Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Jogosan szúrt le és alázott...

Jogosan szúrt le és alázott meg az orvos?

Figyelt kérdés

Tegnap jelentkezem először a pozitív terhességi tesztemmel a szülészorvosnál aki felháborodottan közölte velem,hogy mit képzelek én ilyen súllyal teherbe esni,aztán majd "végigzabálom" a terhességet és köszönhetem magamnak a toxaemiát,koraszülést.

Azt már meg sem hallgatta,hogy tavaly június óta kezdtem el az életmódváltást és 120 kg-ról sikerült 80 kg-ra lefogynom,amit tartok is fél éve.

Mielőtt az orvoshoz elindultam aznap reggel is edzettem az itthoni futógépen amin egyébként csak kitartó gyorsgyaloglást végzek a súlyom miatt,nem futok napi 2x 45 percet.

PCO beteg vagyok és utoljára kb 14 évesen voltam ezelőtt 80 kg.

Boldog kismamaként indultam el az orvoshoz és persze aggódva is,mert már 6 lombikon voltunk túl,de most mégis a fogyás hatására beindultak a ciklusaim és spontán sikerült a baba,mégis megalázva,megszégyenítve jöttem el az orvostól.


2014. nov. 12. 08:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%

Válts orvost sürgősen, ha nem akarod a 9 hónapot végig hallgatni hogy mennyire felelőtlen vagy ilyen súllyal teherbe esni,meg ha isten neadja de lesz valami probléma, azt hallgatni hogy én megmondtam!!!

Én 90kilóval estem teherbe 5 kilót híztam, pedig az első három hónapot csak csokival tudtam kibírni, minden más kijött belőlem! Teljesen egészséges babám született, azt mondták nagy baba lesz, 30 héten uh becslés szerint 3,5kg. Hát az igaz lett hogy nagy baba de hosszban! 62 centivel és 3kilóval született.

Gratulálok a babához, remélem találsz olyan orvost aki nem fog megalázni!:)

Boldog babavárást!

2014. nov. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Megalázni sosincs joga egy orvosnak, leszúrni még csak csak, de a Te esetedben ez sem volt indokolt. Gondolom ha annyira kritikus lenne a súlyod, akkor már a lombiknál is szólta volna. Szóval próbálj ezen gyorsan túllépni, mert a rágódás nem jó a babának, és sos keress másik orvost!

Boldog Babavárást!!!

2014. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a sportot ne hagyd abba, de most már ne teljesítményre menj, hanem csak addig csináld, amíg igazán jól esik. Ha netán hízol egy kicsit, akkor sem szabad túlhajtani magad!!! :)
2014. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal válts orvost! Hasonló cipőben járok, mint Te! Nekem 113 kg volt a legnagyobb súlyom, most én is 80 vagyok. :) Szintén, PCO, Ir. Diétázom én is. 86 kilósan lettem babás augusztusban laparos műtét és tüszőérlelés után. Én ezt úgy fogtam föl, hogy akkor fogok teherbe esni, ha a szervezetem készen áll rá, de nem fogok addig várni a próbálkozással, míg 60 kiló leszek. Most vagyok 14+3 napos és minusz 6 kilónál járok a teszthez képest, az ikrek szépen fejlődnek odabenn, lassan kerekedik a pocim is a hurkácskám alatt. :D Sok gyümit eszem, a finomított cukrot kerülöm. Nem voltam hányós, de az első harmadban elég étvágytalan voltam. Orvos még nem bántott a súlyom miatt, a védőnő se, pedig attól tartottam. :) A múltkor egy éjszakára bent kellett maradnom a klinikán, felvételkor az idős főnővér kezdett el fejet csóválni az (akkor) 82 kilómra, hogy mi lesz, ha erre még feljön 20? Na akkor mondtam neki, hogy köszönöm, de már közel 30-at leadtam, van némi rutinom a diétában...


Nálad se lesz gond, pontosan tudod, hogy mit hogy ehetsz, és ugyanúgy oda fogsz figyelni az életmódodra. Hidd el, hogy mi nem fogunk annyit hízni, mint egy "normál" testalkatú nő, aki még sosem küzdött a súlyával ezért bátran eszik kettő helyett... ;)


Kérlek szépen, ne hagyd, hogy egy állat elrontsa a boldogságodat!!!!!!!! Annyira ügyes vagy és annyira megérdemled a babádat!!!!!!!!!!!!!! És hatalmas gratula!!!!!!!! Boldog babavárást kívánok és VÁLTS ORVOST!!!!!!


30/N 14+3 napos pocis

2014. nov. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem jogosan szúrt le.

Csak hogy vannak másfajták is:

Én 105kg-al kezdtem, 120kg-al mentem szülni.

Közte semmi problémám nem volt, csak a fiam nemét nem tudták megmondani nagyon sokáig és az orvosom egyszer viccesen megjegyezte, hogy "Azért nem biztos benne, hogy lány - és ő mondhat ilyet, mert neki is jelentősen megnőtt a pocakja már - hogy vastagabb a hasfal, nem látszik ez miatt sem annyira tisztán. Biztos. Meg amúgysem ért hozzá annyira." Persze, kb 40 éve szülész, de mindegy, fiunk lett és nem diétáztam, minden nagyon jó érték volt. Szülés után lement 25kg, szóval a dokidnak vagy rossz napja volt, vagy keress mást, ha tudsz.

2014. nov. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom!!!

Én is hallottam ilyen orvosról, de azonnal hátat fordítanék neki. Te is ezt tedd!

Sok sikert!

2014. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Húúú,én ott helyben biztos leüvöltöttem volna a fejét!Ez egy paraszt!Hová való?
2014. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Istenkém... Nagyon sajnálom kedves kérdező. Természetesen nem volt jogos. Többet ne menj hozzá és jelentsd a felettesének a dolgot, hogy mást ne érjen megalázás. Büszke lehetsz magadra, nem semmi teljesítményt értél el, nincs mirt szégyelni magad. Gratulálok!
2014. nov. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondtam volna neki a véleményemet a viselkedéséről és kijövök a rendelőből fizetés és minden nélkül az tuti!

Én 86 kg-al estem teherbe és 95-el mentem szülni, a szülőszobáról már 84-el jöttem ki. Az én dokim mindig kérdezte h ,mennyit híztam, elmondtam és megdícsért, h jólvan, csak így tovább! Ez a normális..

2014. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mekkora paraszt ez a doki! Jól megmondtam volna neki a magamét a helyedben.

Én 20 kg fogytam a terhességem előtt, 98-ról indítottam.

Soha senki nem szólt le a súlyom miatt, igaz magánrendelésre járok.

Ma vagyok 25+3 hetes, és eddig 2 kilót híztam! Tudnék enni, lenne étvágyam, de odafigyelek, és van eredménye.

Ez gondolom SZTK-s rendelés volt. Én a helyedben azért megkeresném az osztályvezetőt, és beszámolnék neki a történtekről.

2014. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!