Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális az ilyen gondolat?

Normális az ilyen gondolat?

Figyelt kérdés
18 hónapja próbálkozunk a baba témával. Meg van mindenünk ami kell, van egy kis félre tett pénzünk is, és mégis rettegek attol, hogy fogom fel nevelni ha sikerül. A családomba rengeteg a munkanélküli és az én munkahelyemen sem rózsás a helyzet. Szerintetek is lehet, hogy csak ez a baj, mert más egyenlőre nincs. Szerintem ez a bizonytalan jövő ki fog készíteni minket.
2010. febr. 22. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
akkor ne vállalj gyereket,ilyen egyszerű.
2010. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Megnyugtattál!
2010. febr. 22. 15:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne izgulj.

Még normális gazdasági helyzetben is aggódik az ember. (már aki törődik az ilyesmivel)

Aggódni való mindig lesz, de mindig megoldódik.

2010. febr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát a stressz, szorongás biztos nem segíti a babásodást. Nekünk sem jön össze már 16 hónapja. Anyagilag nem állunk rosszul (átlagosan élünk, nem vagyunk gazdagok de van félretett pénzünk), de én is állandóan sztesszelem magam azon, hogy mi lesz pl. a munkahelyünkön...(talán ez a baj, de nem tehetek róla). Sok sikert nektek!
2010. febr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Nagyon sok mindent megoldottam már egyedül, mert ugye a bajok azért vannak, hogy meg oldjuk őket. De ez már egy kis felelőség is szerintem. Anyagi támogatásra egyáltalán nem számithatunk, mindkettőnk szülei márol holnapra élnek. Nekünk az én mamám nagyon sokat segitett "anno" mindenben. Mi nagyon magunkra maradtunk. Lehet ez a baj forrása.
2010. febr. 22. 15:58
 6/11 A kérdező kommentje:
15:56! Akkor kb egy cipőben járhatunk. Reménykedhetünk csak ,akkor.
2010. febr. 22. 15:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkiben felmerül ez a gondolat, hogy mi lesz ha....de előre minek aggódni???Ha stresszelsz, akkor úgysem fog jönni a baba.
2010. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem dontsd el, hogy tenyleg szeretnel-e mar babat. Ha igen, akkor viszont probalj megnyugodni, mert a stressz miatt nem jon a baba valoszinuleg. Vagy talaltak valamilyen problemat ami miatt kesik a baba?

Ha pedig ugy erzed, hogy meg nem vagy 100%-ig felkeszulve, akkor varjal meg! Es tudod mi a legjobb es en miben hiszek? Ha nem vedekeztek, es nem stresszeltek a baba miatt. Akkor fog jelentkezni amikor nem is gondolsz ra, nem gorcsolsz ra, en ebben hiszek.

Szules utan en mindent hasznaltan vettem meg a babanak, egy olcso kisagyat kapott ami uj volt. Ezen kivul szoptattam. Szerintem az eleje nem kerul sokba, kesobb sokkal dragabb egy gyerek. A baba boltokat felejtsd el, vannak jo turkalok, es igazabol ha egy baba egeszseges nem kell sok minden neki. A te nyugodtsagod es az anyatej neki a legfontosabb, majd meglatod!

2010. febr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm , nagyon aranyos vagy! Sokszor azt érzem bárcsak már a hasamba növekedne a lakó, máskor meg ugy el vagyok keseredve a munkahelyek miatt, hogy minek is születtem én meg erre a világra. És utána jön a gondolat, hogy akkor én minek is akarok erre az undoritó világra egy csöppséget. Ugyanakkor, meg mikor látom a kereszt fiamat aki most 2 éves, annyi örömet tud szerezni még nekem is , nem csak a szüleinek, olyankor meg azt gondolom, hogy ezt én is akarom érezni. Van velem valami baj ugye? Vagy más is van így ezzel?
2010. febr. 22. 19:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 19 hetes terhes vagyok, de én is sokat aggódom, pedig mi is normálisan élünk, van félretett pénzünk, sőt anyósomékra is számíthatunk, kiságyat, pelenkázót kapunk. De sokszor eszembe jut, hogy meg fogunk-e tudni élni, nem veszítjük-e el a lakást, ki tudunk-e fizetni mindent, de elterelem a figyelmemet és eszembe jut, hogy nem érdemes tervezni, mert az élet sose úgy alakul.

2010. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!