Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek évek óta nem sikerül...

Akinek évek óta nem sikerül összehozni a babát, hogy viszonyulnak a rokonokhoz, barátokhoz, akik viszont azóta családot alapítottak?

Figyelt kérdés

Kedvenc unokatesómék lassan 5 éve próbálkoznak, a lánynak már volt két műtéte, több inszemináción, vetélésen van túl, szóval tényleg mindent megtesznek és nem sikerül. Már teljesen elzárkóztak mindenki elől, nem tartják a kapcsolatot sem velünk, a családdal, sem a barátokkal. Totál befordultak. Nem akarom őket zaklatni, már kb egy éve nem is beszéltünk, és ezt nagyon sajnálom.


Majdnem egy időben volt az esküvőnk, mi már azóta a harmadikat várjuk, és megértem hogy nekik ez irtó rossz érzés lehet, de az sem visz előbbre, ha elvonulnak a világ elől, nem?

Hogy lehetne nekik segíteni? Vagy hagyjam, majd egyszer "kifordulnak", ha túl lesznek a nehezén?


2014. máj. 4. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz és érzékeny helyzet ez. Én sajnos a másik oldalon állok, mi is lombik programra jártunk, járunk. Nehéz azt látni, hogy mindenkinek gömbölyödik a pocakja körülöttem... bármennyire is próbálok nem féltékeny és irigy lenni, néha azért csak úgy érzem, hogy igazságtalan, hogy nekünk nem jön össze. Ezen sok lelki munkával meg kell tanulni túllépni, túlélni és nem mellesleg örülni más gyerekének és boldogságának. A befelé fordulás nem megoldás és lehet, hogy jól esne neki, ha közelednél felé.... egy próbát biztosan megér.
2014. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk 5 év után sikerült lombikkal, és úgy, hogy mi is végigmentünk az összes addig vezető beavatkozáson, plusz műtét is volt. Furcsa ez, mi nem zárkóztunk el, de az is igaz, hogy egy idő után már frusztráltak a családi összejövetelek, mert alig hogy megérkeztünk, mindenkiben a nagy kérdőjelet láttuk, meg a szánakozó pillantásokat, ha esetleg valaki meg merte kérdezni, hogy miért nincs még baba. Nekem ez volt az egyik legrosszabb, a sikertelenségek mellett, hogy lesajnáltak. Lehet ők is ezt érzik valahol. Ha kedvenc unokatesód, biztos jó a viszony, közeledj feléjük nyugodtan, hisz nem fertőző betegek, és ebből teljesen felesleges tabutémát csinálni. Tapasztalatból mondom, hogy nem az érintettek vannak zavarban témától.
2014. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, természetesen még várok válaszokat, véleményeket.
2014. máj. 6. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2 hete vetéltem el másodjára. Legutóbb egy 24 hetes kislányt. Tudom, min mennek keresztül. Nektek erről sejtésetek sem lehet!

Idő kell nekik, sajnos erre csak az a gyógyír. Most nekik minden szörnyű, és a saját "szerencsétlenségükre" világít rá.

Én 6 évet vártam a most elveszített babára.

2014. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!