Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg csak két hét után van...

Tényleg csak két hét után van kapcsolat a megfogant babával?

Figyelt kérdés
Már úgy gondolom, hogy csak kb. két hét után vesz fel táplálékot az anyától? Ez azért lenne fontos, mert olyan gyógyszert kaptam, ami nem javallott terhesség alatt, de ebbe a két hétbe még bőven beleférek, és jobb ha egészséges vagyok.
2008. okt. 28. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kb. igen. Addig a megfogant petesejt vándorol a szervezetedben, majd elkezd beágyazódni. Amíg a kapcsolat ki nem alakul, ha jól tudom, a szikhólyag táplálja. egyébként azt mondják, amíg el nem marad a menstruáció, a "mindent vagy semmit" elve érvényesül, azaz, ha genetikailag nem hibás az embrió, valószínűleg megmarad, ha meg gond van, tartózkodhatsz akármennyire a káros anyagoktól, úgyis el fog menni.


Ha már pozitív a terhességi teszted, azért utána már kerülj mindenféle gyógyszert.

2008. okt. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen igaza van az előttem szólónak. A baba és a mama között a kapcsolatot a köldökzsinór tartja. Itt keveredik a magzat és az anya vére is. Tehát kevert vér is létrejön. Ezért káros a dohányzás és mindenféle gyógyszer. De ez a "táplálás" nem rögtön alakul ki. Néhány hétig nincs kapcsolat a babával. És igen ha a baba egészséges és meg akar tapadni akkor meg is fog. Ha nem akkor meg talán jobb is. Egy beteg babánál nem lehet nagyobb szívfájdalom. A természet próbálja kiküszöbölni ezt. Nekem is volt két spontán vetélésem és úgy vagyok vele hogy jobb így. Biztos nem volt egészséges vagy a szervezetem nem volt elég készen rá.

De ne izgulj a gyógyszert nyugodtan szedd be. Ez semmit nem fog befolyásolni a babán viszont igazad van egészséges leszel és nem kell később szedni valami komolyabbat ami veszélyezteti a picurt. Ha meggyógyultál utána még jobban vigyázz magatokra.


Jó egészséget és sok sikert.


Puszi

2008. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Sajnálom ami volt :( ,de jó hogyha sikerült így felfognod a dolgot. Sok erőt neked! És mégegyszer köszönöm a választ!
2008. okt. 28. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!