Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Jogosan szúrt le és alázott...

Jogosan szúrt le és alázott meg az orvos?

Figyelt kérdés

Tegnap jelentkezem először a pozitív terhességi tesztemmel a szülészorvosnál aki felháborodottan közölte velem,hogy mit képzelek én ilyen súllyal teherbe esni,aztán majd "végigzabálom" a terhességet és köszönhetem magamnak a toxaemiát,koraszülést.

Azt már meg sem hallgatta,hogy tavaly június óta kezdtem el az életmódváltást és 120 kg-ról sikerült 80 kg-ra lefogynom,amit tartok is fél éve.

Mielőtt az orvoshoz elindultam aznap reggel is edzettem az itthoni futógépen amin egyébként csak kitartó gyorsgyaloglást végzek a súlyom miatt,nem futok napi 2x 45 percet.

PCO beteg vagyok és utoljára kb 14 évesen voltam ezelőtt 80 kg.

Boldog kismamaként indultam el az orvoshoz és persze aggódva is,mert már 6 lombikon voltunk túl,de most mégis a fogyás hatására beindultak a ciklusaim és spontán sikerült a baba,mégis megalázva,megszégyenítve jöttem el az orvostól.


2014. nov. 12. 08:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Én 110-ről indultam, most 106 vagyok. Egyszer volt csak egy kellemetlenkedő ultrahanos dokival összetűzésem. Végig szapult a vizsgálat alatt... Meguntam, és azt mondtam neki: "Igyekszem megszabadulni a feleslegtől, addig azonban azzal takarózok, hogy az első osztály párnázott." Ezt úgy fapofával. Elröhögte magát, és azóta ha összefutunk, mosolyogva köszön, és már nem tapló. Nincs joguk az orvosoknak sem szapulni, sem megalázni, sem lecseszni. Elmondhatja normálisan a kockázatokat, és a lehetőségeket, és ennyi. Vagy cseréld le, vagy szállj szembe vele. Ahogy érzed :) Boldog babavárást. És ne hagyd, hogy ekkora se*gfejek elvegyék a kedved.
2014. nov. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
17%
paraszt a stílusa, de lássuk be, ezt legalább szívére veszi a kismama és hallgat rá. A szép szó általában kevés.
2014. nov. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, csak azt nem kérdezte meg, hogy mi az előtörténete, a betegségei. Anélkül simán csak bunkó paraszt. >:( Nem hiszem, hogy bárkinek ki kell oktatni azt, aki 30-40 kilót már lefogyott... Mondja el a kockázatokat 80 kilósan is, ez dolga is, de rohadtul nem mindegy a stílus.
2014. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is túlsúlyos vagyok és nem szúrt le a doki. Egyedül azért szidott le, mert volt olyan hónap, hogy 5 kg-ot sikerült híznom. Ebben teljesen mértékben igazat adtam neki. Amúgy az egész terhességem gondtalan volt. Nem volt, se a vérnyomásommal, se a cukrommal baj. Minden leletem tökéletes volt. Az utolsó héten is jöttem-mentem és a végén túlhordtam a babám. Tudom könnyű mondani, de szard le a véleményét. Sajnos vannak ilyen emberek, akik azt hiszik, hogy bármit megtehetnek.
2014. nov. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Én az első lányommal 86 kilósan estem teherbe és a 26.héttől 180 gramm szénhidrát diétán voltam terhességi cukros lévén. 83 kilósan mentem szülni. Szóval ha nagyobb súllyal is kezd az ember, akkor sem feltétlenül hízik, sőt...szóval az orvosod egy bunkó. Egy férfi amúgy sem érzi át ezeket a dolgokat, úgymind terhesség stb.., egy nőnek sok mindenért meg kell szenvednie az életben.
2014. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
A kedvencem az volt, amikor barátnőm második lánya születése után 1 évvel rákszűrésre ment az orvosához, az meg leszúrta, hogy mi ez a kis hasika itt, nem így kell kinéznie egy 2 gyerekes anyukának. (kb. 5-10 kg plusz van rajta)(anyád! mit tettél már meg egy gyerek kihordásáért, megszüléséért, éjszakázásáért háztartás, munka stb. mellett)
2014. nov. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal keress másik orvost! Még ha jó szakember is, nem lehet ilyen paraszt. Még csak nem is volt jogos a beszólása. Gratulálok a fogyáshoz, és boldog, gondtalan babavárást kívánok!
2014. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
Hány centi vagy ehhez a 80 kilóhoz?Az is fontos ám!
2014. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
165 cm vagyok.
2014. nov. 13. 07:30
 30/34 anonim ***** válasza:
Hát én 168 cm és 100 kg körül, szóval a 80 kg az nagyon szép. Én két éve még 58 kg voltam, de a sok stressz, idegesség miatt és azért, mert veszélyeztetett terhesként végig feküdnöm kellett (hamar nyílt a méhszáj), gyorsan jöttek kilók. 85 kg-val mentem szülni és most 1 év alatt sajnos még jött fel rám jópár kg, de már 4 kg én is fogytam és remélem leszek még 58 kg. Boldog babavárást! Jah, ha én is 75-80 leszek megint, akkor belevágunk egy új gyerek projektbe :)
2014. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!