Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mire figyeljünk, ha már fél...

Mire figyeljünk, ha már fél éve nem sikerül a baba?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez még természetesnek számít, de szeretnénk tudatosabban odafigyelni a dologra.

Van valamilyen ovulációs teszt, vitamin, tea, bármi, ami segíthetne?


Köszönöm!

27N


2024. ápr. 8. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Itt nem nagyon szokták javasolni, pedig főleg életmód, ha nincs alapprobléma. Mozgás, diéta (cukor, fehérliszt kerülése, kevés szénhidrát), E vitamin, D vitamin, C vitamin, Folsav, alhasi tornák, stressz kerülése (áltanosságban, beleértve azt is hogy nem izgulsz azon ha az adott hónap nem jött össze).

Nyilván megfelelő együttlét is kell, nézhetsz ovulációs tesztet, de nem csak ehhez időzíteni az alkalmakat.

2024. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De kevés válasz jött eddig :) Én szívesen leírom, nekem miket javasolt anno az orvos (sima rákszűrésen voltam, és mondtam, hogy lassan szeretnénk családot alapítani).


- D vitamint szedj nyugodtan, mert a magyarok nagy része hiányban szenved, csak nem tud róla.

- Szerves folátot is ajánlott szedned, nem folsavat. Minden kb. 10. nőnél felszívódási zavar miatt nem hasznosul megfelelően a folsav, csak nem tud róla, ha még nem volt meddőségiben kivizsgálás. Ezért rögtön kezd a szerves foláttal, biztos ami biztos.

- Tilos a dohányzás, mindkét félnek. (Nem dohányzom, de az orvosom külön kiemelte, hogy reméli ez nem is kérdéses, annak aki gyereket szeretne, azért sorolom fel.)

- Alkoholt is érdemes kerülni mindkét félnek, maximum csak alkalmanként fogyasztani.

- Heti többszöri sport, mozgás, mindkét félnek.

- Elegendő alvás, mindkét félnek.

- Stressz csökkentés, mindkét félnek (sport, elegendő alvás, hobbik, meditáció stb.).

- Ha túlsúly van, akkor kíméletes fogyás (nem hirtelen!).


Én nemrég léptem be egy babára vágyó Facebook csoportba, neked is szívből ajánlom, nemrég indult, remek kis előadások voltak eddig, hetente tartja a csoport létrehozója, akinek nagy szaktudása, ismerete van a női hormonháztartásról, termékenységről.


[link]



Az ovulációs teszttel a saját tapasztalatom, mert azt is kérdezted:


Fél évnyi próbálkozás után vettem LH teszteket, hogy kitapasztaljam, mikor van ovulációm, milyen hosszú a luteális szakaszom. Hónapokig használtam, de megmondom őszintén, felesleges stressz, nem éri meg, maximum pár hónapig csinálni. És a "legjobb" benne: attól még, hogy pozitív az ovulációs teszt, még nem biztos, hogy meg is történik az ovuláció, a tüszőrepedés. Ha pedig negatív, attól még nem biztos, hogy nem volt ovuláció. Érted már, mire akarok kilyukadni? Nem bizonyítja sem ezt, sem azt. Így nem is erre érdemes használni, hanem csak pár hónapig, megismerni a tested, hogy milyen hosszú a luteális szakaszod. Hasznosabb a termékeny nyákot figyelni, hőmérőzni. Vagy egyszerűen csak 2 naponta együtt lenni, ha van rá lehetőség, akkor biztosan nem maradtok le az ovulációról. (Tudom, könnyű azt mondani, egyszerűen nem mindenki tud együtt lenni 2 naponta...)


Nemrég hallottam ezt a mondatot (a fent említett Facebook csoportban): azért csinálnak a nők ovulációs tesztet, hogy érezzék, övék az irányítás, legalább tettek valamit abban a hónapban is, hogy legyen baba. Szerintem ez nagyon találó. Hiába akarjuk irányítani, egyszerűen nincs rá 100% hatásunk, egy ciklusban 20-25% az esély, hogy megfogan a baba, ha jókor voltatok együtt, és nagyjából egészséges minkét fél. Így 1 év alatt 80% az esély.


Na de ha rászánod magad az ovuláció tesztelésre: vegyél 25 és 20 érzékenységűt, mindkettőt, tapasztald ki, nekem melyik a jobb. Ha naponta egyszer tesztelsz, akkor mondjuk 10 db teszt ciklusonként (10-20. napig).


Délután érdemes tesztelni, előtte ne igyál, ne pisilj 2 óráig. Mindig közel ugyanabban az időben tesztelj.


Amikor először csinálod, rögtön menstruáció után kezd el, ha még nem tudod, milyen hosszú a luteális szakaszod. (A nők nagy részének 12-16 naps a luteális szakasza, de ez egyénnél mindig ugyanannyi, például neked mindig 15 vagy maximum 16 napos, abból sosem lesz 12 napos.)


Akkor pozitív az ovulációs teszt, ha a második csík legalább ugyanolyan erős, mint a kontrollcsík, vagy még erősebb. Ekkor még nehogy abbahagyd a tesztelést, onnan fogod tudni, hogy a "tegnapi" volt a legerősebb, a pozitív, ha a mai már halványabb, negatív. Tehát igazából csak másnap fogod megtudni, hogy tegnap volt pozitív.


Az LH csúcs csak 10-12 óráig tart. (Az LH csúcs után 24-36 órán belül reped meg a petesejt, akkor tud megtermékenyülni.) Ha csak napi egyszer tesztelsz, könnyen lehet, hogy lecsúszol róla, tehát érdemesebb napi kettőt tesztelni, amikor közeledik az ovuláció. Különben megijedhetsz, hogy sosem pozitív a teszt, júj akkor nem volt ovulációm? De, lehet, hogy volt, csak pont nem kaptad el az LH csúcsot. Szóval ha negatív a teszt, attól még lehet, hogy volt ovulációd, ahogy már fent is írtam.


Hőmérőzéssel kombinálva: érdemes pár hónapig hőmérőzni, ezzel is megismerni a tested. Reggelente kell mérni, digitális hőmérővel, ami 2 tizedesjegyig mér, szájban vagy hüvelyben kell mérni (vagy végbélben, de most komolyan, ott ki méri...).


Közel azonos időpontban mérj minden nap, minimum 3 óra alvás után. Jegyezd fel egy applikációban (pl. Fertility Friend) az egyes reggeleken mért hődet, az applikáció be fogja rajzolni az ovulációt. Mert a hő leesik ovuláció előtt, majd emelkedik, de csak pár tizedes fokkal.


A hőmérőzés tehát utólag mutatja, ha volt ovuláció, az LH teszt pedig előre jelzi az LH csúcsot, hogy valószínűleg lesz ovuláció. A kettő kombinációja jobb képet ad neked a saját testedről.


Például a 13. ciklusnapon délután erős az LH teszt, a 14. naptól már halványabb, negatív. A hőd leesik a 15. napon, és emelkedik a 16-17-18. napokon, nem sokkal, csak pár tizeddel, ezért kell a 2. tizedesjegyig mérő. Ezekből az adatokból az applikáció be fogja rajzolni, hogy a 15. napon volt ovuláció. Azért a 13. napon volt az LH teszt pozitív, mert onnan 24-36 óra maga a tüszőrepedés, lehet a 14. vagy 15 napon történik.


Ezután mondjuk megjön a menstruációd a 30. ciklusnapon (ha nem sikerült ebben a ciklusban a baba), azaz 29 napos volt a ciklusod, 14 napos luteális fázissal.

2024. ápr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. D vitamint kezdenem el a helyedbe szedni es teljesen elhagynam az energiaitalt es csak napi 1 kave :). Kezdesnek ennyi :). De ezt akkor ha ujra probalkoznank. 1.5 tavlataba en meddosegire mennek gyakoro kerdesek helyett
2024. ápr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Szedj terhesvitamint,plusz egészséges táplálkozás.Amúgy a férjeddel nyugodtan elmehetek a háziorvoshoz és kérhettek beutalót egy teljes körű vérvételre mert ha esetleg neked vagy a férjednek hormongondjai vannak pl(pajzsmirigy) akkor már elébe lehet menni a dolgoknak és lehet kezelni.
2024. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Használj ovú tesztet és amikor a legtermékenyebb vagy akkor legyetek együtt töbször egy nap,ha van valami alapbetegségetek(vérnyomás, cukorbetegség,hormonproblémák stb) azok legyenek kezelve rendszeresen.Ha meg esetleg nem tudtok alapbetegségről akkor vizsgáltassátok ki magatokat,te nyugodtan elmehetsz nődokihoz egy általános kivizsgálásra(ultrahangra) hogy nincs e valami elváltozás a méhedben,hasüregedben.
2024. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!