Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ez lehet IR? Van okom aggódni?

Ez lehet IR? Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

0 perces inzulinom éhgyomorra kevesebb, mint 2

120 perces terhelt inzulinom 16,5.


A határértékbe bőven belefér, de az éhgyomrihoz viszonyítva nem magas


2013. júl. 5. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Az IR megállapításához ez nagyon-nagyon kevés.

Legalább 3 pontos sort szoktak nézni, cukorral párhuzamosan. Mellé kell anamnézis, ultrahang, hormonok, pajzsmirigy, stb. Két számból még az orvos sem következtet, laikusokat pláne nem kérnék meg rá!


20hkm (IR-es)

2013. júl. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó lenne hozzá a cukorérték is, meg tudnád írni?
2013. júl. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Fogok menni orvoshoz, de addig gondoltam utánaérdeklődök az eredménynek, ez nem olyan nagy baj szerintem


Sajnos cukrot nem néztek, csak inzulint. A nőgyógyász küldött, azt mondta, ha gond van ebből is kiderül, és akkor majd jobban kivizsgálják. Babát szeretnék, de eddig még nem sikerült, sajnos


Azért gondolom, hogy gond lehet, mert azt olvastam, hogy a 120 perces inzulin értéke nem lehet nagyobb, mint az éhgyomri 5-szöröse, az enyém meg ugye sokkal magasabb.

2013. júl. 5. 16:03
 4/5 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy az inzulinrezisztenciát diagnosztizálni tudják, kell a cukor is, és nem árt a 3 pontos vérvétel.


A cukorértékek is kellenek, mert abból látszik például, hoyg a vérvételek között van-e valahol inzulinkiugrás, ami leviszi a cukrot (de nem vettek vért), illetve, hogy a 60 perces inzulinhoz képest a 120 perces emelkedik, vagy csökken.

Ez így nem sokat ér :(

2013. júl. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2013. júl. 8. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!