalmam sincs miért zavarja ha állományban maradok :(Csak annyit mondott,hogy hagy jöjjön valaki a helyemre aki rászoruló.Mert ha én már táppénzt úgy sem kapok akkor miért maradnák?És nem kedvesen megkért hanem felszólított elég erőteljes hangon.
2010. júl. 23. 12:48
 7/13 anonim ***** válasza:
Semmiképp sem küldhet el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Én a helyedbe írásba foglalnám neki, hogy terhes vagy és feküdnöd kell. S vetesd át vele. Szó elszáll, írás megmarad. De egyébként, ha nem teszed, akkor sem küldhet el. Mond neki, hogy Bíróságon van ismerősöd és kértél tanácsot és munkaügyi perre viszed a dolgot, mert nem rúghat ki.
2010. júl. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Felmondási védettség


A munkaviszony megszüntetésére a terhesség, illetve a gyermek gondozása nem adhat alapot.


A Munka Törvénykönyve értelmében a nő felmondási védettséget élvez a terhesség, a szülési szabadság időtartamára, továbbá ha igénybe veszi a gyermek gondozása, ápolása céljából biztosított fizetés nélküli szabadságot, akkor ennek az időtartamára is. 2006. január 1-jétől a felmondási védelem akkor is megilleti a munkavállalót a gyermek hároméves koráig, ha fizetés nélküli szabadságot nem vesz igénybe, tehát, ha dolgozik és gyest folyósítanak a részére. Ha a szülési szabadság előbb megszakad, a felmondási védelem a szülést követő három hónapra mindenképpen kiterjed. Szintén nem lehet felmondani a dolgozónak a beteg gyermek ápolása miatt a munkahelyről távol töltött idő alatt.

A felmondási védelemre alapot adó időtartamok lejárta után a munkaviszony rendes felmondással megszüntethető, de a felmondási idő a védettség tartamától függően a Munka Törvénykönyvben meghatározott 15, illetve 30 napig nem kezdődhet el.

A felmondási tilalom csak a munkáltatói rendes felmondásra vonatkozik. Nincs akadálya a munkaviszony más jogcímen történő megszüntetésének (rendkívüli felmondásnak, ha annak törvényben meghatározott indoka fennáll; munkavállalói rendes felmondásnak; közös megegyezésnek).

A csoportos létszámleépítés során azonban a védettség időtartama alatt is átadható a felmondási szándékot jelző előzetes értesítés. Ez esetben - ha az értesítés kézhez vétele és a munkába állás között 30 nap eltelt - a munkába állás napján a felmondás közölhető és a felmondási idő elkezdődhet.

A rendes felmondás okát a törvényben meghatározottak szerint kell megjelölni (ez a munkavállaló képességeivel, a munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, illetőleg a munkáltató működésével összefüggő ok lehet), tehát nem szerepelhet felmondási indokként a munkavállaló terhessége, illetve gyermekének gondozása miatt távol töltött idő.


A felmondási védettség biztosítása és ezzel a tájékoztatás hiánya miatti esetleges felmondás elkerülése érdekében ajánlatos a terhességet mielőbb a közvetlen munkahelyi vezető tudomására hozni.

2010. júl. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt az oldalt találtam.Elég egyértelműen leírták,hogy elküldhetnek a határozott idejű szerződés miatt.

2010. júl. 23. 16:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi de erről írtam neked, téged nem véd a terhességed mert határozott idejű a szerződésed. Én végig csináltam ezt.
2010. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!