Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciki a terhesség a koromban?

Ciki a terhesség a koromban?

Figyelt kérdés
Én most áprilisban töltöm be a 16ot és úgy néz ki , hogy babát várok :/ nem szeretnék abortuszt és örökbe adni sem szeretném . milyen felelősséggel jár a baba várás ? mármint sok lenéző emberrel fogok találkozni ? :(
2010. márc. 17. 14:42
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
tudom , h nagy felelősség ... megvan a családi háttér is . de annyira hülye nem vagyok , h én ezt így most eldöntöm azt csumi ... nem vagyok hülye .. számít a szüleim véleménye . de abortuszt nem szeretnék megszakadna a szívem és később sem lehet babám , vagy legalábbis kicsi lesz az esély a teherbeeséshez .
2010. márc. 17. 15:20
 22/35 anonim ***** válasza:
Kissé tényleg éretlen és tájékozatlan vagy :D Nem 100 évvel ezelőtt vagyunk ám. Ma már abortusz után elég kicsi az esély hogy NEM tudsz teherbe esni megint. És örökbe is lehet adni.
2010. márc. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
72%

Ez azért nem teljesen így van. Ma már nem kaparással végzik az abortuszt, és azokra különösen vigyáznak, akiknek első terhességük. Ma már szívócsővel végzik el az abortuszt, nem pedig küretkanállal. A küretkanalas beavatkozás után valóban sokat nőtt a meddőség esélye, de a mai korszerű technikákkal már minimálisra lehet csökkenteni a későbbi meddőség kockázatát.

Elhiszem, hogy nem szeretnéd az abortuszt és megszakadna a szíved :( Borzalmas dolog ez tény, de minél hamarabb tájékoztasd a szüleidet a dologról, amilyen hamar csak tudod. Az abortusz annál biztonságosabb és hatékonyabb, minél korábban végzik el. Tehát ha mégis az abortusz mellett döntötök, akkor minél hamarabb menj el a nőgyógyászodhoz és beszéld meg vele a teendőket. Én első körben is a nőgyógyászt javasolnám, már holnap reggel, hogy erősítse meg a terhességet, tehát adjon egy igazolást arról, hogy te babát vársz. Utána elmondod a szüleidnek és onnantól a ti döntésetek. Ha az abortusz mellett döntötök, akkor a terhességet igazoló papírral elmentek a családsegítőbe és ott adnak felvilágosítást az egészről, megindokolod az abortuszt, adnak 3 nap gondolkodási időt. 3 nap múlva visszamész és amennyiben még mindig akarod az abortuszt, utána már elvégzi a nőgyógyász. Mivel te még 18 alatti vagy, így szülői beleegyezés kell hozzá, de a szüleiden, a párodon, az orvosodon és azokon akinek te ezt még elmondod más nem fog tudni róla, ha nem akarod. Tehát még zárójelentést sem fogsz kapni a kórházban, ahol ezt elvégzik.

2010. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
39%
nagyon ellenzem az abortuszt, sőt gyilkosságnak tartom. én 18 vagyok és 9 hetes terhes. a legnagyobb örömünk ő. azonban nekünk van hátterünk. a család, anyagiak... és már nem vagyunk gyerekek. nem azt mondom hogy húú de nagy tapasztalataink vannak de akad. és a legfontosabb hogy a családra számíthatunk bármiben, már most. neked ppont az alap fog hiányozni. mert ha te megtartod a babát a sulival mi lesz. (pont én papolok akinek 11 osztálya van, de nem a baba miatt hagytam abba, hanem mert nem jó szakmát választottam). naszóval ha te nem jársz suliba, nem dolgozol, anyukádékra nem számíthatsz hová mész? a pasidhoz? nem hinném hogy az ő szülei örülnének. a lényeg az hogy nincs esélyed hiába is szeretnéd. 30 ezer körül van az abortusz. gondold át. és igen ciki lesz majd az államtól pénzt kéregetni hogy eltartsd a babád... bocsi
2010. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

nem is arról van szó, hogy ciki-nem ciki. biztos sok lenéző emberrel találkozol majd, ha úgy döntesz, hogy anya leszel most.

de ennél sokkal nehezebb dolog az, hogy most nagyon meg fog változni az életed. ha most visszagondolok, mi lett volna, ha 16 évesen teherbe esek (akkor is úgy gondolkodtam, mint most is, hogy megtartanám) biztos, hogy teljesen más életem lenne, mint amilyen így, hogy ez nem történt meg. én nem ítélem el az abortuszt sem, de az meg egy nagyon nagy lelki teher lehet egy nő életében. neked kell döntened: abortusszal vállalod a lelki és amit írtál is, esetleges egészségügyi sérülést

a babával pedig vállalod, hogy most sok dologról kell majd lemondanod és igen, sajnos a lenéző embereket is.

2010. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
lemaradt 25L
2010. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
14:50-nek csak annyit hogy sok 20eves nem hogy ezt nem tudna el donteni hogy abirtusz vagy gyerek meg tartas!ezert igazad van nem kene ossze keverni a szezont a fazonnal!gyanittom te el vetetned!ezt meg ket embertol lehet szerintem el nezni1.akinek nincs midol fel nevelni2.meg aki nem tudja ezt a dolgot merlegelni vagyis egy kicsit buta.lehet hogy 16eves de gondolom fel lesz nevelve az a baba!meg masok felett nem kell itelkezni!
2010. márc. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Én azt írtam, hogy 20 évesen már esélyes, hogy alkalmas a szülői feladatra valaki, de 16 évesen esélytelen, hogy alkalmas legyen rá.
2010. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
szerintem ez hülyeség!nem kell előítélet!
2010. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

ejjj-ejj.

Anyudék tudják h 2éve van párod? És a fiú mit szól ehhez az egészhez?

Ebben a szituációban nem lehet okosat mondani....

2010. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!