Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy lehet túllendülni az...

Hogy lehet túllendülni az irígységen?

Figyelt kérdés
1 éve kiderült, hogy a férjemnek genetikai okok miatt nem termelődik egyet egy spermiuma sem.Ezért nem lehet babánk. Teljesen magunk alatt vagyunk de igyekszünk túltenni rajta magunkat.( kényrelenek vagyunk) viszont én a várandós kismamàkra, családokra egyszerűen annyira irígy vagyok...... ha bejelentik az ismerősök hogy babát várnak akkor erőssebb az irígység mint az öröm. :(
2016. szept. 29. 12:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az irigység érzés előbb-utóbb minden nőnél elérkezik, aki vágyik babára. Eleinte nem értettem, de 2.5-3 év után sajnos már én is így éreztem. Ha valaki 100%-osan eldönti, hogy nem szeretne egyéb megoldással gyereket és el tudja engedni a témát, akkor biztos elmúlik ez az érzés egy idő után. Ha viszont (akár tudat alatt is) vágyik a gyerekre, akkor ebbe bele lehet savanyodni. Ismerek sajnos ilyet is.

Szerintem a spermadonor nem elvetendő, a férjed ugyanúgy melletted lenne a babavárás időszakában, együtt készülnétek rá, kezdettől fogva együtt nevelnétek. Ugyanúgy szeretné és az övé lenne. Főleg, ha ő mondta is, hogy szeretné ezt a megoldást.

Mindenki maga érzi, hogy hol vannak a határai, meddig megy el azért, hogy gyereke legyen. Van, aki minden mesterségestől elzárkózik, ezt is meg tudom érteni. Én hegyeket is mozgatnék azért, hogy gyerekem legyen, mert egyszerűen nem tudom enélkül elképzelni az életem.

Ezt magadban kell tisztáznod és a választott úton elindulnod.

Nem gondolnám, hogy a férjeddel külön utakon kellene mennetek, együtt meg tudtok mindent oldani, ha szeretitek egymást.

2016. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!