Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak donor segítségével lehet...

Csak donor segítségével lehet kisbabám. Bevállalnátok?

Figyelt kérdés
Sajnos a férjemnek nincs spermája, így csak donor spermával lehet kisbabám. Ez lelkileg nagyon nehéz. Egyszer úgy gondolom, hogy vállalom és örülök, hogy van egyáltalán mód arra, hogy babánk legyen, de néha rámjön a félelelm és a szorongás, hogy nem közös baba, és hogy akarom-e ezt. Hullámvölgy az életem és már már a kikészülés határon vagyok. Ti mit tennétek a helyemben? Írjatok légyszi! Köszönöm szépen!
2010. ápr. 27. 13:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Vállalnám.
2010. ápr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hiszem, a férjedé kell, hogy legyen a döntő szó. És nagyon nehéz lehet szegénynek átgondolnia. Ismerőseinknél szóba került ez a megoldás, és sokat beszélgettünk a témáról. Azt hiszem, mi hasonló helyzetben inkább örökbefogadnánk.

Akupunktúrás kezelésről nagyon jókat hallottam, persze biztos kipróbáltatok már mindent.

2010. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Vállalnám! Szerintem a párod is teljesen a sajátjának tekintené, mert az elejétől kezdve ott lenne melletted. Együtt járnátok uh-ra, vizsgálatokra és a szülésnél is ott lenne. Számunkra nem jelentene gondot, hogy nem az Ő génjeiből fejlődne ki a baba. Nem attól lesz apa valakiből, hanem attól, hogy várja, felneveli és szereti azt a kisbabát. Ha ti jártatok már eddig is meddőségibe és átestetek sok vizsgálaton, akkor biztos vagyok abban, hogy Ő is szeretné, hogy legyen egy "közös" babátok. Közös lenne, mert közösen akarjátok!
2010. ápr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

persze elsore nem hangzik valami jol de valalnam!

es jobb lenne a ferjednek is szerintem ,mert igy egy eleten at lelkiismeret furdalasa lesz amiert az o hibajabol te nem leszel anya

igy ezzel a megoldassal pedig mindketten jol jarnatok

ahogy novekedni fog a hasadban nem lessz ketsegetek hogy kie a baba igazabol mert az csakis a ti ketottok babaja lesz!sot szerintem jobb mint az orokbefogadas!

es ha te ezmiatt szerencsetlennek erzed magad akkor kepzeld el azt aki nem hordhat ki egyatalan babat,neked meg mindig van egy lehetoseged

hajra vagj bele!

2010. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

egyfelől vállalnám: Mert a szülőség nem a vérben van hanem a bánásmódban! Sokszor az édes a mostoha, és a mostoha az édes. Tudom hogy a ti helyzetetebe ez nem így van. Jobb mint az örökbefogadás, mert te szülöd, és legalább tudod ki az anyukája :) Másfelől nem jó, mert nem tudod hogy miylen ember a valódi apja, de nem is fogod megtudni. Attól hogy egészséges spermái vannak, még lehet az életben egy vadember. Szóval vállaljátok nyugodtan! Az a lényeg, hogy ti nevelitek, és hogy te szülöd! Hálás lesz érte, hogy ilyen bátor, és rendes szülei vannak! ;)


Sok sikert! (és ha megteszitek, boldogságot!)

2010. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Na lett valami? Utolsó vagyok.
2010. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Tudom, régi kérdés, de én vállaltam, másfél éves a kisfiam, és imádják egymást az apukájával. Mert így is ő az apukája. Ha van kedved, írd meg, hogy történt nálatok:)
2010. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 NL2010 ***** válasza:

Pár napja jött a hír, hogy összejött a baba annál a lánynál, akinek segítettem :)


Úgy szerveztük, hogy a legkorábban várható ovulációs napon elment a nődokihoz, aki mindjárt közölte, hogy következő napon meglesz. Másnap is elnézett hozzá a biztonság kedvéért, és az orvosi szakvélemény szerint is aznap este jött a peteérés.. Így hát találkoztunk is az esti hóhullásban, és átadtam neki a friss "szérumot" egy Hollóházi kávés pohárban, amivel kocsival gyorsan hazasietett és egy sima kis fecskendővel a legjobb helyre juttatta. Igazi házi inszem.


És mindjárt elsőre sikerült! Persze ilyenkor még viszonylag magas a vetélési kockázat, de mindenképp biztató ;) Szóval ismét vállalnám.

2011. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
van amikor a vér szerinti szülő nem szereti annyira a sajátját, mint más a "fogadottat". azok jobban megbecsülik a kis csöppséget. az a baba közös lenne, szerintem nem számít, hogy mind ketten részt vesztek e a megtermékenyítés ezen szakaszán:) én bele mennék, de valószínű ez már nem aktuális, de kíváncsi vagyok hogyan döntöttél, remélem reagálsz rá:)
2011. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
kedves kérdező mi lett veletek?
2012. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!