Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi van ha minden gondolatom...

Mi van ha minden gondolatom még egy baba körül forog, hogyan beszéljem le magam róla?

Figyelt kérdés
Van 2 gyermekem. 4 és 2 évesek. Nagyon szeretnék harmadikat. A férjem nincs odáig az ötletért, persze ha meglenne a baba nem mondana le róla. Anyagilag szükösebben, de megengedhetnénk magunknak.De mégis a MAI világba 3 gyereket vállalni, nem nagy felelőtlenség?
2010. okt. 9. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te is tudod, mennyi mindentől függ.

Nekem egy lányom van, hamarosan kistesó project, és bízom benne, hogy lesz harmadik is.

A párom dolgozik, előtte én is dolgoztam, de mindig tettem félre. Én bemerem vállalni.

De mint említettem ez sok mindentől függ.

2010. okt. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is dolgoztam, most is dolgozok újra már, de valahogy azt érzem nem az igazi...sokkal ráadásul nem is keresek többet mint mikor gyeden voltam .

Minden egyes nap eszembe jut, valahogy úgy érzem mintha várna rám még egy baba (ez elég hülyén hangzik gondolom..).

Gyakran kívánom azt,hogy bárcsak ne vágynék rá ennyire.:(

2010. okt. 9. 16:18
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy érzem néha hogy még egy gyereket is felelőtlenség vállalni ebben a világban. Ennek ellenére egy gyereket szeretnék, kettőt már nem, hármat pedig semmikép.
2010. okt. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hú, tök olyan, mintha rólam írtál volna. Még a gyerekeink életkora is stimmel. Én is pont azt éreztem, hogy még van egy kisbaba (történetes egy kislány), aki meg akar hozzánk születni. Ezzel keltem, ezzel feküdtem. Eleinte az én férjem se volt oda az ötletért. 1év után, idén májusban mondta, hogy akkor ha annyira akar jönni, hadd jöjjön. Következő hónapban már nem jött meg....A nem várt napján lett pozitív a tesztem.

Szóval ne add fel!

21 hetes kismama (eddig háromszor mondták, hogy kislány)

2010. okt. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocs, elírtam: történetesen
2010. okt. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt csak te tudod, hogy anyagilag hogy bírnátok három gyerekkel.

Én most várom a másodikat (37 hetes vagyok) az első is fiú ő is az lesz, olyan jó lenne egy kislány..... talán pár év múlva.

Egyébként 3 gyerekre sokkal több állami támogatás jár mint 2 gyerekre.

2010. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A harmadik válaszolótól kérdezem, hogy úgy érzed a férjed is annyira örül neki mint te? Ő miért húzódozott eleinte a még egy baba kérdéstől?Anyagilag nálunk nem szól ellene nagyon semmi, nem vagyunk milliomosok, de valószínű nem is leszünk sose...most ezen az hogy 2 vagy 3 gyerek, nem fog változtatni. Csak nem tudom hogy nem kiszúrás e a gyerekeimmel hogy időből, figyelemből kevesebb jut majd nekik egyesével...
2010. okt. 10. 14:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a te gyerekeid csak jól járhatnak egy ilyen lelki ismeretes anyukával mint te vagy! Én 35 éves vagyok és most várom a3. babánkat. 5 éve kertes házba költöztünk, akkor még csak egy lányunk volt, de tudtuk, hogy 3-at szeretnénk. Aztán megszületett a kisfiam, aki most 2 éves. Én akkor úgy gondoltam, hogy még is megállunk 2 gyereknél, de a jó Isten másképp gondolta és mikor kisfiam 9 hónapos volt, küldött nekünk egy meglepetés babát, aki sajnos nem tudott megszületni, mert a 20 héten elvetéltem vele. Akkor férjem azt kérte, hogy legyen még majd egy babánk. Ennek már 1 éve és most augusztusban az első próbálkozásunkra ismét velünk van egy baba, aki már 11 hetes a pocakomban. Én is végig mentem ezeken a rágódásokon, hogy nem lesz annyi időm rájuk, nem tudok autót és lakást venni majd nekik, de vannak más ötleteink, és így soha sem fognak a segítségünk nélkül maradni. De nem mondanám, hogy a kétségeim teljesen megszűntek, szegény férjemet minden nap tudom egy újabb dologgal bombázni, hogy mi lesz ha......
2010. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszoló vagyok.

Igen, nagyon örül a férjem is a babának. Neki ennyi idő kellett ahhoz, hogy rájöjjön, nem is lenne olyan rossz. Amikor először mondtam neki, hogy én nagyon vágyok rá, teljesen meglepődött. Neki ez meg sem fordult a fejében. Már volt akkor két gyermekünk, úgy gondolta, teljes a család. Ezért érte váratlanul. És mivel hasonló korúak a gyerekeink, tudod te is, hogy nem mindig móka és kacagás az élet. Nálunk is vannak hisztik, dackorszak miegymás. Szóval elég strapás tud néha lenni. Ennek ellenére az érzelmeim engem legyőztek. Imádom a gyerekeimet és tudtam, hogy még egy baba érkezni akar hozzánk. Így is lett. Úgy semmiképp nem vállaltam volna, ha a férjem nem akarja. Ezért vártam. Néha szóba került a téma, de soha nem veszekedtünk. Elmondtam neki az érzéseimet. Megérte várni. Az egész család nagyon örül neki. A gyerkőcök is nagyon izgatottak. Főleg a nagylányom. Olyan fura neki ez az egész. De már nagyon kíváncsi. A kicsi fiam még nemrég múlt 2éves, úgyhogy nála ott a téma le is zárul, hogy a pocakban van a baba. Kicsi még megérteni.

Én pedig nagyon boldog vagyok, hogy ilyen remek családom van...

2010. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!! És hogy megosztottátok velem, nálatok hogy is volt/van :)
2010. okt. 10. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!