Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nem volt fogadott...

Akinek nem volt fogadott orvosa, így nem is volt akit felhívjon a szülés előtti tanácstalan órákban, az hogy vészelte át, illetve kinek a segítségét kérte?

Figyelt kérdés
Mindenki meséli, hogy felhívta az orvosát, hogy induljon, vagy ne szülni a kórházba...Hát nekem nincs fogadott orvosom, és első babát váró tapasztalatlan Kismami vagyok.Félek, hogy nem lesz ki segítsen....Tapasztalatok?
2010. jan. 8. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a kórház szülészetét, kérj a telefonhoz egy szülésznőt. Ők majd minden helyen kedvesek-segítőkészek, bátran kérdezz tőlük!
2010. jan. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Jövő héten megyek szülőszoba látogatásra, akkor kérek telefonszámot, csak nem lesz ellenükre:)
2010. jan. 8. 13:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ha bármiben bizonytalan leszel, pl. hogy mikor indulj, akkor telefonálj be a szülészetre.
2010. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én itthon vajudtam és mikor ugy éreztem itt az idő szoltam a páromnak hogy indulás.Az itt az idő azt jelenti hogy már erősödtek a fájások.
2010. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt fogadott orvosom, de hidd el tudni fogod mikor indulj el a kórházba. Ezen kár aggódni, vagy elfolyik a magzatvized vagy 5-10 perces fájásaid vannak. Ha pedig már ott vagy megy minden magától, mindent elmondanak mit csinálj. Én csak annyit tudok tanácsolni ha 20 perces fájásaid vannak ne menj még, várj inkább mert tényleg jobb otthon vajúdni mint a kórházban.
2010. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadott orvosom, de nem hívtam fel. Ugyanis telefonban nem tudja megállapítani, hogy ez az-e.

Kórház, és onnan szólnak a dokinak.

2010. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

OFF

Szólni kell a kórháznak, amikor indulunk szülni? Be kell jelenteni? Ha mentővel, akkor is?

2010. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott orvosom de nem hívtam amikor szülni mentem. Mi csak fogtuk magunkat és bementünk a szülőszobára és onnan hívták a dokit amikor már tuti volt, hogy nem vaklárma.
2010. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj csak.

Én is először szültem tavaly májusban.

Volt fogadott orvosom,de nem hívtam fel. Egyszerűen mindennek utánaolvastam,mikor mi hogyan lesz,mit kell tenni,nem kell pánikolni stb,és mikor már tutira tudtam,hogy menni kell mert szülünk,még akkor is csak a fárjem pánikolt,én nem.

Sőt. Én mondtam neki,hogy nem kell sietni,még kicsit legyünk itthon,mert inkább vajúdok itthon,mint a kórházban.

Elmentem zuhanyozni,attól felerősödtek a fájások. Kényelmesen felöltöztem,aztán bementünk. De még így is maradhattam volna egy órát legalább othhon,mondjuk mázli hogy akkro mentem,mert legalább elkerültem a szülni érkezők áradatát,akik utánam jöttek. (Állítólag utánam még sokan jötek,biztos front volt). De én addigra már megkaptam a saját szülőszobámat,ahol nyugalom volt.


Olvass utána annak,hogy mikor mi a teendő.

Pl ha elmegya magzatvíz akkro azonnal indulni kell,de ha fájásokkal indul meg akkor várhatsz amíg fel nem sűrűsödnek.

Mindennek nézz utána, ettől magabiztos leszel,nem fogsz pánikolni vagy aggódni,mindent tudatosan teszel majd.

Könnyű szülést kívánok.

2010. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

Utánaolvastam, hogy mikor mi a teendő, most úgy érzem, tudni fogom akkor és ott abban a helyzetben mi a teendő.

Attól félek, hogy nem lesznek rendszeresek a fájások, vagy nem elég erősek, és így nem ismerem fel a szitut...De ahogy írtátok, jön magától minden, és úgy még nem volt, hogy sehogy:)

Gyönyörű babázást mindegyőtöknek:)

2010. jan. 9. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!