Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elküldhetnek a munkahelyemről?

Elküldhetnek a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
Ha bejelentem, hogy terhes vagyok, de még nem iratom ki magam, elküldhetnek?
2009. ápr. 7. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Nem.

Attól a pillanattól fogva, hogy a baba megfogant, már védettséget élvezel.

(Kivévé ha határozott idejű szerződésed van, vagy próbaidős vagy.)

2009. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy tudom, hogy előtte megkel lenni a papírnak ami igazolja a terhességet vagy a kis könyvnek, legalább is én csak akkor szóltam
2009. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Bocs, terheskönyvnek
2009. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még nem voltam orvosnál, de ha megállapítja, h terhes vagyok, utána egyből ki lehet váltani a kiskönyvet?
2009. ápr. 7. 18:11
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
A kiskönyvet a védőnö adja, azzal a papírral kell elmenni hozzá, amiben szerepel a megállapított terhesség.
2009. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
22%

sziasztok!


én úgy tudom,hogy a betöltött 12. hét után leszel védett a munkahelyeden.Addíg szerintem elküldhetnek. De jobban jársz,ha utánna olvasol a neten. Én is ezt tettem annó.

Beírod a google-ba,hogy terhes nők munkahelyi jogai,és biztos kifog dobni valami érdemlegeset.

2009. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Még csak 5h vagyok, de köszönöm a segítséget.
2009. ápr. 7. 18:57
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmet egyik nap elküldték a melóhelyről,délután kiderült,hogy babát vár (mára van kiírva :) ). Mivel aláírta a felmondást már végig kellett csinálni,de a munkaügyis mondta,hogy menjen a munkaügyi bíróságra. Pert indítottak. Végül a cég felajánlotta,hogy vagy fizetnek x összeget,vagy visszaveszik. Szóval ahogy kiderül,hogy terhes vagy,védve vagy,még akkor is ha a felmondás pillanatában még te magad sem tudtad,hogy babás vagy.
2009. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem írj alá semmit! Az a biztos! Amúgy nem küldhet el még a 12. hét előtt sem. A fogantatástól már védett vagy! Ha nem mondod és amúgy is el akarnának küldeni és te akkor közölnéd munkáltatóval, hogy bocsi de te terhes vagy (ez akár a 4. hét, de lehet a 24. hét is), akkor már nem tehet semmit! Ha fenyegetőzik, te is fenyegetőzhetsz! Nem hiszem, hogy bevállalna egy pereskedést, mivel te nyernél! És a kiskönyved kézhezvétele előtt is védett vagy!!!! Ne aggódj! :)
2009. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem akarnak elküldeni. Csak lesznek május végén leépítések, és azon izgultam, ha megtudják, h terhes vagyok, gyorsan megválnak tőlem/ünk is!
2009. ápr. 7. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!