Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Befeküdnétek a kórházba vagy...

Befeküdnétek a kórházba vagy inkább otthon várnátok a szülés megindulását?

Figyelt kérdés
40+4 hetes kismama vagyok. Az NST ma és tegnap is fájásokat mutatott. Én nem nagyon éreztem, bár napok óta keményedem és a nyákdugó is elment már. Azt mondta az ügyeletes doki, szerinte maradjak bent, mert bármikor elindulhat a szülés. Bő 1 ujjnyi a méhszájam 3 hete. Én szívem szerint itthon várnám a szülés beindulását, de az orvos elég mérgesen mondta, hogy ő már tegnap is befeküdt volna. De nem erősödnek, és néha el is múlnak, hiába zuhanyzok meleg vízben.
2013. júl. 28. 12:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon várnék inkább, mondjuk kb 5 percre van a kórház. Neked milyen messze van?
2013. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
20 percre van a kórház. Én is így látom, csak picit idegesít, hogy a kiskönyvembe azt írta az orvos, hogy 'sürgős kórházi felvétel'. Első babám lesz, és szerintem nagy nyomás a ki tudja hány órás vajúdást is a kórházban tölteni. Inkább itthon szenvednék. (de nem érzek keményedésen kívül semmit már 4. napja)
2013. júl. 28. 12:36
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Pont azért kéne befeküdni, mert nem érzed a fájásokat. Lehet, hogy nem is fogod őket érezni, így otthon fogalmad sem lesz, hogy mennyire vagy kitágulva.
2013. júl. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
És ha neadjisten beletojik a baba a magzatvízbe, abba bele is halhat. Otthon pedig ebből semmit se veszel észre, csak amikor már késő. Jóhogy mérgesen mondta a doki. Engem sem engedték haza, mikor már az nst mutatta, hogy kèszülődik...
2013. júl. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Engem is az a részlet zavar, hogy nem érzed a fájásokat. Talán meg sem érzed, ha probléma merül fel. A doki nem azért akar befektetni, mert neki az a szórakozás, hogy te bent szenvedj, és nem is azért beszélt mérgesen, hogy téged kínozzon, hanem ha bajod lesz, egyrészt neki kell majd megoldania, másrészt őt veszik elő, amiért elmentél és nem tartott bent. Én bíznék az orvosomban és bent maradnék. Max. néhány napról lehet már csak szó az esetedben, nem tragédia. A legjobb helyen lennél, ha bármi adódik! Ráadásul első baba, nem is tudod, mit vársz, vagy hogy mi hogy alakul majd. Talán én vagyok parás, nem tudom, de én nem lennék nyugodt otthon. 23hkm
2013. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Be, bizony. Előbb írtak pár okot, miért. Kitartás!
2013. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
biztos vagyok benne h személyre szabottan döntött rólad! hiszen sokszor olvashatjuk itt, h. nyitva van a kismama, még sem fektetik be. ráadásul amikor én szültem, akkor volt ott egy kismama, aki a saját autójukban szült, mert semmit nem érzett, csak már azt, h. kakálnia kell.. . ne kockáztass, azt a néhány napot kibírod a babáért! sok sikert !
2013. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
40+4 hetesen én már befeküdnék.
2013. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, inkább befekszem, biztos ami biztos. Csak már a terhesség alatt kellett kórházban töltenem 1 hetet és nem szívesen megyek vissza. De a baba érdekében mindent! Remélem már nem kell sokat várni rá. Szép napot mindenkinek!
2013. júl. 28. 13:59
 10/22 anonim ***** válasza:
42%
Én nem feküdtem be. Amúgy jelzem hogy ha a baba belekakil a vízbe azt a kórházban sem veszik észre, mert nincs minden nap magzatvíz vizsgálat. Az én lányom 41+3 -ra születetett. Fájások nem voltak csak elfolyta a magzatvíz. 4 óráal később a kezemben volt, egy oxival indított szülés után. Ha természetes szülést akarsz, ne feküdj be, mert ha bemész 40+4 hetesen akkor tuti beindítják.
2013. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!