Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Félek, hogy mi lesz a szülés...

Félek, hogy mi lesz a szülés után . Tanácstalan vagyok . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és kisbabát várok . hol úgy érzem nagyon jó lesz , hol úgy érzem nem fog menni . nemtudom mit tegyek . mindenképp megszeretném tartani , mert az abortuszt elítélem és nem lenne szívem örökbe adni a kicsit . de nagyon félek , hogy mi lesz most . kérlek segitsetek :(
2010. márc. 19. 21:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Bátor vagy, sajnálom, hogy ezek az élmények nem 10 év múlva fognak téged érni, akkor biztos, hogy sokkal boldogabb lennél. EGy kisbaba nagy feladat, nagy kihivás és borzasztó nagy öröm is. Szóval nagyon jó is lesz, de egyben nagyon nehéz is. Én 16évesen biztos, hogy nem bírtam volna elképzelni magamat egy kisbabával, kb 30évesen jött el az érzés, hogy babát szeretnék.

Ha nálad így alakult, próbálj meg lelkileg is felkészülni az anyaságra, hiszen félig még te is gyerek vagy, olvass ilyen témájú könyveket, és foglalkozz sokat a baba/gyerektémával. Sajnos vége a bulizásnak, a gondtalan életnek, mert erre a kisbabára már örök életben neked kell vigyázni. Remélem lesz segítséged, szüleid, vagy a kicsi apukája, esetleg barátok/barátnők. SOk sikert kivánok, és sok örömet, és tényleg nagyon bátor vagy!

2010. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Neked semmit nem kell tenni, tulajdonképpen szüleid güriznek hogy a gyerekük gyerekét is eltartsák mert neked nincs lelked (ha esetleg van férjed, jövedelmed, munkád, házad vagy akármi ami külön van, végzettséged akkor bocs)... Dőlj hátra aztán élvezd ha már ilyen felelőtlen voltál
2010. márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
dr csernus vs simek kitty-asszem ennyi eleg is a temahoz
2010. márc. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Osztom az előttem lévő véleményét. Tudod belőled lesznek az olyanok, akik majd 18 évesen lelépnek és a mamára,meg papára hagyják a babót..Ügyes vagy, bár a szüleid is nagyon azok úgy látom... Persze akinek nem inge, ne vegye magára. Sok sikert a továbbiakban és nézd meg hol fogsz tartani 10 év múlva... Leértékelhettek, a véleményem akkor sem fog változni.
2010. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Ne idegeskedjél ezen,senki ne úgy születik hogy egyből tud mindent.Hiába vagy fiatal,Te is mindenre rá fogsz jönni...

Szerintem tök jó az is,ha belegondolsz amikor 18 lesz a gyerkőcöd,te 34 leszel... :) Én 23 évesen szültem,az se számít későinek,de nem érzem úgy hogy rosszul döntöttem volna.Nekünk is becsúszott baba volt én is sokat dilemmáztam rajta,hogy vajon jól döntök-e,de így 2,5 év elteltével azt mondom ez volt életem legjobb döntése és nagyon örülök hogy ő van nekem... :) Persze fenekestül felfordul az életed,de attól még nem kell teljesen lemondani a szórakozásról sem,csak más fontossági sorrend áll fel és mostantól a gyereked az első!

Amúgy apukával mi a helyzet?Ő melletted áll?

2010. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem hinném,hogy az apuka mellette állna. Gondolom két kis tapasztalatlan gyerek és belőlük lesznek a "szülők"... Apuka majd sírva szalad ki a világból,hogy "anyuci ne haragudj nemtudtam hogy gumit kell húzni a p.öcsömre"
2010. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ez a kérdés minden kismamában felmerül.Mi lesz utána, fogom-e majd szeretni, jó anyja leszek-e .De hidd el, ha már igy döntöttél az jónak számit.És ha belegondolok, én is ezt tenném a helyedben.A szüleidnek elmondtad már?Segítenek?
2010. márc. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönök minden választ :)

a szüleim először nagyon kivoltak akadva aztán történt valami ( nemtudom mi ) , de egyik napról a másikra teljesen megváltoztak és azóta már teljesen támogatnak . a párom is mellettem van . a barátaim is támogatnak ( most derült ki , hogy igazán ki az igazi barát ) és nem vagyok olyan felelőtlen , hogy 10 év múlva elhagyjam a saját gyerekemet . nem élek züllött életet . 2 éve vagyok együtt a párommal . nem cigizek soha nem is cigiztem . tudom , hogy hihetetlen , de igaz . 4 pohárnak megfelelőnyi alkoholt ittam összesen , mert gyűlölöm . és drog . undorodom tőle . bulizni nem járok , mert nem nekem való hely . szeretem az olyan zenéket , amik ott mennek , de nem nekem való . úgyhogy innentől kezdve mindenki azt gondol amit szeretne :) akik pozitív tanácsot adtak , azoknak nagyon szépen köszönöm . aki előre elítélt , annak az életében biztos van valami probléma ami miatt ilyen előítéleteket alkot .

2010. márc. 20. 12:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Még gyerek vagy és ezek a válaszaidból is látszanak. Azért,mert valaki ezt elítéli,az már "szar" alak? Gondolkozz el picit. Még rengeteg és tényleg nagyon sok pofont kapsz még az élettől és majd rájössz,hogy nem lesz melletted mindig mindenki. Tudod elég baj,hogy így fogod fel az egészet. Az meg mégnagyobb,hogy felelőtlenül szexeltek. Sohasem értettem a "gyerekeket",hogy miért szexelnek, ha azzal a fogalommal nincsenek tisztában,hogy védekezés. A sulit sem fejezed be???? Milyen felelőtlen anya lesz belőled, főleg,hogy most is az voltál, voltatok. Vagy azt gondoltad,hogy csak a pasiknak kell a védekezésről gondoskodni? Tudod abban a korban, amikor még a mamád szült, akkor elfogadható volt a 16-18 éves korban való szülés... De már más világ van.Tovább kötelező a tanuls, tele van stresszel, rohanással a világ, a pénzről meg ne is beszéljünk. Tudod te, hogy mennyibe fog kerülni a szülésed? Persze leszarod, mert anyudék állják. 10 év múlva, 20 év múlva még mindig anyudék nyakán fogsz élni,persze biztos szívesen látnak, de neked ez az életcélod? Mert egy gyereknek anyagi háttér kell. Én már 16 évesen minden hétvégén dolgoztam, a nyarakról nem is beszélve, plusz a tanulásról, 4-es, 5-ös tanuló voltam. 16 éves korom óta 1 Ft-ot nem kértem a szüleimtől, a saját cuccaimat a suliba én vettem meg...Tanultam, most vagyok 22 éves, bejelentett munkám volt, így a tb-m is megvan oldva.Neked hogy lesz tb-d? mert az is havonta 5000 Ft... Gondolkoztál te ezen? Vagy csak annyira szerelmes vagy, hogy úgy gondoltad, hogy ezzel megtartod a barátod? Tönkreteszed az ő életét is... Ezen gondolkoztál??? Persze, most még jajj dejó, mert nemrég még barbiztál és ugy gondolod dejó móka lesz...De erre azért térjünk vissza 5-10 év múlva... Nagyon megfogod ezt bánni. Sok fiatal csak egy picit gondolkozna, akkor nem lenne ennyi gyerek,akinek rossz élete van. Albérletben akarod felnevelni a gyerekedet? havi 60-100000 Ft és akkor mi marad a gyerekednek? Szerinted mindene meglesz? Az életed innentől teljesen felfordul... nem lesznek pasizások, bulizások-.Szerinted ennek az a lényege, hogy nem iszol, nem cigizel, nem jársz bulizni? Most azt gondolod, hogy érett vagy??? Milyen hozzáállás ez?? Most még szerelmes vagy... De mi lesz 4 év múlva?? 16 évesen volt 3 évig tartó kapcsolatom, azt gondolodtam, majd vele élem le az életem...És hol van már szerinted ő??? Egy 14 évesen kezdődött kapcsolatra nem lehet alapozni...Lakva ismeri meg az ember a másikat... Majd ha összeköltöztök és a barátod minden este bulizni jár, te meg egyedül a gyerekkel. Majd akkor rájössz. Támogatnak...ugyanmár...
2010. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A felelősség nem annyiből áll hogy ezeket a felsorolt dolgokat nem csinálod! Azon kívül tudod mi már egy kicsit többet megéltünk és tudjuk hogy az ember változik! És hiába mondod hogy nem, néha a stréber, antialkoholista kislányból lesz a legnagyobb ribi! És ezt nem lehet megjósolni! Úgyhogy ne légy ilyen biztos. Éretlenséged az is mutatja hogy nem fogadod el azt a véleményt amelyik nem ért veled egyet. De így meg semmi értelme kérdezni... Leírhatja mindenki hogy jaaa peersze, csodás életed lesz, a legjobb döntés, de attól még nem biztos hogy úgy lesz.
2010. márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!