Hogy is van ez? Ettől vagyok stresszes? Vagy csak ezt is beképzelem?
Nos csajok!Igazán nagyon sok kérdést tettem már fel ebben a kategóriában!Mi még csak a próbálkozós időszakban vagyunk!Nagyon szeretem ezt az oldalt,DE rájöttem valamire!!!
Nagyon rástresszelek a babára és ez attól van,hogy itt olvasok olyanokat,hogy teljesen kétségbeesem,hogy nekem nem jön össze a baba!Nos előtte nem gondoltam volna,hogy majd ilyen nehéz lesz!(Ja és ha nem érek rá Netezni nem stresszelek a babán!)
Ti hogy vagytok ezzel????Vagy ha nem próbáljátok ki!!!
Tegnap 21:19!Igazad van Én is mindent tudok már a teherbeesésről,soha nem gondoltam volna,hogy ennyi praktika van,Én csak a peteérést tudtam és a rendszeres szexet,de semmi mást!Most pedig mindenféle tornákról és teakülönlegességekről olvasok...!!Nos szerintem semmi sem ha,ha nem akar jönni a baba,mert pontosan akkor jön majd a gólya,amikor senki sem várja!!
JAAA!!!És ki kell hangsúlyoznom,hogy nekem nem az oldallal van bajom,csak ettől steesszelek a babára a teherbeesés kategóriát olvasva!!
23.20-nak
MSD Orvosi kézikönyv a családban, Főszerkesztő: Mark H. Beers, MD
Kereséshez » Tartalomjegyzékhez »
A peteérés problémái
Nőkben a meddőség gyakori oka a peteérés rendellenessége - ami azt jelenti, hogy a petefészkek nem bocsátanak ki minden hónapban egy petesejtet. Peteérési rendellenesség akkor lép fel, ha a nemi működést szabályzó rendszer egy része rosszul működik. Ebbe a rendszerbe tartoznak a hipotalamusz (az agy egyik területe), az agyalapi mirigy, a mellékvesék, a pajzsmirigy és a nemi szervek. Előfordulhat, hogy a petefészkek nem termelnek elég progeszteront, azt a női hormont, amelynek hatására a méh nyálkahártyája megvastagszik az esetleges magzat befogadására. A peteérés elmarad, ha a hipotalamusz nem választ ki gonadotrop serkentő hormont, aminek hatására az agyalapi mirigyben a peteérést beindító hormonok termelődnének (luteinizáló hormon, és follikulus stimuláló hormon). A prolaktin, a tejtermelést serkentő hormon magas szintje (hiperprolaktinémia), a peteérést kiváltó hormonok alacsony szintjét eredményezi. A prolaktin-szint az agyalapi mirigy daganata miatt (prolakcinóma) lehet magas. Ez a daganat szinte mindig jóindulatú. Peteérési rendellenesség lép fel policisztás petefészek szindróma, pajzsmirigy betegségek, mellékvese betegségek, túlzásba vitt testedzés, cukorbetegség, fogyás, elhízás vagy pszichés stressz következtében. A korai menopauza, aminek során a petesejt készlet korán kifogy, is lehet egyike az okoknak.
Gyakran fordul elő peteérési probléma olyan nőkben, akinél rendszertelen vérzés áll fenn, vagy akiknek nincs vérzése (amenorrea ). Ugyancsak ez állhat a háttérben azokban, akik vérzései rendszeresek, de nincsenek menstruáció előtti tüneteik, például emlőérzékenység, alhasi puffadás és hangulatváltozások.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!