Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért forog az összes gondolat...

Miért forog az összes gondolatom a teherbeesésről? Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés

16 éves vagyok szóval nem lenne a legcélszerűbb. 6 éves korom óta kisbabák vesznek körül, szóval tudom milyen teherrel jár!

Mindig avval álmodok, hogy anya lettem és olyan csodás a kisbaba, gyönyörű. Még az illatát is érzem! A nap folyamán kismilliószor eszembe jut, hogy milyen jó lenne. Néha azon kapom magam, hogy a hasamat simogatom.


Anyuval már beszéltem erről, de ő sose érzett így fiatal korába. Pedig 18 évesen szülte a bátyámat.

Félek, hogy csak azért fogok valakivel lefeküdni, hogy teherbe essek.

Ezért vagyok még szűz! Nem rég vesztettem el a szerelmemet, mert féltem vele lefeküdni, nem a testi fájdalmak miatt vagy bármi. Saját magamtól féltem, hogy teherbe ejtem direkt magam. Anyuék biztos mellettem állnának, de milyen élet lenne az ilyen?! Még szinte én is gyerek vagyok.

Sajognak a kezeim, hogy nem tarthatom benne a kisbabám, már szinte fáj. De ez annyira téboly! Még érettségiznem kell, főiskola, valamilyen szakma és ez nagyon sok idő..


2010. jún. 16. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehéz eset, mert benned túlteng az anyai ösztön. Két dolgot tudnék neked tanácsolni:

1, Menj el egy pszichológushoz és majd ő segít.

2, Ha kerülnéd az olyan helyeket ahol kisgyerekek vannak, akkor nem érne annyi inger, és egy kicsit könnyebb lenne.


Remélem tudtam segíteni, neked meg kitartást!

2010. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én már tanácsoltam olyant, hogy aki ilyen fiatalon szeretne babát, hogy menjen óvónőnek pl. Neked is tudom mondani, nagyon jót tennél vele a gyerekeknek, ha ennyire szereted őket.

ÉS hogy babát miért nemérdemes még: mert még nem éltél, következésképp, nem tudsz mit átadni a gyermekednek, amikor majd annyi idős lesz, mint te, de még nem akar gyermeket. Te nem tudod, milyen az az életérzés, amikor 16-kb. mondjuk 25 éves korod között csinálsz olyan dolgokat, amikből tanulsz, fejlődsz, fejleszted a személyiséged. Nem tudsz úgy a gyermekednek válaszokat adni, ha töredékét sem tudod ezeknek a dolgoknak. NEM a bulizásról/szórakozásról van szó, vagy nem csak arról, de arról IS.

Túl sok ilyen dolgot lehetne leírni ide, de erre a hely kevés. Én dupla annyi idős vagyok, mint te, és sok olyant tudnék sorolni, amit át kellett élni ahhoz, hogy teljes felelősséggel tudjam nevelni a gyermekem.

Mert ahhoz, hogy anya légy, ahhoz nem elég, hogy szereted. Ahhoz, hogy ebben a világban egészségesen fejlődjön testileg, lelkileg, ahhoz még neked is kell fejlődni.

Ilyenkor nehéz, hogy racionális érveket hallgass, és hogy hallgass is ezekre az érvekre, de megkérdezted, és én elmondtam:)

Kívánom, hogy mindent mérlegelve dönts, a leendő gyermeked élete, boldogulása érdekében.

2010. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze én tudom, hogy nem szabad! Mondtam, hogy tudom mi jár a gyerekneveléssel, és tudom, hogy ilyen fiatalon nem szabad! Csak az érzés elviselhetetlen.

Olyan mint amikor egy leszokóban lévő drogos elé leraknak az asztalra 1 csomag kokaint. Tudja, hogy helytelen és van kitartása hozzá, hogy ne vegye el. De az az érzés már önmagába marcangoló. Kimegy a szobába a drog nélkül, de az érzés ugyan az marad, hogy vissza tud menni érte. Az a folytonos tudom, hogy az enyém lehet!

Saját magamtól félek.


Köszönöm, hogy írtatok!

Még ha tudtok jöhet a segítség

2010. jún. 16. 12:56
 4/8 A kérdező kommentje:

Egyre rosszabbul érzem magam.

Most volt 1 vihar és a 2 kutyám teljesen megőrült sehova se volt hajlandó bemenni, de iszonyatosan félnek a viharoktól és eláztak. Én meg próbáltam mindenhogy segíteni kint áztam velük az esőbe de nem nyugodtak meg. És csak magamat marcangolom, hogy hogy akarhat ilyen ember egyáltalán bármikor is gyereket. Soha sem leszek képes a gyereknevelésre, ha 1 kutyát képtelen vagyok megnyugtatni. Pedig még kuckót is építettem a fejük fölé, hogy ne ázzanak szét..

Egy roncs vagyok.

2010. jún. 18. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:
A kutyámat én sem tudom megnyugtatni a viharban, ettől függetlenül én jó anyának érzem magam. A kettőnek a világon semmi köze nincs egymáshoz. A Te bajod, hogy annyira beleéled magad ebbe a dologba, hogy már mindenből ezt hozod ki, ezzel hozod összefüggésbe. Vagy a hormonok miatt van, vagy nem tudom, de próbáld meg nem sajnálni ennyire magad. Kicsit kezd érvagdosósnak hangozni, és aki egyszer anya szeretne lenni, nem csinálhat magából roncsot addigra, mire lehet. Amúgy meg... én is 16 éves koromban találtam meg életem párját, azonnal szülni akartam. Szerencsére Ő okosabb volt, és most 20 évesen úgy látta, érett vagyok rá, azonnal megszültem a kislányunkat.Engem nem érdekelt a főiskola, karrier. Szakmunkás bizim van, gyárban dolgoztam, de fiatal, boldog anyuka/asszony vagyok. Nekem ez az élet, erre vágytam. Szóval Te se a fősulira várj, hanem ha itt az idő, szülj, mert bele fogsz betegedni, ha hosszú-hosszú évekig kell várnod. Persze jó dolog a fősuli meg a karrier, de nem egy olyan nőnek, aki az anyaságra vágyik a legjobban a világon. Amúgy szerintem aki 16 évesen nem vágyik semmire jobban, mint egy kisbabára (és nem a pasi megfogása miatt), az tökéletesen fel van készülve lelkileg. Rutint meg úgyis csak a szülés után lehet szerezni. Nem azt mondom, hogy hajrá, csinálj gyereket, csak azt, hogy egyáltalán nem helytelen az, amit érzel, nekem inkább ez szimpatikus, mint a karrierista önző nők, akik 30éves koruk alatt nem is szülnek, mert előbb az Ő életük a fontos. Szóval fel a fejjel, ne légy türelmetlen, és nyugodtan el kezdhetsz készülni a babád fogadására, azzal nincs baj, ha korán álmodozol, minthogy akkor kapj észbe, mikor már úton van :)
2010. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Te egy nagyon értékes ember vagy tele érzelmekkel! Jó anya leszel ha eljön az ideje! Hidd el ha vársz pár évet nem maradsz le semmiről. Elvégzed az iskolákat és utána szabad az út. Én 39 évesen szültem (és nem azért mert nem lehetett hanem mert én így akartam)Ennek ellenére teljesen megértem ha valaki fiatalon akar anya lenni, és biztos vagyok benne, hogy ugyanolyan jól ellátja a gyerekét mint az aki már idősebb.

Az iskolát ne hagyd abba és az sem mindegy kinek szülsz, tönkre mehet az életed egy rossz döntéstől! Türelem!

A türelem kell a gyerekhez is! Vállalj gyerek felügyeletet a nyári szünetben! Azt csinálod ami boldoggá tesz és még pénzt is kapsz érte.

Kívánom neked, hogy minél előbb boldog anya legyél egy boldog férfival az oldaladon akinek a gyerek ugyanolyan öröm mint neked!

Nem csak magadnak szülöd, a gyereknek apa is kell nem csak donor! Azt szokták mondani vigyázz mit kívánsz mert teljesül!

Ezt jól gondold át!

2010. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nekem is ez a problémám van/volt, de én úgy oldottam meg a dolgot, hogy elkezdtem egy internetes oldalra írásokat publikálni, melyekbe "kiélhettem" a vágyaimat. Míg a történeteim írom, teljesen elégedett vagyok, hisz' a főszereplőn keresztül úgy érzem, én hajtóm végre azokat a dolgokat, melyeket valójában a karakterek csinálnak. Viszont mikor felkelek a gép mellől, sokkal jobban érzem magam, és egy ideig nem kísért semmilyen olyan vágyam, aminek tudom, nem lenne helyes engedni. Ugyanakkor több szempontból is segített nekem az írás: sokat fejlődtem lelkileg általa, bővült a szókincsem, és hihetetlenül nagy sikerérzés, amikor megnézem, hányan olvasták el, és látom hogy a számok 300-400 között vannak, a pozitív véleményektől, melyeket az olvasók írtak, szinte az egekbe szállok. Ezek a sikerérzés az életbe is nagy lökést adnak. Kicsit eltértem a témától elnézést.

Ha meg úgy érzed, nem elég jó a helyesírásod - ami nekem se a megfelelő -, esetleg fogalmazási gondok miatt nem tudnál írni, nagyon sok olyan ember van, aki segít neked megoldani az ilyen problémákat, csak egy e-mailba kerül a egész. Remélem tudtam segíteni, és ha gondolod írj egy privát üzenetet, és még beszélhetünk.

2010. jún. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem le kellene foglalnod magad egy kicsit! Dolgozz nyáron vagy kezdj el sportolni, kutyasuliba, kutyás közösségbe járni, kirándulni, stb....csupa olyat, amit eddig nem!
2010. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!