Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Munkanélkülieknek ingyenes az...

Munkanélkülieknek ingyenes az abortusz?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 23:26
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)szerintem is undorító,de nem baj nyugodtan itélkezzen aki akar,én se vagyok az abortusz mellett,de gondlojunk csak bele,hogy senki nem csináltatja fel magát,azért hogy aztán elvetesse.Nem szeretem az itélkező embereket,mert senki nem tudhatja hogy az a baba milyen körülmények között fogant és miért dönt az abortusz mellett a nő ,esetleg ez neki is nagy lelkimegrázkódtatás
2010. márc. 19. 00:09
 12/30 anonim ***** válasza:
94%
ja, rendkívüli segélynél meg az 1 főre jutó jövedelem számít mindenképp. tehát hiába ő munkanélküli, ha a vele egy háztartásban élő közvetlen családtagja jól keres, meg ő is kap álláskeresésit, simán főlé mehetnek a határnak. ez ált. segélyeknél a mindenkori nyugdíjminimum, nem tudom, ez esetben hogy van.
2010. márc. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
és ha az illető hölgy nem kap már munkanélküli segélyt?
2010. márc. 19. 00:28
 14/30 anonim ***** válasza:
94%
akkor is az egy főre jutó jövedelem számít általában a segélyeknél. tehát az egy háztartásban élők jövedelmének összege osztva az egy háztartásban élők számával. attól, hogy neki nincs jövedelme, ez lehet egész magas összeg is.
2010. márc. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm a segítséget:)
2010. márc. 19. 00:42
 16/30 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Biztos, hogy kaphatsz valamilyen kedvezményt, mégha nem is lesz teljesen ingyenes!

Kitartás, ne foglalkozz senkivel, akik itt össze-vissza írogatnak Neked!

Alapjában véve én is abortuszellenes vagyok, de biztos van olyan helyzet, amikor nem lenne más megoldás!

Pl. én se tartanék meg több gyereket (egészségügyi okból, már 40 éves vagyok és van 4 gyerekem)

Sok lelki erőt kívánok Neked, hogy végig tudd csinálni!

2010. márc. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
95%

[link]

Na nálam ezek az emberek verik ki a biztosítékot.


Én sem vagyok abortuszpárti, de elhiszem, hogy bárki

nek becsúszhat akár tabletta mellett is a baba. Én vallásos vagyok, ezért akkor is megtartanám,ha nem jókor érkezik, legfeljebb az örökbeadás mellett döntenék (nem intézet, mint egyes kisebbség).

Egy abortuszt nehéz anélkül is feldolgozni, hogy videókat mutogattok. Ilyeneket szerintem keresztény ember meg sem néz, mert ezzel azokat is támogatom, akik az ilyen filmeket készítik. Mert éppúgy aszisztálnak a folyamathoz. Nem elrettentetni kell a kétségbeesett anyákat, hanem más megoldást kínálni nekik. Sokan nem kedvtelésből döntenek e mellett, csak nem találnak más lehetőséget.



A terhességmegszakítás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi, amennyiben a terhesség megszakítására a biztosítással rendelkező állapotos nőnél vagy magzatánál fennálló egészségi ok miatt kerül sor.



--------------------------------------------------------



Az abortusz költsége Magyarországon:


Az abortuszért fizetendő díj megegyezik a társadalombiztosítás szerinti finanszírozás mindenkori összegével. Az Egészségbiztosítási Alap a terhességmegszakítás társadalombiztosítás finanszírozás szerinti összegét megelőlegezi a terhességmegszakítást végző egészségügyi intézménynek. A megelőlegezett összegnek azt a részét, amelyet a befizetendő díj nem fedez, a költségvetés megtéríti az Egészségbiztosítási Alapnak.



A terhességmegszakítás térítési díjának 30 százalékát kell megfizetni, ha a terhessége megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg - az egy háztartásban éléstől függetlenül - az eltartója valamely pénzbeni szociális ellátásra jogosult, az ellátás folyósításának időtartama alatt, vagy a kérelem benyújtását megelőző 6 hónapon belül a kérelmező, illetőleg házastársa rendkívüli szociális segélyben, vagy átmeneti segélyben részesül.


A terhességmegszakítás térítési díjának 50 százalékát kell megfizetni, ha a kérelmező, illetve házastársa, a gyermekgondozási segély tekintetében a kérelmező, vagy a kérelmezővel közös gyermekére tekintettel a kérelmezővel közös háztartásban élő más személy valamely pénzbeni ellátásra jogosult, az ellátás folyósításának időtartama alatt, feltéve, hogy az ellátás nem éri el a mindenkori öregségi nyugdíjminimum összegének a kétszeresét.


Nem kell a terhességmegszakításért térítési díjat fizetni a szociális intézményben lakó személynek, átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti és a tartós nevelésbe vett kiskorúnak, továbbá az utógondozói ellátásban részesülő fiatal felnőttnek, valamely pénzbeni ellátásra jogosult kérelmező, illetőleg házastársa vagy a magasabb összegű családi pótlékra közös gyermekükre tekintettel jogosult, a kérelmezővel egy háztartásban élő személy esetén, az ellátás folyósításának időtartama alatt, feltéve, hogy az ellátás mértéke nem éri el a mindenkori nyugdíjminimum összegét, s annak sem, aki menekültkénti elismerését kérelmezte, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, valamint, aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján - a külön törvény szerint - az ország területéről nem utasítható ki, vagy nem irányítható vissza személyek terhességmegszakítása esetén.


Amennyiben a terhesség bűncselekmény következménye, a családsegítő szolgálat munkatársa a kiállított utalványt annak a büntetőügyben eljáró szervnek küldi meg, amely a bűncselekmény elkövetéséről, illetőleg annak alapos gyanújáról igazolást állított ki. A büntetőügyben eljáró szerv a számlát az ügy irataihoz csatolja, annak megtérítésére a perköltség viselésének szabályai vonatkoznak.

2010. márc. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
60%
A videó undoritó és egyben hülyeség, mert korai szakaszban még nincs ilyen, ez egy beteg gyerek lehetett akinek jobb ha ilyenkor hal meg mint 2 évesen.
2010. márc. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos nagyon korai szakaszban már ilyenek,van olyan felvétel is a youtun,amin mellette van,hogy hány hetes,és bizony már ilyenek.Én nem szeretnék ítélkezni,hanem elmesélek nektek egy kis történetet,ne féljetek,rövid lesz,csak hogy érezzétek át,milyen amikor vaélakit támadtok,és nem tudjátok az előzményeket.Annak idején véletlenül terhes lettem,hangsúlyozom,gyógyszer mellett.Mivel már 20 éves voltam és stabil kapcsolatban éltem,eldöntöttüók,bár korai,de maradjon.A 8 hetes uh-on azonban sorvadásos fejlődési rendellenességet láttak,miszerint a magzat él,fejlődik,de nem úgy ahogy kéne,és ha kihordható is,méhen kívüli életre képtelen.Nem volt mese,abortusz.Azonnal intézkedett a dokim,mivel látta,mennyire megviselt,mert bár babát még nem akartunk,de az abortusz gondolatától hányingerem volt,de más választás nem jöhetett szóba.Így 4 nap múlva reggel befeküdtem,és a kórteremben csak sírtam,és sírtam.Velem szemben egy másik abos nő volt,neki már volt 3 gyereke,ő azért vetette el,a másik 2 ágyon pedig 40-50 éves 2 "kedves" hölgy.Mivel sírtam,a másik abos csaj vigasztalni próbált.Erre a másik 2 idősebb nő nekem esett,és szó szerint ismeretlenül leordítottak,hogy fogjam be a pofámat,mit rinyálok itt,ha ahhoz megvolt az eszem,hogy felcsináltassam magamat,most meg pofátlanul befeksuzek kaparásra,akkor fejezzem be a bőgést,és szégyelljem magam.Na ez volt a hab a tortán,az idegrendszerem összeomlott,nem érdekelt hány évesek,és tiszteletlen leszek-e,visszakiabáltam nekik annyit,hogy ők fogják be a pofájukat,és belegondoltak-e abba,hogy esetleg beteg a baba,és azért van SZÜKSÉG az abortuszra?Majd kiviharzottam a kórteremből,és csak 2 óra múlva mentem vissza,mikor már feküdnöm kellett,mert közben felhelyezték a tágítót.Ettől fogva senki sem szólt hozzám,bocsánatot sem kértek,de kérlek gondoljatok bele,hogy éreztem magam akkor.És ők csak ítélkeztek ismeretlenül,előzmények tudata nélkül felettem!Hozzáteszem ezután ráálltunk a babaprojektre,mert nagyon megviselt,de csak 7!!!!!!!! év múlva sikerült teherbe esnem.Most azonban van már egy kis csodám,és nem adnám senkiért!Ezt csak azért írtam le,hogy gondolkodjatok,vagy legalább kérdezzetek,mielőtt valaki felett ítéletet mondtok!Köszönöm,hogy elolvastátok,és bocs,de mégis hosszú lett.
2010. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
32%
Én dolgozom, 6 éve nem jön a baba. Úgy látszik más nyakán kell élősködnöm, hogy gyerekem legyen?! Munkahelyemen egy nem a nyáron barnult ember mondta, hogy neki alanyi jogon jár a segély. Miből gondolod, hogy neked szegény nem dolgozó embernek, ingyen lesz a gyermeked meggyilkolása?!
2010. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!