Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4 hete volt Missed Ab. műtétem...

4 hete volt Missed Ab. műtétem, mikor lehet próbálkozni?

Figyelt kérdés
4 hete volt egy missed ab műtétem, sajnos csak üres petezsák volt a 7. héten. Már elmúlt a vérzés, folyás is, minden rendben van velem. Jövő hétre van időpontom a dokihoz is konrollra. Szeretnék mihamarabb újra próbálkozni. A doki csak annyit mondott hogy két hétig a műtét után nem szabad a házas élet. Nagyon szeretnénk kisbabát, és bár rossz hogy az előző terhesség így végződött, tudom hogy a következővel rendben lesz minden. Ez így alakult, változtatni sajnos nem tudok rajta, elfogadtam, hogy nem sikerült. Így viszont minél hamarabb szeretném újra elkezdeni, hogy végre tényleg sínen lehessen minden, és újra átélni a pozitív teszt örömét és most már a pulzáló szívet is látni. Szeretnék kisbabát és nagyon vágyom már rá. Annyira jó lenne ha már próbálkozhatnánk. A doki nem mondta hogy most mennyi ideig nem szabad próbálkozni. Van aki a műtét után 6-8 héttel újra terhes lett? Nem progi hiány okozta, hanem fejlődési rendellenesség, sajnos a babával lett volna valami baj, ha egyáltalán kifejlődött volna.
2015. jún. 16. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal 6!! hétig nem szabad szexelni, és ez után is csak óvszerrel egy ideig ( 1-2 hónapot javasoltak)
2015. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6hétig tilos a szex!
2015. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem két hónapot mondott az orvos, hogy annyit várjunk. Az ugye kb két ciklus.


Azért kell kicsit várni, mert amíg nem vastagodik rendesen vissza a műtétkor lepucolt méhnyálkahártya, akkor a következő sem fog rendesen megtapadni, és jobb esetben csak nem esel teherbe, rosszabb esetben megint vetélés lesz a vége.

2015. jún. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja, a 6 hét meg marhaság már. A korábbi kaparós módszernél lehet, hogy így volt, de ez már vákuumos, kíméletesebb módszer. Nekem is csak 2 hetet mondott a doki a házaséletre, ülőfürdőre.

2 hét múlva voltam kontrollon és utána mindent lehetett csinálni.


Ha nincs szövődmény, akkor indokolatlan a 6 hét tilalom.

2015. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
MONDOM A DOKI mondta hogy két hét után lehet házas élet... Miért gondolja egy két válaszoló hogy ő jobban tudja mint az orvos? Bizony nem kaparós módszerről beszélünk már. Azt is mondta hogy kicsi volt a petezsák, így nem okozott semmilyen komplikációt, és nem volt semmi gond. Szerintem természetes dolog hogy akik szeretnének babát azoknak sokat jár ez a téma a fejében. azért is írtam ki a kérdést, hogy hátha én is megnyugszom azáltal hogy beszélek róla. Sok helyen olvastam hogy 3-6 hónap, de szerintem az azokra vonatkozik akiknek valóban volt már kifejlődött embrió is. Nálunk semmi nem volt, csak egy üres petezsák. De olvastam sok olyat is hogy az első menzesz után lehet próbálkozni. Már megjött a műtéttől számított 26. napon.
2015. jún. 16. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én e hónap 6.an vesztettem el a babám. Azt mondta az orvos hogy nyugodtan probalkozzunk mielőbb mert ilyenkor a szervezet hamarabb reagál. 13.an már peteérés em volt. Kíváncsi leszek hogy össze jött e megint. Amúgy nekem nem volt műtét de ha lett volna 2 hét után probalkozhattam volna újból. Szval sztem ha 2 hét letelt mindent bele! :-). Én már ovu teszttel követem a ciklusom. Jó dolog. Nem gondoltam volna higy ilyen hamar lesz pém például. ....
2015. jún. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 4 hetet mondtak a házaséletre fürdôre stb., próbálkozásra pedig 3 hónapot.

Én kivárom, az a biztos. Addigra helyreáll minden.

2015. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felénk is 5-6 hét a szextilalom, 2 hónapot ajánlott várni a teherbeeséssel...
2015. jún. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!