Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikkal kapcsolatos pár kérdés?

Lombikkal kapcsolatos pár kérdés?

Figyelt kérdés

Első alkalom és hosszú protokoll van. Ovaleap+gonapeptyl.ICSI eljárás.

Alapvetőleg a férjemnél van a gond, az én hormonjaim jók bár van egy endomentriómám amiről nem is tudtam. Szóval az lenne a kérdésem hogy létezik e olyan hogy az első lombik sikerül?

Másik hogy megérik egy rakás petesejt, azt mind megtermékenyítik és lefagysztják? Ez azt jelenti hogy ha az első mégsem sikerül akkor nem kell még egyszer stimulálni hanem kivesznek egyet a fagyóból és a következő ciklusban mehet is be? Ha nem így akkor mi értelme a sok petesejtnek? Köszönöm



2023. ápr. 16. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval az lenne a kérdésem hogy létezik e olyan hogy az első lombik sikerül?" Igen, pl. nekünk elsőre sikerült.


"Másik hogy megérik egy rakás petesejt, azt mind megtermékenyítik és lefagysztják?" Mind megtermékenyítik, és visszaültetnek néhány nap múlva 1 vagy 2 embriót, a többit lefagyasztják.

2023. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az első is sikerülhet.

Az az értelme a stimulálásnak és sok tüszőnek, mert nem mindegyik tüszőben van petesejt vagy megtermékenyítésre alkalmas petesejt, és utána is magas a szelekció.

Nem mindegyik termékenyül meg, de amelyik igen, abból sem mind jut el 3 vagy 5 napig. Főleg 5. napi, blasztociszta állapotig esik ki sok a versenyből. Átlag csak a 40%-a a megtermékenyülteknek.

Pl. egy nővel voltam leszíváson, akinek már a 4. stimulációja és leszívása volt, és az átlag 15-20 petesejtből az első 3 alkalommal 1 db sem termékenyült meg vagy jutott el beültethető állapotig. Ez persze ritka probléma, de az általános, hogy a sokból nem marad túl sok a végére. Ezért akarnak minél többet.

2023. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm!
2023. ápr. 16. 15:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia. Mikor lesz a leszívás?
2023. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!