Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Progeszteronpótlás, menstruáci...

Progeszteronpótlás, menstruáció késés?

Figyelt kérdés
Ez volt az első ciklusom, amikor szedtem progeszteront. A doki is azt mondta, meg neten is utána olvastam, hogy ennél a tablettánál amikor beszedem az utolsó szemet, kb 2-3. tablettamentes napon megjön. Ma volt az 5. nap az utolsó tabletta óta, de a mensinek semmi jele. 3 napja görcsölgetett enyhén a hasam, el is könyveltem, hogy meg fog jönni. Hát nem. A melleim (és mellbimbóim) elég érzékenyek, de ezen kívül semmi jele annak, hogy meg akarna jönni. Normális ennyi késés progeszteronpótlás után?
aug. 23. 19:57
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
59%
Kedves Kérdező! Már azóta gondolom megjött a menstruációd, de nyilván a legjobb az, ha terhesség miatt nem jött meg. Én is használok progeszteront és nekem a ciklus 26. napján tesztelnem kell. Ha negatív a teszt, abba kell hagyni progeszteront, ha pozitív, akkor tovább kell alkalmazni. Én sem szeretek már tesztelni a rengeteg csalódás miatt, de ez a progeszteron pótlás velejárója. Nálam is előfordult már, hogy a progeszteron abbahagyása után nehezen jött meg a menstruációm (4 nap után). Szerintem még az 5 nap sem kóros, viszont már ha attól több, akkor érdemes felkeresni az orvost, mert lehet nagy dózisban kapod. Én amikor szájon át szedhetőt szedtem, akkor volt olyan, hogy már abbahagyás előtt megjött, viszont a hüvelyben alkalmazottnál nekem is jó pàr nap után jön meg az abbahagyást követően. A hüvelyben alkalmazandó sokkal jobban felszívódik. Írtad , hogy a progeszteron hiányt leszámítva minden rendben van nálatok, úgyhogy csak bíztatni tudlak, hogy sikerülni fog. Nekem tavaly az első Utrogestanos hónapban sikerült teherbe esni közel 2 év próbálkozás után. Sajnos nem maradtak meg (ikerterhesség volt) de reményt adott, hogy nem lehetetlen. Azóta sajnos eltelt 9 hónap és még nem sikerült újra teherbe esnem, de bízom benne, hogy hamarosan sikerül. Minden jót neked és szurkolok!
aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!