Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS vagyok. Akik hasonló...

PCOS vagyok. Akik hasonló betegséggel küzdötök mennyi idő alatt estetek teherbe?

Figyelt kérdés

Tegnap diagnosztizálta a dokim a pcos betegséget. Csinált uh-t és látszódtak a kis beragadt tüszők nem sok de azért volt mindkét petefészkemben.(mind egy hianyos gyongysor) Azt mondta elküld vérvételre is a hormonszint miatt.

Utána a kezelésről beszéltunk vagy fogamzásgátló ha nem akarok babát vagy tüszőérés serkentőt ír és próbálkozzunk babával. 27éves vagyok párommal kb egy évig még nem akartunk próbálkozni de mikor elmondtam ezeket neki ő rögtön mondta h akk próbálkozzunk. 3eve egyutt vagyunk, fél éve egyutt elunk kozosen képzeljük a jövőnket ezzel a részével nincs gond.

Én legbelül nagyon szeretnék már babát.

Szerintetek érdemes lenne 1 évre fog.gatlot szedni? Vagy rogton próbálkozuunk? Mert szerintem akinek ilyen betegsége van nehezebben esik teherbe még rásegítéssel is. Akik hasonló cipőben vannak pcos miatt leírnák a tapasztalataikat?

Koszi

Dia



2017. szept. 20. 07:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3 honappal a kezeles megkezdese utan
2017. szept. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fog gátló kellene hanem 3-as kezelés.

2017. szept. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hármas kezelést ajánlom en is. Miután tenyleg betartottam 2 hónappal kesobb en is terhes lettem.
2017. szept. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a fogamzasgatlo is kozrejatszott reszben a pcosban, miutan abbahagytam, 1 evig nem jott meg, en tuti nem szednek. Utana is csak szigoru dietaval jott meg 3 honap utan, aztan hormontornaztam (aviva torna). Ez meg gyermektervezes elott volt par evvel, a gyerekunk az elso honapbanmegfogant, amint szerettunk volna.
2017. szept. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, meg annyi, hogy a 3 honap paleodieta utan a kovetkezo ultrahangon az osszes cisztam eltunt. Merkformint is irt melle az orvosom, azt is szedtem abban a 3 honapban, aztan azt letettem, es eleg volt minden honapban a torna.
2017. szept. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem megoldás a fog.gátló.

és nem elég a hormon-labor, kellene cukorterhelés is, insulin szintekkel.

metformin tartalmú gyógyszer szokott jó lenni, illetve diéta, mozgás.

a stimulálás jó, bejöhet.

nekem clostis terhességem volt. 2 év után sikerült.

tesóra 6 éve várunk.

2017. szept. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen várd meg a hormonlaborok eredményét. Csináltass minimum 3 pontos terheléses cukor- és inzulin vizsgálatot, keress egy jó endokrinológust. Az eredmények függvényében a 3-as kezelés betartásával jó eredményeket lehet elérni. A stimulációs veszélyes is lehet és nem megoldás kierőszakolni egy peteérést, esetleges fogantatást, ha a hormondjaid nincsenek rendben, vetélés is lehet belőle.
2017. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
PCOS-re fogamzásgátló... tipikus hozzá nem értő orvos tanácsa. A tüneteket szépen elfedi, a bajt meg súlyosbítja közben. Gondolom az IR-t meg sem említette, pedig köztudott, hogy a PCOS-ek 99%-a IR-es is, ami étrenddel javítható, ezáltal a ciszták is eltűnhetnek.
2017. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szia, engem endometriozissal, inzulinrezisztenciával, PCOS-el és kétoldali petevezeték elzáródással diagnosztizáltak, lombikkal estem teherbe, szülés után fogamzásgátlót szedtem újra mert iszonyú görcseim voltak, de 3 hónapja abba kellett hagynom, akkor kezdtem el nagyon szigorúan diétázni majd jött a meglepi, hogy spontán teherbe estem. A diéta hatására a betegségek tünetmentessé váltak...
2017. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én 154cm 51kg körül vagyok. A terheléses cukorvizsgálatra jövő héten megyek. Hormonvizsgálatom is lesz.

Aztán majd a doki ír vmi gyógyszert.

Igazából csak jó lenne tudni amit tudom senki se tud h mennyi ideig tart majd ez az egész. Mert 27 éves vagyok ha most elkezdünk próbálkozni ki tudja mikor fog összejönni. Tekintve h anyumék is engem clostyval es több mint egy évnyi próbalkozással hoztak össze csak akk még nem ismerték a pcost.

2017. szept. 20. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!