Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ciki a terhesség a koromban?

Ciki a terhesség a koromban?

Figyelt kérdés
Én most áprilisban töltöm be a 16ot és úgy néz ki , hogy babát várok :/ nem szeretnék abortuszt és örökbe adni sem szeretném . milyen felelősséggel jár a baba várás ? mármint sok lenéző emberrel fogok találkozni ? :(
2010. márc. 17. 14:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 29 éves koromban szültem (tavaly),de kb 20-nak nézek ki...az idősebb emberek elég megvető pillantásokkal adták tudtomra,hogy micsoda fertő,hogy ennyi idősen babát várok!Sőt volt olyan,hogy odajött hozzám 2 idős néni,és mondták,hogy látják milyen nagy bajban vagyok...Nos,ehhez képest férjnél vagyok,tervezetük a babát,saját lakásban élek,és semmiban nem szenvedek hiányt...de nem mondtam nekik rá semmit.Sokszor bántott egyébként,de a vége felé megtanultam kezelni,és még nevettem is rajta!Ne foglalkozz a sok rosszindulatú emberrel,vagy ha könnyebb a lelkednek szólj vissza!

2010. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Én a te helyedben nem azon törném a fejem,hogy ciki-e a baba,hanem hogy hogyan fogom felnevelni és miből.Nagyon nem egyszerű egy újszülött gondozása,még ha van segítséged sem.De legalább nem csak az abortuszon gondolkodsz.A párod támogat?Szüleid?
2010. márc. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim válasza:
91%

Ne azzal foglalkozz, hogy mások mit szólnak ahhoz, hogy gyermeket vársz, hanem azt tudd, hogy 16 évesen (sőt később is) óriási nagy felelősséget vállalsz a gyermekszüléssel! Az felnőtt gondolkodásra vall, hogy nem akarod elvetetni, mert sok nő utána már nem esik olyan könnyen teherbe.

Amit én tudnék ajánlani neked, hogy mindenképpen beszéld meg ezt a dolgot (minél előbb) a szüleiddel, vagy hozzád nagyon közelálló emberekkel, és látogasd meg ezt az oldalt is, talán itt is adnak tanácsot neked a jó döntéshez! [link]

Anyukám engem is 20 évesen szült, és jól felnevelt, pedig egyedül kezdte, aztán később lett egy nevelőapukám is, akivel még mindig együtt vannak. Ezt azért írom, mert vannak jó történetek is, mivel minden ember más, és mindenkinek más a felelősségérzete és a személyisége, sőt még az életfeladata is.

Kívánom neked, hogy a lehető legjobban dönts, mert itt életekről van szó!

2010. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Hát cikinek nem ciki és nem kell foglalkoznod másokkal, de azért a szüleid és rokonaid véleményére adhatsz. Biztos vagy a terhességedben? Olyan lesz, mintha egy testvéred lenne, annyi különbséggel, hogy ő a te gyereked, nem a szüleidé, de ők fogják egy jó darabig nevelni. Szüleid tudnak róla? Vagy lett pozitív teszted, vagy honnan gondolod, hogy terhes vagy?? Becsülöm benned egyébként, hogy ha már így alakult, akkor nem mondasz le a gyerekről.
2010. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
60%
Azért ne keverjük a szezont a fazonnal, akik 20 évesen szülnek, azok felnőtt nők, akár önálló megélhetésük is lehet, 16 évesen se nem felnőtt, se nem önálló.
2010. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Ciki?ez mai nálatok tiniknél divatos kifejezés.Nem fognak lenézni és megvetni csak nem fogják megérteni sokan miért így döntöttél mert még te abban a korban vagy amikor ki kell élned magad.A baba?igen nagy nagyon nagy felelősség olyan nagy hogy ha megvan már semmi sem lesz olyan mint volt.Úgy értem sok lemondással jár és ha megvan nem átruházható a tiéd/tiétek és örökké tart míg élsz.Én sem dobnám el mert ha felelős 16 éves vagy érsésekkel nem bírod ki sem az abortuszt sem az örökbeadást de igazi döntést csak te hozhatsz.Itt majd sokan írják azt is hogy tarts meg azt is hogy ne de dönteni neked kell majd.De tudnod kell hogy semmi sem lesz már olyan mint most.És azt is hogy egy baba sok öröm forrása.Egy éves a kislányom egy hét múlva az utóbbi majdnem két év már szinte csak róla szól ő az első és nem csinálhatok már semmit úgy mint eddig de:nekem van férjem van lakásunk van állásom papírom(diplomám)tehát biztos hátterem.Mi van a te valószínűleges babád apjával?Ő mit szól ehhez?16 éves fiúk(ha egy idős vele még éretlenek 18 évesek is 20 körül is(tudom mert 20 éves az öcsém)mármint úgy éretlenek gyerekvállalásra.És mit szólnak a szüleid?Mert egyedül nem vághaszt neki semmi nélkül.Kell támogatás szükséged lesz rá.Érzelmileg én is így döntenék de ha az eszemre hallgatnék nem tartanám meg.Kérdés nálad melyik az erősebb és amiket leírtam azok tudatában mit gondolsz?És az emberekkel nem szabad foglalkoznod hogy mit szólnak ez az első lépés a felnőtté váláshoz.Mi felnőttek legalábbis én nem foglalkozom ki mit mosnd.ne ez legyen a fontos tudom összevissza sok infót írtm és sok hibával kérlek nézd el a picurom itt ugabugrál mellettem.27 éves első babás anyuka
2010. márc. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Még nem válaszoltál: Miből gondolod, hogy terhes vagy??? Volt pozitív terhességi teszted, vagy nőgyógyász megállapította a terhességet?
2010. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

tesztet vettem és azon volt pozitív .

ne haragudj h nem válaszoltam , de csak most jöttem rá , hogy hogyan kell válaszolni ..

2010. márc. 17. 15:02
 9/35 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Biztosan pozitív? 2 csík lett 10 percen belül? Hány napja késik a menstruációd? Védekezés nélkül voltál együtt a pároddal? Könnyen okozhatja más is ezt, csak azért kérdezem, mert volt, akinek ciszta okozta a pozitív tesztet.
2010. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

már 1 hete késik .

nem védekeztünk . tudom , hogy nagy felelőtlenség volt :(

és megtörtént a " baleset " .

5percen belül lett 2 csík

2010. márc. 17. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!