Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy lehet túllendülni az...

Hogy lehet túllendülni az irígységen?

Figyelt kérdés
1 éve kiderült, hogy a férjemnek genetikai okok miatt nem termelődik egyet egy spermiuma sem.Ezért nem lehet babánk. Teljesen magunk alatt vagyunk de igyekszünk túltenni rajta magunkat.( kényrelenek vagyunk) viszont én a várandós kismamàkra, családokra egyszerűen annyira irígy vagyok...... ha bejelentik az ismerősök hogy babát várnak akkor erőssebb az irígység mint az öröm. :(
2016. szept. 29. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

És teljesen lemondtatok a gyerekvállalásról?

Vagy spermadonorral, esetleg örökbefogadással még szóban van köztetek?

2016. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöméknek donor segítségével született babájuk év elején. Ennek utána járnék a helyetekben.
2016. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A férjem szeretne örökbefogadni, és spermadonort is. Sajnos az örökbefogadástól teljesen elzárkózom. A spermadonorságtól pedig félek.Mi lesz ha nem fogadja el, ha nem fogja magát látni benne, ( ráadásul ha nem is hasonlítana rá)
2016. szept. 29. 12:41
 4/11 anonim ***** válasza:
14%

az egyik tudományos film szerint, valamely ingerhez csatolt érzetek alapján az emberi agy is rááll és azt fogja megvalósítani is.


szóval ha a baba, mint inger, benned negatív érzeteket vált ki, valóban soha nem is lesz gyereketek.


az, hogy nem termelődik spermiuma, nem zárja ki szerintem hogy fog termelődni. ha más nem is, de csodák mindig vannak

2016. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon ügyelni szoktak ilyen esetben az orvosok hogy a donor a lehető legjobban hasonlítson az apára. Én nem félnék, anya akarnék lenni és ez elnyomna minden aggodalmat. Ha ő szeretné akkor valószínűleg nem lenne gond, nem is igazán értem az aggodalmad.
2016. szept. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Neked aztán a Jóisten se tudna a kedvedre tenni!

Férjed benne lenne az örökbefogadásban, te "sajnos" teljesen elzárkózol (ez a "sajnos" úgy hangzik, mintha másvalaki tiltaná meg neked). Férjed benne lenne a spermadonorban, te meg attól félsz, hogy ő (!!!) nem fogja majd elfogadni.

Mindezek után te irigykedsz azokra, akiknek gyerekük van, vagy lesz.


Háááát, nem irigylem a férjedet!

2016. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha ez ennyire megmérgezi az életed, akkor el kéne beszélgetni, hogyan tovább ebben a kapcsolatban.


Lehet, hogy sohasem fogod tudni elfogadni így a férjedet, meg ezt a szituációt, csak még most magadnak sem vallod be. Durván hangzik, de bizony lehet mindketten boldogabbak lennétek mással. Jól gondold át, mert mindkettőtök élete rámehet erre, ha nem okosan döntötök.

2016. szept. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom érteni ha irigy vagy, ez szomorú dolog.

De a spermadonorságot nem úgy kell elkézelni hogy lekapnak a polcról egy random fiolát és szevasz, minden donor fel van jegyezve, nem tudom mennyire lehet válogatni de egy kis kereséssel olyan donort lehet találni aki a férjed testvére is lehetne kinézetben és senkinek sem fog feltűnni hogy másé a baba.

2016. szept. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Donor spermával született egyik ismerősöm fia.Annyira eltalálták hogy a kisfiúra azok akik nem tudják hogyan fogant,azt mondják tiszta apja.

Érdemes ezen és az örökbefogadáson is elgondolkozni,mert egyik sincs meg 2 nap alatt.

2016. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

A férjed benne van több lehetőségben is, nem igazán értem mi a bajod. Csak meg kellene beszélnetek a dolgot. Ha a férjed benne van, nem hinném, hogy pont ő ne fogadná el a gyereket.


Nálunk mindkét oldalon vannak problémák, természetes úton kb nulla esélyünk van babára, viszont egyikünk sem szeretne örökbe fogadni, és más mesterséges megoldást sem szeretnénk. Szóval mi azt választottuk, hogy kettesben maradunk a férjemmel.

Volt egy nehéz időszak amikor emésztettük a dolgot, ennek időt kellett hagyni. Akkor éreztem irigységet, ha valamelyik ismerősömről kiderült hogy babát vár, aztán ez a rossz érzés szép lassan elmúlt. Már elengedtem a gyerek témát, nem érdekel a dolog. A férjem sem problémázik rajta. A programjainkat is sokkal könnyebb úgy szervezni, hogy nem kell azon agyalni ki vigyázzon a gyerekre, mert nincs, szóval a gyászidőszak után el lehet jutni odáig is, hogy az előnyeit látjátok a dolognak:)


Ha mindenképp ragaszkodtok a gyerekvállaláshoz, akkor beszéljétek meg a donorspermát.

2016. okt. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!