Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felelőtlenség úgy babát...

Felelőtlenség úgy babát vállalni, hogy tudom még nem estem át a bárányhimlőn és benne van a pakliban, hogy az ovodás korú hazahozza és terhesen elkaphatom?

Figyelt kérdés
2017. máj. 16. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Erre van a védőoltás!
2017. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha még nem vagy terhes, oltasd be magad. Amúgy is érdemes, a felnőtteknél gyakran súlyosabb, szövődményesebb lefolyású a betegség.
2017. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Én sem voltam semmiféle himlős viszont be lettem oltva. Babát várok. Gyerekekkel szinte napi szinten vagyok kapcsolatban (ovis és kisiskolás) ...
2017. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Mielott a fiam elkezdte az ovit, nyaron, beoltattam magam. 2 oltas, kb 20.000.- es meg van oldva!
2017. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Biztosra tudtátok,hogy nem voltatok,vagy vérvétel is kellett? Az mennyibe kerül?
2017. máj. 16. 12:57
 6/17 anonim ***** válasza:

a vérvétel nálunk (Pécs) 3600ft lett volna.

Én nem voltam, a gyerekorvos (aki gyerekként volt az én orvosom) állította anno, hogy immunis vagyok rá, anyám sem volt soha, pedig voltam oviban, mikor járvány volt, öcsém is elkapta, ő ráadásul 2x, másodszorra 16 évesen.

2017. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ilyet még nem is hallottam,hogy immúnis lehet valaki rá,úgy hogy még elsem kapta.
2017. máj. 16. 14:23
 8/17 anonim ***** válasza:
hát, míg a doki nem mondta, én sem :D
2017. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
38. Hètben vagyok. A mùlt nyàron beoltattam magam bàrànyhimlőre. A 3 èvesem a hètvègèn lett bàrànyhimlős, nàlam meg kiderült h nem hatott az oltàs. Szòval èn most tiszta pànikban vagyok, azt hittem vèdve vagyok, erre mondja a nôgyògyàszom h ùgy nèz ki nem reagàltam az oltàsra. Tegnapi napot vègigbőgtem. Ha most jönne a picur akkor a kòrhàz màr èrtesìtve van h valòszìnű fertőzött vagyok. Elkülönìtve leszek a többi kismamàtòl, ès az ùjszülöttől is 2-3 napig azonnal. Ő kap megfelelő gyògyszert. Ausztriàban èlünk.
2017. máj. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9.válaszoló sajnálom,hogy ebben a helyzetben vagy. Reméljük a legjobbakat. Hogy derült ki hogy nem hatott az oltás? Kettő oltást kaptál?
2017. máj. 16. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!