Lombikosok! Hogy zajlik?
Segítséget szeretnék kérni, csak úgy nem engedi kiírni🙄Aki túlvan már legalább egy beültetésen, leírná, hogy pontosan mi történik?
A meddőségis orvos semmit nem mond. Úgy érzem, mintha egyszerre sürgetné és késleltetné is. 3-4 havonta kapok időpontot konzultációra, olyankor csak megnézi a leleteimet, ad 1-2 újabb beutalót és ennyi. Közben mindig jön valami műtét vagy egyéb finomság, azalatt újra lejár valami, újra beutaló és kezdődik elölről az egész. De mindig mondja, hogy utána mehetek, megcsináljuk, de azt se tudom, mit, ha egyszer eljutok odáig egyáltalán.
Azt tudom, hogy inszem nem lesz a korom miatt. Meg hogy azon kívül, hogy öreg vagyok, nincs semmi bajom. Szóval mi történik? Van valami stimuláció minden esetben? Hiába van elvileg ovum, az ugye 1 pete. Ha meg az első nem sikerül, akkor minden alkalommal újra leszívás egyesével? Nem úgy van, hogy akkor leszívnak, amennyit tudnak, megtermékenyítik és a következőknél is azokból ültetnek be?
Meg egyáltalán hogy megy az egész leszívás, beültetés, minden? Úgy tudom, valamit szúrni is kell. Mit és mikor? Tényleg semmit nem tudok. Leírná valaki részletesen, mint egy hülyének?🤣 Köszönöm, ha segítesz!
Ha ennyire húzza az idődet az orvos, inkább válts (akár reprodukciós intézetet is, ha ott megy a totojázás). Prospektust sem adtak a folyamatról?
Nekem két lombikom volt, a másodikból lett a fiam.
Stimulációra mindenképp szükség van, mert úgy tudnak minél több petesejtet nyerni (ideális esetben). Az változó, kinél hosszú, kinél rövid protokoll megy. A rövid kevesebb injekciózással, hormonlökettel jár, fiatalabbaknál jellemzőbb, mert nekik az is elég lehet a sok petesejthez.
A megfelelő minőségűeket megtermékenyítik, amelyik megtermékenyült, abból ültetnek be. A maradék fagyasztva lesz, amit később fel lehet használni még.
Az, hogy mit és mennyit kell szúrni, egyéni. A hosszú protokollnál már az éles ciklus előtt el kell kezdeni egyet (az még nem stimuláló; úgy tudnám egyszerűen megmagyarázni hogy az kapcsolja ki a normál ciklus működésedet, hogy ők tudják irányítani), aztán ciklus elején a stimuláló is csatlakozik. Aztán leszívás előtt 36 órával van a tüszőrepesztő, dupla adaggal.
Rövid protokollnál a ciklus előtti szúrás elmarad.
#1!Köszönöm a válaszod, nagyon hasznos! Nincs prospektusom.
Nem mondanám, hogy kifejezetten húzza az időmet. Szerintem inkább úgy van vele, nem kéne erőltetni a lombikot, jobban járnék a spontánnal, de a korom miatt azt mégse mondhatja, hogy próbálkozzon, legfeljebb nem lesz gyereke🤷🏼♀️Lehet, rajtam is érzi a bizonytalanságot(tudja, hogy spontán akartam), de szerintem már jobban beletörődtem, mint gondolja. A másik meg, hogy nagyon sokan vannak, rengeteget kell várni egy időpontra és azalatt mindig jön valami, ami miatt egyébként se lehet.
Váltani már nem szeretnék, ki tudja, ott mi a protokoll, mi más kell. Lehet, még hosszabb idő lenne. Az meg nincs. Nagyon nincs.
Hát, nekem hosszúnak tűnik, de gondolom, nem ezt jelenti🤣
A rövidnél is le kell állítani a saját ciklust? Olyan sosincs, hogy békén hagyják, akkor lesz ovu, amikor egyébként is lenne, csak adnak előtte valami stimuláló cuccot, hogy sok legyen?
A leszívás és a beültetés, hogy zajlik? Altatnak? Előtte mikor vizsgálnak? (Még az se volt soha.)
Gratulálok a kisfiadhoz!
Ez legtöbb esetben meg intézményen belül is eltérő lehet az orvosok között. Nekem a 4.beültetés sikerült, most vagyok 16 hetes. Az első beültetés előtt olyan sok embrió sikerült, hogy tudtak fagyasztani. Így összesen csak 1 teljes protokollom volt, petesejt leszivással. A petesejt leszivas minden esetben stimulációját történik, hogy növeljék a petesejtek számát. A visszaültetés már lehet spontán ciklusban. Nekem volt stimulált és spontán ciklusos visszaültetés is.
A petesejt leszivás altatásban történik, a visszaültetés nem. Nekem sosem állítottak le a ciklusom. Minden esetben akkor kezdtünk, mikor magától megjött a menstruációm.
#2! Neeeem? Jesszus! És az fáj?
Mondjuk hülye kérdés, nyilván fáj. Nekem egy sima nőgyógyászati vizsgálat is fáj 🤣
Ha ennyire húzzák az időd, úgy hogy az pont nincs akkor érdemes elgondolkodni a váltáson. Ha más nem akkor időpontot kérni máshova aztán az első lombik után váltani.
Van olyan intézet, ahol a leszívásnál sincs altatás, kikötöznek és úgy szívják le. Szerintem ez brutál lehet, ilyen intézetbe én nem mennék.
Nekem a méhem alsó felé előre, a felső része hátra hajlik ("kérdőjel alakban torzult méh"), így nekem a beültetés fájt, nehezen tudta az orvos bevezetni a katétert. Annyira fájt, és kB annyi ideig is tartott, mint az átjárhatósági vizsgálat. Ki lehetett bírni, én arra koncentráltam, hogy a szülés ennél sokkal jobban fog fájni.
Az hogy hosszú vagy rövid protokoll egyén és orvos függő. Nekem 28 évesen magas amh-val, endometriózissal hosszú volt, máshol ugyanezzel rövidet indítanak. Tavaly volt hogy hiánycikk volt a rövid protokollhoz való injekció, akkor mindenkinek hosszút indítottak.
A PRI honlapján vannak fent tájékoztató füzetek, azt le tudod tölteni. Ott van szó arról is mennyi idősen hány embriót érdemes visszakérni, milyenek az esélyek.
#5! Hát, nem nyugtattál meg. Nekem az is fáj 🤣
#6! Na, várj, azt akkor még nem tudjuk, hogy nálunk altatnak-e😕 Volt egy csaj, akit tudom, hogy altattak, de azt nem tudom, hogy épp kivettek-e belőle, vagy beraktak.
Átjárhatóságim se volt, de attól is rettegtem😕
Köszi. Nem tudom, mi az a PRI, de mindenképpen megnézem.
Én még az államosítás előtt csináltam. Az első alkalommal a doki magánrendelésére mentünk, felvette az anamnézist, adott egy listát, milyen vizsgálatokat csináltassak meg (3. napi hormonpanel, petevezetékátjárhatósági, nőgyógyászati rákszűrés és STD panel, mammográfia a korom miatt és friss EKG ha kell altatni + férjemnek hormonvizsgálat és spermaminta). Amikor meg volt az összes eredmény, akkor időpontot kértünk a meddőségi centrumba, ahol rendelt, bevittem a leleteket, elmondta, hogy inszemet már nem ajánl a korom miatt, lombikra megyünk.
A következő ciklusom 2. napján kellett mennem, hüvelyi UH-t csinált és kaptam egy stimulációs tervet + a recepteket. Stimulálják a petefészked, hogy a normális 1, max. 2 helyett sok legyen (átlag 8-14) + a méhnyálkahártyád felépüljön, felkészüljön az esetleges terhességre. Rövid és hosszú protokol: borzalmas volt a doki, SEMMIT nem magyarázott el, így igazából fogalmam sincs miért rövidet csinált nálam, van egy olyan érzésem, hogy az eredményeim alapján látta, hogy majdhogynem mindegy, nem tudom (nem lettünk jó barátok, voltak meredek húzásai).
Hormoninjekciókat szúrsz magadnak a hasfalba (szubkután, bőr alá adható injekciónak hívják ezt), kb. 2 hétig ha jól emlékszem, pontos menetrend van, azt szigorúan kell tartnai, és meghatározott napokon visszamenni hüvelyi UH-ra és vérvételre, az alapján írja elő a további hormonokat, dózisokat, nekem végül már 3 félét kellett szúrnom. Az utolsó UH-n eldönti a tüszőrepesztés napját. A tüszőrepesztő injekciót órára pontosan kell beadni és utána mész a leszívásra (nekem pl. szombat este 10kor kellett szúrnom és hétfőn reggel 7re kellett bemennem a kórházba). Az utolsó napokban jódtartalmú hüvelykúpot is kellett használnom esténként, ez a hüvelyed "sterilizálja" a leszívás időpontjára.
A leszívás: a hüvelybe bevezetve egy hosszú tűt, a hüvelyfalon és a petefészkeken átszúrva leszívják a tüszőket. Általában altatásban, mivel fáj, nyilván, ha átszúrnak egy baszott nagy tűt a hüvelyfaladon. Na most nekem csak 3 tüsző volt + Covid volt, szóval meggyőztek, hogy ne altatásban legyen. Végül nem bántam meg, de fájt, igen, viszont tényleg olyan rövid ideig tartott a fájdalom (kb. 15-20 másodperc), hogy mire eljutott az agyamig, hogy ez nagyon fáj, addigra már kész voltam.
Sajnos mindhárom tüsző üres volt, viszont utána Brnoban csináltunk donorpetesejtes lombikot, úgyhogy a másik feléről is tudok nyilatkozni.
A petesejteket és a spermiumokat összeboronálják, különféle technológiák vannak, minél idősebbek vagytok, minél rosszabb a férjed spermájának minősége annál több tudományt vetnek be (ICSI, MACS stb.).
Ha szerencséd van sok embrió lesz életképes, beültetésre alkalmas, így ha nem is sikerült elsőre a lombik, akkor is további stimulációs ciklusok nélkül lehet majd újra próbálkozni újabb beültetéssel.
A beültetés a leszíváshoz képest móka és kacagás, pici kellemetlenséget éreztem, kb. mint a nőgyógyászati rákszűrsnél a kenetvétel közben.
Kérdezz nyugodtan akár privátban is. :)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!